مسافرانی که با تفکرات دیگری وارد کیش می شوند خجالت بکشند

سید احمد خاتمی در روز اربعین حسینی با حضور در مسجد خاتم الانبیا(ص) کیش با بیان این که عزاداری حضرت امام حسین (ع) توفیق می خواهد، افزود: باید از خدا بخواهیم تا زنده ایم عزادار آن حضرت باقی بمانیم و از راه او که جز سعادت نیست، جدا نشویم.

 خاتمی سنگر سید الشهدا را سنگر عشق به خدا و وفاداری به دین دانست و گفت: برای قرار گرفتن در این سنگر باید به دین و واجبات عبادی، اقتصادی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی پایبند بود.

وی با یادآوری این که کیش جزیره ای در خاک نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است گفت: جزیره کیش جزیره ای پایبند به دین است که شکوه عزاداری اربعین در آن یکی از جلوه های پایبندی به دین و ارزش های دینی است.

خاتمی کیش را جزیره دین مداران خواند و گفت: مسافرانی که با تفکر دیگری وارد جزیره می شوند، باید از حجاب و پاکی اعمال اهالی جزیره کیش خجالت بکشند.

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری وحدت را نیاز قطعی جامعه دانست و گفت: عاشوراییان در سنگر حضرت اباعبدالله با هم متحد بودند و امروز نیاز جامعه نیز همین مولفه است.

خاتمی با تاکید بر این که امروز دشمنان اساس اسلام را مورد هدف قرار داده اند، اظهار داشت: امروز بحث شیعه و سنی برای آنان مهم نیست بلکه آنها نمی خواهند اسلام وجود داشته باشد.

وی بر حفظ وحدت میان برادران اهل سنت و شیعیان تاکید کرد و گفت: دشمن سالها برای متلاشی کردن این اتحاد تلاش می کند اما با یاری خداوند شیعه و سنی در کنار هم در جای جای این کشور با آرامش و مسالمت در کنار هم زندگی می کنند.

وی با یاد آوری این که سنگر سید الشهدا سنگر تفرقه نیست، افزود: آنهایی که آتش بیار این معرکه هستند، چه شیعه و چه سنی واسطه و عاملی برای بیگانگان به شمار می روند.

امام جمعه موقت تهران گروه های تکفیری را وابسته به بیگانگان دانست و گفت: داعشی ها در خط مقدم مسلمان کشی قرار دارند و از آخور آمریکا و انگلیس تغدیه می شوند.

تحریم ها خللی در زندگی مردم کشور ایجاد نکرد 

خاتمی تاکید کرد: تنها نظامی که امروز می توان آن را سنگر سید الشهدا(ع) دانست، نظام مقدس جمهوری اسلامی است و تقویت آن تقویت سنگر سید الشهدا به شمار می رود.

وی خاطر نشان کرد: بسیاری تلاش کردند مردم را از این سنگر جدا کنند اما به فضل خدا ناکام شده و خواهند شد. 

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تحریم های چند ساله آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی تصریح کرد: ایران در مقابل این تحریم ها خم به آبرو نیاورده و برخلاف انتظار آمریکاییان هیچ خللی در زندگی مردم ایجاد نشده است.

آیت الله خاتمی یادآور شد: خبرنگاران کشورهای مختلف نیز در خبرهایی که مخابره کردند به صراحت اعلام کردند که هیچ جای کشور ایران شبیه کشورهای تحریم شده نیست و این امر نشان می دهد مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره در سنگر سید الشهدا بوده، هستند و خواهند بود.