کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۷ بهمن ۱۳۹۴, ۹:۲۰ ق.ظ

مناظره انتخاباتی دو نامزد دموکرات امریکا درباره ایران

مناظره روز پنج‌شنبه هیلاری کلینتون و برنی سندرز، نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، برای لحظاتی به بحث درباره ایران گذشت که در این میان کلینتون با انتقاد شدید از سندرز تاکید کرد که دیدگاه وی درباره «لزوم عادی‌سازی روابط» با تهران اشتباه است.
پرتال خبری واکنش: این نخستین مناظره دو نفره میان دو نامزد اصلی دموکرات‌ها برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست که روز پنج‌شنبه به میزبانی شبکه تلویزیونی ام‌اس‌ان‌بی‌سی برگزار شد و طرفین سیاست‌ خود درباره روابط احتمالی واشینگتن و تهران را شرح دادند. هیلاری کلینتون مدعی شد ایران «حامی تروریسم و عامل بی‌ثباتی منطقه» است و دولت بعدی آمریکا نباید درصدد عادی‌سازی فوری روابط با آن باشد.
کلینتون اظهار داشت که اگر دولت آینده آمریکا بخواهد به سرعت روابط خود را با تهران عادی کند، آن وقت واشینگتن بزرگ‌ترین اهرم فشاری را که برای تغییر رفتار ایران در اختیار دارد از دست خواهد داد، در صورتی که سیاست واشینگتن باید این باشد که به هر اقدامی از جانب ایران پاسخی درخور بدهد.من اعتقاد دارم واشینگتن باید گام به گام پیش برود و در وهله نخست مانع «رفتارهای تعرضی» ایران شود.
در مقابل برنی سندرز نیز تاکید کرد که او هم اعتقاد ندارد همین فردا باید روابط واشنینگتن و تهران را عادی کرد، بلکه معتقد است واشینگتن روزی باید به سمت این مسیر پیش برود، همچنان که چند سال قبل خیلی‌ها بحث از عادی‌سازی روابط با کوبا را «احمقانه» می‌دانستند، اما در نهایت شرایط تغییر کرد.
برنی سندرز و هیلاری کلینتون هر دو از حامیان مذاکرات اتمی با ایران بودند که به توافق اخیر میان تهران و قدرت‌های جهانی منجر شد.با اخبار بین الملل سایت واکنش همراه باشید.
رهـــــــــــــا مسعودی
549 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *