مخالفت دولت با برگزاری نمایشگاه‌های بهاره و عید

مخالفت دولت با برگزاری نمایشگاه‌های بهاره و عید

معاون وزیر صنعت و تجارت اعلام کرد با توجه به فراوانی کالا و شرایط رقابتی، امسال بازار بهاره و شب عید برپا نمی شود.

پرتال خبری واکنش: مجتبی خسروتاج  در اجلاس سراسری اتاق اصناف تهران گفت: نمایشگاه‌های فروش شب عید و بهاره را در سال جاری برگزار نخواهیم کرد و فروش فوق‌العاده و حراج با نظارت اتحادیه برگزار خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: با توجه به فراوانی کالا و شرایط رقابتی کشور دلیلی بر برگزاری نمایشگاه بهاره ندیدیم و امیدواریم اتحادیه‌های صنفی بتوانند نیازهای مردم را برآورده کنند.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره کارت های اعتباری 10 میلیون تومانی اظهار داشت: سقف کارت‌های اعتباری خرید لوازم خانگی ایرانی شش میلیون تومان تصویب شده و اولویت با زوجین است.
خسروتاج گفت: این طرح به عنوان یکی از راهکارهاست که می‌تواند فضای تقاضا در کشور را تسریع کند، چون به دلیل وضعیت رکودی که بعضا به دلیل فراوانی محصول و عدم پویایی در بازار شاهدیم طرح کارت‌های اعتباری یکی از راهکارهایی بود که می‌توانست در این زمینه راهگشا باشد.

وی با بیان این‌که در طرح اعتباری خرید لوازم خانگی ایرانی اولویت فعلا به متاهلان داده شده است، اظهار کرد: آمار تولید نسبت به سال گذشته نگران‌کننده بود به همین دلیل نگاه دولت در این بخش، تحرک در تولید بود و اساس این طرح آن بود که تعدادی از واحد‌های تولیدی که چنین موجودی دارند مورد مشورت قرار گیرند.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره طرح ها و ابتکارات جدید این وزارتخانه گفت: می‌توانیم همانند روز ملی صادرات که صادر‌کنندگان نمونه انتخاب و معرفی می‌شوند روزی را نیز به این اختصاص دهیم که بهترین اتحادیه‌ها و واحد‌های صنفی که در فروش فوق‌العاده شرکت کرده‌اند انتخاب شوند و فضای رقابتی بین واحد‌های صنفی ایجاد کنیم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین بر ضرورت تشکیل اتحادیه‌ای مستقل برای فروشگاه‌های زنجیره‌ای تاکید کرد.با اخبار سایت واکنش همراه باشید.