مسئولان در خصوص کی‌روش نباید احساسی عمل کنند

2391422_849
نشریه‌های دولتی زمانی که هزینه‌های خود را از طریق بیت‌المال تامین می‌کنند نباید مربیان ایرانی را زیر سوال ببرند و خارجی‌ها را بالا بکشد مگر با کوچک شمردن مربیان ایرانی چه نفعی عایدشان می‌گردد؟

فریادشیران ادامه داد: کانون مربیان ایران باید بیانیه‌ای تنظیم و همچنین ۳ بازی اخیر تیم ملی ۳ سال عملکرد کی‌روش را بررسی کنند. کی‌روش به هیچ کدام از تعمدات خودش نسبت به تیم ملی عمل نکرد و فقط به فکر پولش بود. در این ۳ سال که کی‌روش در تیم ملی ایران بود پس از هر بازی که در کشورهای خارجی انجام می‌گرفت خودش به صورت خودجوش برای خودش مرخصی صادر می‌کرد و بعد از ۲ ماه به ایران باز می‌گشت در حالی که با تیم ملی قرارداد داشت و موظف بود به وظایفش عمل کند اما بعد از اتمام بازیهای تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در حالی که قراردادش با تیم ملی به اتمام رسیده است چطور شد که همراه تیم ایران بازگشت؟!
وی ادامه داد: بیانیه‌ای که از جانب حامیان کی‌روش چاپ شد و کی‌روش پرست‌ها مربیان ایرانی را زیرسوال می‌برند باید این موضوع را در نظر بگیرند که کاپو و سرمربی اسپانیا بنز بودند آن هم ازنوع فول‌آپشن ولی در همان دور اول به کشورشان بازگشتند.
وی تصریح کرد: در ضمن تیم ملی ما همیشه در آمار بهترینها آخرین رتبه را دارد .
ناصر فریاد شیران در ادامه اظهار داشت: ترابی زمانی که کی‌روش را معرفی کرد و با وی قرارداد ۱۶ میلیاردی بست و نام سوپروایزری را برایش انتخاب کرد، در حالی است که به نظر من مارکوپولو لقبی است که برای این مربی مناسب‌تر است.
کی‌روش در تعهدات خودش ذکر کرده بود که فوتبال ایران را از پایه بررسی کند و سبک بازی ما را به اروپا نزدیک کند درحالیکه هیچ تحولی در فوتبال ما ایجاد نکرده است و هیچ بازده‌ای نداشت فقط مسافرتهای طولانی داشت و فقط با پولی که ازطریق ایران به دست آورده بود برای خودش یک جزیره تشکیل داد.
وی ادامه داد: کی‌روش با همه بی‌احترامی کرد و حتی کفاشیان می‌گفت جواب سلام من را هم نمی‌دهد با تاج، کرانچار، فتح‌اله‌زاده، قلعه‌نویی و مربی تیم پرسپولیس نیز درگیری داشت و همین طور ترابیان، قاضیان و امید نمازی را اخراج کرد. مجید صالح از تیم ملی رفت. علت همه این موارد فقط نخواستن کی‌روش است و اینکه دوست ندارد ایرانی‌ها در تیم فعالیت کنند و باید همه خارجی‌ باشند. کفاشیان ۳ سال کنار کی‌روش بود و در این مدت می‌توانست مربیان جوان ایرانی را نزد کی‌روش ببرد تا با سبک کار وی آشنا شوند و تجربه کسب کنند، در حالی که وی از نظر فنی چیزی به فوتبال‌ها اضافه نکرد.
ناصر فریاد شیران اظهار داشت: ضعف فوتبال ما فقط دفاعی بازی کردن است و به همین دلیل هیچ تأثیری در روند تیم ملی ایجاد نشده است. به نظر من مربی تیم الجزایر خیلی بهتر از کی روش است و در بازی خوب که مقابل آلمان داشتند با سبک و تاکتیک‌های حرفه‌ای حاضر شدند که چنین رقابتی را در سراسر بازی‌ها ندیده بودیم ولی ما از کی‌روش جز دفاع چیزی ندیدیم. ایران در بازی مقابل آرژانتین سرشار از انگیزه بود و  دفاع خیلی خوبی داشت و فقط ۲۰دقیقه بازی قابل قبول از خودشان به نمایش گذاشتند که این باخت تیم ملی ایران را به همراه داشت. در بازی مقابل بوسنی آندرانیک تیموریان دیگر نای راه رفتن نداشت و این موضوع بیانگر این است که کی روش در برنامه‌های بندنسازی برای بازیکنان نیز کمبود داشته است و باخت مقابل بوسنی را با گفتن جمله: بوسنی یک تیم حرفه‌ای است و فوتبال ما با اروپا فاصله دارد، توجیه کرد. طراحی حمله توسط کی روش برای تیم ما در نظر گرفته شده است و با سبک اتوبوسی و قطاری تیم ما را پیش برد و نتایج مثبتی حاصل نگردید.
وی ادامه داد: اگر تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ صعود می‌کرد، کی‌روش دیگر به هیچ کس در فدراسیون احترام نمی گذاشت و خودش را بالاتر از همه می دید.
ناصر فریاد شیران در خصوص حاج رضایی گفت: حاج رضایی در بازی مقابل ازبکستان عملکرد کی‌روش را زیر سوال برد ولی الان چه اتفاقی افتاده که این گونه ۱۸۰درجه تغییر کرده است؟! روزنامه‌ها و نشریات طی ۲ هفته اخیر و تا دقیقه آخر بعد از جام جهانی می‌نوشتند: تیم‌های آفریقایی، منچستر و تیم‌های معروف، کی‌روش را می‌خواهند. اگر این تیم‌ها کی‌روش را می خواهند خب به آن جا برود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: ‌فدراسیون فوتبال کی‌روش را نمی‌خواهد و سرمربی که تابع دستورات و وزارت ورزش نیست نباید حضور داشته باشد. من معتقدم باید طبق فرمایشات معظم رهبری که فرمودند: نیروی خوب و کارشناسان دلسوز داریم، باید پیش رویم و از مربیان ایرانی استفاده کنیم. در این زمینه مسئولین باید احساسی نشوند، زود تصمیم نگیرند و کار گروهی در خصوص بررسی عملکرد کی‌روش تشکیل دهند. کی‌روش دیگر برای تیم ما مناسب نیست و تأثیری ندارد. همین طور آینده روشنی برای فوتبال ما به همراه ندارد. امیدواریم در آینده شاهد این باشیم که مربیان ایرانی تیم ملی را به سطوح بالاتر برسانند.