کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۹ تیر ۱۳۹۵, ۱۰:۴۱ ق.ظ

مزایده ١٠۵۴٣‌میلیارد‌ی اموال بابک‌‌زنجانی برای پرداخت بدهی

مزایده ١٠۵۴٣‌میلیارد‌ی اموال بابک‌‌زنجانی برای پرداخت بدهی

تابستان برای متهم نفتی با مزایده اموال گره خورده است. از آپارتمان معروف خیابان فرشته تا ویلای کلاردشت و حتی ملک پر سر و صدای ١۶هزار متری ایران زمین. اینها روزگاری برای معرفی بابک زنجانی به عنوان یک میلیارد در رسانه‌ها معرفی می‌شد.

پرتال خبری واکنش:این‌بار اما این لیست در رسانه‌ها منتشر شده است تا شاید بتواند بدهی ٩ هزار میلیارد تومان او را صاف کند. قیمت‌های پایه مزایده بالاست. ١٢ قلم ملک است که هر کدام از آنها به تنهایی ارزش بالایی دارند. حالا جمع کل قیمت‌های پایه مزایده به زور به ١٠۵۴٣ میلیارد تومان می‌رسد تا بابک زنجانی برای صاف کردن بدهی‌اش همچنان راه طولانی داشته باشد.

ملک ایران‌زمین و آپارتمان ولنجک و حتی آپارتمان برج تهران بخشی از لیست جدید اموال بابک زنجانی است که برای مزایده در روزنامه رسمی منتشر شده است. ١٢مورد از دارایی‌هایی که متقاضیان خرید آن تا ٢٩ تیرماه فرصت مراجعه و تماس دارند. این مزایده شاید یک مزایده میلیاردی باشد اما هنوز میلیاردها تومان تا صاف کردن یک بدهی فاصله دارد. متراژ‌های بالا و قیمت‌ها هنوز هم نتوانسته‌اند به یاری متهمی بیایند که این روزهایش را به انتظار تجدیدنظر در حکم اعدامش است.
مزایده اول هزار و ۴۵٢ میلیارد تومان
نخستین مزایده اموال بابک زنجانی دو سال پیش قیمت‌گذاری شده بود. ٢٧ قلم از املاک او در آن مزایده قیمت‌گذاری شده بود که بر اساس آن، ویلای پنج هزار متری در لواسان، هتل‌های بین‌المللی در قشم و کیش، یک واحد آپارتمان ۴ میلیاردی در خیابان ولیعصر، مجتمع تجاری ٢۶ هزار متری در حوالی پارک وی به ارزش ٢۶٠ میلیارد تومان و چندین خودرو از مهم‌ترین اموال بابک زنجانی در این مزایده به معرض فروش قرار داده شده بود.
همچنین مجتمع تجاری به ارزش ١۴٠ میلیارد تومان در حوالی ونک، مجتمع مسکونی به ارزش ۶٠ میلیارد تومان در خیابان باهنر، سه هتل در جزیره کیش به ارزش ٢٣٠ میلیارد تومان و یک هتل نیمه ساخته در جزیره قشم به ارزش ١۴٠میلیارد تومان از دیگر اموال بابک زنجانی است که در این مزایده به معرض فروش گذاشته شده بود. خبر اما تنها در حد آگهی مزایده بود و پس از آن آنچنان خبری در مورد پایان این مزایده نیامد. این مزایده زمستان گذشته با واکنش وکیل متهم نفتی مواجه شد و رسول کوهپایه‌زاده در مورد آن گفته بود: «قرار بر این بود که اگر بدهی‌ها از سوی موکلم پرداخت شود اموال وی مسترد شود.» کوهپایه‌زاده با بیان اینکه تلاش زنجانی برای پرداخت بدهی‌ها به شرکت نفت ادامه دارد تصریح کرد: انتظار ما این است که تا مشخص شدن وضعیت پرداخت بدهی‌ها و صدور رای قطعی، از فروش اموال موکلم جلوگیری شود. وکیل متهم ردیف اول پرونده نفتی افزود: اگر فروش اموال موکلم به معنی رد مال است که باید بگویم هنوز حکمی صادر نشده که رد مال صورت گیرد، بنابراین مزایده اموال زنجانی تا پیش از صدور رای نهایی معنی ندارد» این واکنش وکیل بابک زنجانی درست پس از آن بود که مسوول مطالبات وزارت نفت خبر از آغاز فروش اموال این متهم داده بود.
مزایده ١٠۵۴٣ میلیارد تومان
این حالا دومین مزایده اموال بابک زنجانی است. مزایده‌ای که بخشی از جنجالی‌ترین اموال او در آن قیمت‌گذاری شده است. اموالی که شاید از طریق همان‌ها اسم و رسمش به همه جا کشیده شد. متهم نفتی همچنان به امید آزادی به قید وثیقه‌ای است که قوه قضاییه هم مبلغ آن را ١٠ هزار میلیارد تومان اعلام کرده است. حالا اموال او به فروش می‌رود تا مشخص شود که بدهی او صاف می‌شود یا نه؟ موضوعی که خیلی از مقامات دولتی پیش از این نسبت به آن ابراز ناامیدی کرده بوده و معتقد بودند که اموال بابک زنجانی جوابگوی بدهی‌های او نیست.
با این حال آگهی مزایده عمومی بخشی از اموال بابک زنجانی، متهم بزرگ نفتی شامل املاک اداری، مسکونی، تجاری، خدماتی منتشر شد. در آگهی جدید مزایده عمومی اموال بابک زنجانی به لیستی از ١٢ دارایی به فروش گذاشته شده او اشاره شده و نحوه فروش این اموال شرح داده شده است.
بر اساس آگهی مزایده عمومی، شرکت بازرگانی توسعه پایدار آسمان کیش در نظر دارد، ملک ایران زمین، ملک خدامی، ساختمان خیابان دولت، ساختمان چهل کتاب، ساختمان جماران، آپارتمان برج تهران، مغازه‌های پاساژ سجاد، آپارتمان خیابان فرشته، آپارتمان ولنجک، ویلای کلاردشت، ملک هشترود و ملک ایرتویا را با کاربری‌های تجاری، اداری، تفریحی ورزشی و هتل، خدماتی و مسکونی به فروش برساند. طبق اعلام شانا، متقاضیان می‌توانند جهت خرید و دریافت اسناد و شرایط مزایده، از تاریخ انتشار آگهی تا ساعت ١۶ روز سه شنبه ٢٩ تیرماه ٩۵ به نشانی این شرکت واقع در تهران- خیابان شهید کلاهدوز- نبش اختیاریه-جنب بانک انصار- شماره ۶٩- طبقه سوم مراجعه، یا با شماره ٢٢٧٨۴۵٢۴-٠٢١ تماس حاصل کنند؛ همچنین متقاضیان برای شرکت در مزایده باید نسبت به تحویل پاکت و فرم پیشنهاد قیمت همراه با پنج درصد مبلغ پایه مزایده برای تضمین شرکت در مزایده به صورت چک تضمین شده بانکی یا واریز نقدی تا تاریخ ١١مردادماه سال ٩۵ اقدام کنند؛ بازگشایی پاکت‌ها در ١١مردادماه سال ٩۵ انجام می‌شود.
مزایده ١٠۵۴٣‌میلیارد‌ی اموال بابک‌‌زنجانی برای پرداخت بدهی
سارا ابراهیمی
382 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *