مردم قزوین با بحران آب مواجه شده‌اند

مردم قزوین با بحران آب مواجه شده‌اند

احمد هجران فر در جلسه بحران آب که با حضور فرمانداران، بخشداران و نمایندگان مجلس استان قزوین ظهر امروز در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد

وی اظهار کرد: امروز بحران آب تنها مربوط به استان قزوین نبوده و بسیاری از استان‌های کشور را درگیر کرده‌است.

وی افزود: متأسفانه هم اکنون در آبرسانی به 85 هزار نفر از مردم قزوین با مشکل مواجه شده‌ایم و از این نظر راهکارها و اقدامات زیادی برای حل بحران و تأمین آب مورد نیاز این شهروندان در دستور کار اداره آب و فاضلاب استان قزوین قرار گرفته است و ان شاءالله به زودی این مشکل مرتفع می‌شود.

مدیرعامل اداره آب و فاضلاب استان قزوین گفت:در استان قزوین آب شرب مصرفی از طریق 156 حلقه چاه تأمین می‌شود که در همین راستا 7 تصفیه خانه برای بهبود خدمت رسانی در زمینه آب و فاضلاب در استان در حال احداث است که البته عملیات اجرایی 4 تصفیه خانه به پایان رسیده و آماده بهره برداری است.

وی بیان کرد: مصرف سالانه آب در استان قزوین 64 میلیون مترمکعب می‌رسد که در این زمینه باید با توصیه مردم به صرفه جویی و فرهنگ سازی در زمینه جلوگیری از اسراف آب می توانیم با کاهش مصرف آب میزان شدت بحران‌های ایجاد شده در استان را کاهش دهیم.

هجران فر تصریح کرد: هنوز پروژه آبرسانی به شهرک مهرگان که بزرگترین سایت شهرک مهر استان قزوین است مرتفع نشده و 30 درصد این پروژه باقی مانده است و نیاز اعتباری برای تکمیل این عملیات اجرایی 60 میلیارد تومان برآورد شده است که با تأمین اعتبارات به پایان می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: حل بحران آب ایجاد شده در استان قزوین همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی را می‌طلبد و علاوه بر این باید بر فرهنگ‌سازی در زمینه صرفه جویی در مصرف آب کار شود چرا که با چنین اقدداماتی می توانیم مقدار مشخصی از مصارف آب را کاهش داده و در مصرف آب صرفه جویی کنیم.