کافه گردش
اجتماعی
۱۲ تیر ۱۳۹۳, ۷:۲۰ ب.ظ

مردم قزوین با بحران آب مواجه شده‌اند

مردم قزوین با بحران آب مواجه شده‌اند

احمد هجران فر در جلسه بحران آب که با حضور فرمانداران، بخشداران و نمایندگان مجلس استان قزوین ظهر امروز در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد

وی اظهار کرد: امروز بحران آب تنها مربوط به استان قزوین نبوده و بسیاری از استان‌های کشور را درگیر کرده‌است.

وی افزود: متأسفانه هم اکنون در آبرسانی به ۸۵ هزار نفر از مردم قزوین با مشکل مواجه شده‌ایم و از این نظر راهکارها و اقدامات زیادی برای حل بحران و تأمین آب مورد نیاز این شهروندان در دستور کار اداره آب و فاضلاب استان قزوین قرار گرفته است و ان شاءالله به زودی این مشکل مرتفع می‌شود.

مدیرعامل اداره آب و فاضلاب استان قزوین گفت:در استان قزوین آب شرب مصرفی از طریق ۱۵۶ حلقه چاه تأمین می‌شود که در همین راستا ۷ تصفیه خانه برای بهبود خدمت رسانی در زمینه آب و فاضلاب در استان در حال احداث است که البته عملیات اجرایی ۴ تصفیه خانه به پایان رسیده و آماده بهره برداری است.

وی بیان کرد: مصرف سالانه آب در استان قزوین ۶۴ میلیون مترمکعب می‌رسد که در این زمینه باید با توصیه مردم به صرفه جویی و فرهنگ سازی در زمینه جلوگیری از اسراف آب می توانیم با کاهش مصرف آب میزان شدت بحران‌های ایجاد شده در استان را کاهش دهیم.

هجران فر تصریح کرد: هنوز پروژه آبرسانی به شهرک مهرگان که بزرگترین سایت شهرک مهر استان قزوین است مرتفع نشده و ۳۰ درصد این پروژه باقی مانده است و نیاز اعتباری برای تکمیل این عملیات اجرایی ۶۰ میلیارد تومان برآورد شده است که با تأمین اعتبارات به پایان می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: حل بحران آب ایجاد شده در استان قزوین همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی را می‌طلبد و علاوه بر این باید بر فرهنگ‌سازی در زمینه صرفه جویی در مصرف آب کار شود چرا که با چنین اقدداماتی می توانیم مقدار مشخصی از مصارف آب را کاهش داده و در مصرف آب صرفه جویی کنیم.

سپیده تدین
417 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *