مشاجره تند بین ظریف و رئیس سابق سازمان جاسوسی عربستان

مشاجره تند بین ظریف و رئیس سابق سازمان جاسوسی عربستان
رویترز نوشت: مقامات ایرانی و سعودی پشت درهای بسته در نشستی در اجلاس داووس حضور یافتند.
پرتال خبری واکنش: در جلسه اجلاس داووس شاهزده ترکی الفیصل و محمدجواد ظریف وارد درگیری لفظی بایکدیگر شدند.
یک عکاس هنگام دست دادن ظریف و ترکی الفیصل، پیش از شروع نشست از آن دو عکس گرفته است اما این تصویر منتشر نشده است.
به گفته حاضران فضای دیدار بسیار سرد بوده است.
دکتر ظریف در کنفرانس خبری، عربستان را متهم به تلاش برای ممانعت از تصویب توافق هسته ای در کنگره آمریکا کرده بود. او گفت که ریاض پس از حمله به سفارتش در تهران وحشت زده شده بود و باید سر عقل بیاید.
شاهزاده ترکی الفیصل، به این سخنان علنی ظریف پاسخ داده و خطاب به او در این نشست گفته است: من واقعا حرف های شما را دوست دارم، اما عملکرد شما{در رابطه با سوریه} جای تعجب دارد.وی در ادامه ایران را متهم به اعزام 10 هزار نیروی نظامی به سوریه در حمایت از بشار اسد کرد.
یکی از حضار گفت: سخنان شاهزاده سعودی بسیار تند بود و برخی از حضار را شوکه کرد.
استفان دی میتسورا نماینده سازمان ملل در امور سوریه، کوفی عنان دبیر کل پیشین سازمان ملل، عمرو موسی دبیر کل پیشین اتحادیه عرب، وزیران امور خارجه ایتالیا و استرالیا به علاوه مقاماتی از ترکیه وچ ند کشور اروپایی نیز در این نشست دور میز مذاکره حضور داشته‌اند.
رویترز در ادامه نوشت: ظریف در آن روز در پاسخ به خبرنگاران، هرگونه جلسه ی «محرمانه» با شاهزاده ترکی، رئیس سابق سازمان جاسوسی سعودی را رد کرد و گفت «چنین دیداری نخواهیم داشت.»
شاهزاده ترکی به رویترز گفت که او در جلسه ای که ظریف و برخی دیگر در آن حضور داشتند، شرکت کرده بود اما جزئیات آن را اشکار نکرد.
این خبرگزاری در پایان نوشت: این تنش لفظی نشان می دهد که ممکن است مذاکرات سوریه هفته ی آینده در ژنو برگزار نشود.  هم اکنون، هیچ گونه توافقی در مورد اینکه چه کسانی به نمایندگی دولت سوریه و شورشیان مورد حمایت ریاض، در مذاکرات شرکت خواهند کرد، وجود ندارد.با اخبار سیاسی سایت واکنش همراه باشید.