کافه گردش
اخبار
۱۹ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۲۳ ق.ظ

نامزدان پیش از اعلام نتایج نهایی انتخابات افغانستان ادعای پیروزی نکنند

139304190930105463174943

سخنگوی یوناما در افغانستان در واکنش به تحولات پس از اعلام نتایج ریاست‌جمهوری این کشور گفت که نامزدها پیش از اعلام نتایج نهایی ادعای پیروزی نکنند.

به گزارش گروه بین الملل واکنش، «نظیف‌الله سالارزی» سخنگوی یوناما در افغانستان در واکنش به تحولات پس از اعلام نتایج ابتدایی ریاست‌جمهوری این کشور گفت: نتایج منتشر شده از سوی کمیسیون انتخابات افغانستان قطعی و نهایی نبوده و در حال تغییر و بازنگری می‌باشد.

وی اذعان داشت: هنوز زود است تا نامزدها مدعی پیروزی باشند و در نشست‌های رسمی و غیررسمی خود صحبت از پیروزی در انتخابات به میان بیاورند و از آن‌ها می‌خواهیم جهت کم‌تر شدن منازعات انتخاباتی فعلا از بیان این مطلب خودداری نمایند.

نظیف‌الله سالارزی سخنگوی یوناما ادامه داد: از نامزدهای انتخاباتی و حامیان آن‌ها تقاضا کرد از هرگونه حرف یا عمل شتاب‌زده خودداری نمایند و برای روشن شدن مسائل و پیشبرد خواست‌های مردمی تا اعلام نتیجه قطعی صبور باشند.

این سخنان در حالی عنوان می‌شود که ریاست‌جمهوری اسلامی افغانستان با صدور بیانیه‌ای، اعلام نتایج ابتدایی دور دوم انتخابات را گام دیگری در زمینه تکمیل شدن پروسه انتخاباتی اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است که حامد کرزی رییس‌جمهور کشور افغانستان، ضمن استقبال و ابراز خرسندی از اعلام نتایج ابتدایی انتخابات بر این نکته تأکید داشته که پیروزی نامزد برنده زمانی مشخص می‌شود که تفکیک آرای تقلبی از آرای حقیقی صورت گرفته باشد و شبهات در این باره برطرف شود.

سپیده تدین
266 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *