کافه گردش
اجتماعی
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۲:۴۱ ب.ظ

نامه یک دختر حزب اللهی به روحانی

بسم الله الرحمن الرحیم

آقای روحانی سلام

می خواهم امروز به بهانه صحبت هایتان در چهارمین جشنواره فناوری اطلاعات یک انشای سرگشاده بنویسم  !

آقای روحانی آن روزها که من خیلی خیلی کوچولو بودم  ویدئو نداشتیم اما همسایه ها و بعضی اقوام مان داشتند وقتی می رفتیم خانه شان توی تلوزیون می دیدیم چند تا زن و مرد دارند با هم می رقصندو  آواز می خوانند، چون مامان گفته بود این کار گناه دارد هروقت می دیدم چشم هایم را می بستم و گوش هایم را هم می گرفتم  . البته دوستم بعضی وقتها می نشست و فیلم های آنجوری که دیده بود برای بچه ها تعریف می کرد !

آقای روحانی ما هیچ وقت هیچ وقت ویدئو نخریدیم ، چون مامان می گفت  به دردتان نمی خوردو فیلم هایش اگر ضرر نداشته باشد فایده خاصی هم برایتان ندارد !

اما شرط مامان برای خرید کامپیوتر قبولی در تیزهوشان بود، اولین خانواده ای که توی اقوام و همسایه ها کامپیوتر خرید ما بودیم …

اولین خانواده ای هم که اینترنت وصل کرد ما بودیم خبرهای روز دنیا را می خواندیم، تحقیق می کردیم ، نشریه می زدیم … از ده پونزده سالگی هم وبلاگ می زدیم و توی محیط مجازی فعال بودیم !

آقای روحانی بعد تر ها همان کسانی که ویدئو داشتند رفتند ماهواره هم خریدند اما باز هم وقتی خانه شان می رفتیم توی تلوزیون  همان زن و مردها بودند که با هم می خواندند و می رقصیدند البته خیلی جدید تر و آپ تو دیت تر 

 

آقای روحانی ما ماهواره هم نخریدیم اما همان اطرافیانی که ماهواره خریدند را میبینیم ، میبینیم  ان روزهایی که همه شان چادری و هیئتی بودند گذشته و حالا دخترشان مانده بین اینکه با دوست پسرش ازدواج بکند یا اینکه تا اخر عمر با او دوست باشد و با یکی دیگر که پولدار تر است ازدواج بکند! دوست پسری که به گفته ی خودش می داند با دختر های دیگر هم ارتباط داشته و حالا برای توجیه اش می گوید خب من هم با پسرهای دیگر بوده ام!!!!

آقای روحانی ما از دیش حلبی ماهواره نمی ترسیم چون عین دیس های مسی مامان بزرگ هایمان است …

ما از این نمی ترسیم که با دنیا در ارتباط باشیم و خبرها و اطلاعات علمی روز دنیا را بدانیم .

آقای روحانی ما خودمان را محدود نمی کنیم ، من دوستان زیادی خارج از ایران دارم که حتی گاهی برایم نامه می نویسند و دعوتم می کنند به کشورشان.

ما از اندلسی شدن می ترسیم !

آقای روحانی یک روز که توی مترو بودم دیدم چند تا از این خانم های بدحجاب بحثشان گرفته بود در مورد ماهواره ، یکی شان گفت:

شنیدی آخوندا ماهواره  رو حرام کردن؟  منتظر بودم که دیگری بگوید اوه ! چقدر اینها متحجرن ! اما نگفت!

گفت : به نظر من که راست می گن من که از وقتی ماهواره خریدم همش خیانت میبینم طوری که دیگه برام عادی شده !

دختر دیگر هم گفت: منم اوایل خجالت می کشیدم جلو بابا و برادرام بشینم این فیلمای چیزو نگاه کنم اما االان خانوادگی میشینیم میبینیم … قبح خیلی چیزا ریخته!

آقای روحانی به قول قدیمی ها اگه عروسی نرفتیم  تا پشت بومش که رفتیم  ! عوارضش را هم دیده ایم که برای هیچ کس قابل انکار نیست .

137714216125181

آقای روحانی من  سینما خواندم و می دانم هیچ فیلمی نمی تواند بدون پیام باشد حتی اگر این ادعا را داشته باشد ، روی خیلی از این فیلم ها هم کار کرده ام و الکی حرف نمی زنم…

آقای روحانی درست است می توان استفاده های خوبی از فیسبوک و امثالش کرد کرد اما  وقتی توی هر صفحه ای که سر می زنی دوستان و همکلاسیها و گاهی اقوام و آشنایان محجبه و موجه ات را میبینی که برای کم نیاوردن با تیپ های ناجور عکس های خود را به اشتراک گذاشته اند، وقتی میبینی کههمکلاسی ات با دلکته سبز عکس انداخته و استاد مردت هم پایش نوشته با لباس سبز چقدر خواستنی میشی!! وقتی هنوز نعشه بو گرفته فتنه سبزی ها را توی فیسبوک میبینی که با تمام قوا قصد تجدید حیات دارد ، وقتی مسابقه بی حجابی در انظار عمومی را در فیسبوک علم می کنند …

شما به مردم حق نمی دهید که  از حضور آن بین جوانانشان نگران باشند؟

  یا نه …

همه ی اینها را کنار بگذاریم اگر واقعا آن طور که بسیاری از کارشناسان داخلی و خارجی می گویند یک ابزار بزرگ جاسوسی باشد چه ؟

آقای روحانی من چند سوال دارم و دیگر حرفی ندارم!

۱٫ بر چه اساسی می گویید؟ “دیدیدم که ماهواره آمد و مبارزه در پشت‌بام و بالکن تاثیرگذار نبود و نه ایمان مردم پر زد و رفت و نه هویت مردم از دست رفت.” 

از روی آمار طلاق که فراگیر شده یا از روی دختران ساپورت پوشی که هر روز زیادتر می شوند یا شاید از روی عمل های زیبایی که رکورد دار شده ؟ فقط می خواهم ببینم ملاک اینکه ماهواره روی جامعه ما  هیچ تاثیری نگذاشته چیست ؟

۲٫ آقای روحانی یعنی شما انقلابی شدن و جبهه ای شدن جوانانمان را به خاطر ورود ویدئو به کشور می دانید ؟یا این از آن ساز هایی بود که فردا صدایش درآمد؟(رئیس جمهورروحانی:دیدیم که ویدئو آمد و فراگیر شد و در ایمان جوانان ما نه تنها اثری نداشت، بلکه حضور جوانانمان در مساجد، محافل، دعا و توسل و حتی در مظاهر انقلابی و راهپیمایی‌های انقلابی بیشتر شد، به جبهه رفتند و از کشور دفاع کردند و افتخار آفرین بودند!!!)

۳٫ آقای روحانی یعنی روحانی محل ما که منبر می ررود و داستان های قرآنی می گوید دچار استبداد رسانه ای شده ؟ حالا چجوری باید با این استبداد مبارزه کنیم ؟؟

۴٫ آقای روحانی شما اگر به جوانانتان اینقدر اعتماد دارید چرا  این همه مامور گذاشته اید لب مرزهای کشور؟ بگذارید هرچه می خواهند وارد کنند مگر مردم عقلشان نمی رسد  به خاطر قیمت پایین تر نباید کالای قاچاق بخرند که برای اقتصاد کشورشان ضرر دارد؟ مگر مردم نمیفهمند مواد مخدر قلب و ریه هایشان را از کار می اندازد پس بگذارید کالای قاچاق از همه طرف وارد شود انواع مواد مخدر هم همین طور …! (آیا شما به شعور مردم توهین می کنیییید؟؟؟؟؟؟؟) 

۵٫آقای روحانی مگر کبریت و چاقو چیزهای به درد بخوری نیست؟ پس چرا مامان ها وقتی از خانه بیرون می روند به بچه هایشان می گویند یه وقت دست به کبریت و چاقو نزنی و آن ها را در جای غیر قابل دسترس می گذارند؟

۶٫ آقای روحانی  آیا شما داستان اندلس را خوانده اید؟

سوال های زیادی توی سرم می چرخد اما فعلا منتظر جواب همین ها هستم !

پ.ن :

* مدتی با دوستان به فکر این افتادیم که تطبیقی روی حرفهای رئیس جمهور روحانی و آقا کار کنیم تا حد اقل تکلیف خودمون معلوم بشه و در صورت امکان منتشرش کنیم . اگر شما هم چیزی به ذهنتون می رسه بفرستید . مسائلی مثل مذاکرات، روابط با آمریکا، اقتصاد و غیره این ها صحبت های اخیر رئیس جمهور در در چهارمین جشنواره ارتباطات و فناوری اطلاعات هست :

رئیس جمهور روحانی : اگر روزگاری سواد به مفهوم خواندن و نوشتن بود و روزگار دیگر داشتن سواد به معنای ورود به دبستان و دبیرستان بود و در دورانی به مفهوم ورود به دانشگاه بود، امروز سواد به معنای ورود آسان به جامعه بزرگ اطلاعاتی و اینترنت است.

امام خامنه ای : اولاً معرفتهاتان را بالا ببرید. عزیزان من! سقف معرفت خودتان را، سایتهای سیاسی و اوراق روزنامه‌ها و پرسه زدن در سایتهای گوناگون قرار ندهید؛ سقف معرفت شما اینها نیست. …سطح معرفت را بالا ببرید. با قرآن، با نوشتجات مرحوم شهید مطهری، با نوشتجات فضلای بزرگی که خوشبختانه امروز در حوزه‌های علمیه حضور دارند، آشنا شوید..

 رئیس جمهور روحانی :گویی دوران پیام‌های یک طرفه به سرآمده و کم کم به نقطه‌ای می‌رسیم که جایی برای استبداد پیام نباشد و دیگر دوران رساندن پیام از طریق بلندگوهای یک طرفه، منبرهای یک طرفه، تریبون‌های یک طرفه و سنتی به سرآمده است. امروز هر پیامی که در دنیا بازتاب وسیع‌تری داشته باشد پیام قوی‌تر و تاثیرگذار‌تر است.

امام خامنه ای :  در مقابله با تلاش دشمن برای تخریب ایمان مردم ، از اینتر نت و امثال آن هم می توان استفاده کرد ولی راه منحصر به فرد ، همین منبر ها و مجالس روضه خوانی ست !

رئیس جمهور روحانی : دیدیم که ویدئو آمد و فراگیر شد و در ایمان جوانان ما نه تنها اثری نداشت، بلکه حضور جوانانمان در مساجد، محافل، دعا و توسل و حتی در مظاهر انقلابی و راهپیمایی‌های انقلابی بیشتر شد، به جبهه رفتند و از کشور دفاع کردند و افتخار آفرین بودند.

 بعدها قصه دیگری شروع شد، اینکه با ماهواره چه کنیم اگر خدایی نکرده تلویزیونی بتواند با یک دیش مخفی یا آشکار شبکه دیگری را بگیرد و جوانان آن شبکه را بببیند چگونه ایرانیت و اسلامیت می‌ماند دیدیدم که ماهواره آمد و مبارزه در پشت‌بام و بالکن تاثیرگذار نبود و نه ایمان مردم پر زد و رفت و نه هویت مردم از دست رفت.

امام خامنه ای :امروز سلطه‌گران در همه جای دنیا – هر جایی به تناسب – در فکر سلطه‌ی فرهنگیند؛ یک نمونه‌اش هم همین ماهواره است که حالا باز هم می‌بینم بحث ماهواره را مطرح کرده‌اند.

…ما چند سال قبل از این بحث تهاجم فرهنگی را مطرح کردیم؛ بعضی‌ها اصل تهاجم را منکر شدند؛ گفتند چه تهاجمی؟ بعد یواش یواش دیدند که نه [فقط] ما میگوییم، خیلی از کشورهای غیرغربی هم مسئله‌ی تهاجم فرهنگی را مطرح میکنند و میگویند غربی‌ها به ما تهاجم فرهنگی کردند؛ بعد دیدند که خود اروپایی‌ها هم میگویند آمریکا به ما تهاجم فرهنگی کرده! لابد دیده‌اید، خوانده‌اید که [گفتند] فیلمهای آمریکایی، کتابهای آمریکایی چه تهاجم فرهنگی‌ای به ما کرده‌اند و دارند فرهنگ ما را تحت تأثیر قرار میدهند. بعد بالاخره به برکت قبول دیگران، این حرف ما هم مورد قبول خیلی از کسانی که قبول نمیکردند قرار گرفت! تهاجم فرهنگی یک واقعیّتی است. صدها – حالا من که میگویم صدها، میشود گفت هزارها؛ منتها حالا بنده چون یک‌خرده در زمینه‌های آماری دلم میخواهد احتیاط کنم، میگویم صدها – رسانه‌ی صوتی، تصویری، اینترنتی، مکتوب در دنیا دارند کار میکنند با هدف ایران! با هدف ایران! نه اینکه دارند کار خودشان را میکنند. یک‌وقت هست که فرض کنید رادیوی فلان کشور یا تلویزیون فلان کشور یک کاری دارد برای خودش میکند؛ این نیست، اصلاً هدف اینجا است؛ با زبان فارسی [برنامه میسازند]؛ آن را با وقت استفاده‌ی فارسی‌زبان یا عنصر ایرانی تطبیق میکنند؛ مسائل ما را رصد میکنند و بر طبق آن مسائل، موضوعات و محتوا برای رسانه‌ی خودشان تهیّه میکنند؛ یعنی کاملاً واضح است که هدف اینجا است. خودشان هم میگویند، انکار هم نمیکنند.

حسین رادمرد
744 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

۱۲ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.
این کار در توسعه وردپرس کمک شایانی خواهد کرد. برای نوشتن دیدگاه اینجا را کلیک کنید

 1. محمود در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳:

  زیبا نوشته و نظری بود که از دل یک حوان برخاست که امیدوارم زیباتر عملی بعداز آن صورت پذیرد ….انشاالله….

 2. یاسین در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳:

  ایول دمش گرم . خیلی خوب نوشته

 3. naZi در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳:

  kheily mozakhraf bod hamash shoar bod

 4. عرفان در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳:

  خداوندانسان را آزاد آفرید تا ببیندومطالعه وتحقیق کند وخودش انتخاب کند عصربرای دیگران انتخاب کردن به پایان رسید بگذارید اندیشه انسان کمی هوا بخورد اگرتهاجمی هست که من هم می گویم هست پس باید به فکر پدافند باشیم محدود کردن انسانها هیچ گاه چاره کارنبوده ونیست پس باید راه انتخاب سالم را به مردم آموزش داد من یک مدت درمنزل ازماهواره استفاده کردم وبعد آن به پیشنهاد بچه هایم ماهواره راجمع کردم آنها خودشان انتخاب کردند وانتخاب درستی هم کردند ومن هم به انتخابشان احترام گذاشتم این یعنی نتیجه اعتماد به شعورمردم

 5. فرزین در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳:

  برید دنبال بازیتون بابا
  این چرت و پرتا چیه
  مملکت درست کنند دزداشو بگیرن

 6. الهه در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳:

  آفرین به تو جوان ایرانی خدا به نفست قوت و اعتماد بده.دمت گرم

 7. دوست در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳:

  با سلام
  اگر وارد کنندگان محترم ماهواره و مواد مخدر درصد آقایون رو بدن مشکلی نیست و معتادین مریض هستند و کمپ برای درمان و خوردن و خوابدین مفت براشون مهیا میکنند جوانان سالم بیکارند اما معتادین هر نفر در ماه چند میلیون از بیت المال خرجشان است. بگذریم خواهر من دل خجسته ای دارین شما رئیس جمهوری یا هر مسئولی که ماهی دهها میلیون حقوقش و درآمدش هست مگر می تواند در د کسی که ماهی پانصد هزار تومان درآمدش هست رو بدونه اصلا و ابدا. اگر گفته اینها درست باشه و در حکومت از علی میگن حضرت علی به اندازه یک کارگر از بیت المال پول بر می داشت نه اینکه چون رهبر و مراد و ولی خداست بیشتر از بقیه. اما به آقای روحانی و بقیه آقایون بگی میگن ” یعنی ما که با ظلم و ستم و راندخواری به اینجا رسیدیم با بقیه فرق نکنیم.

 8. ناشناس در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳:

  خدا خیرت بده خیلی زیبا بود .

 9. زهرا در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳:

  واقعافکرنمیکردم ک هنوز هم جوان هایی ب این کوتاه فکری و تنگ نظری وجودداشته باشن!!..نمیدونم قصدشون از نوشتن ایناچی بوده ولی کاملاواضحه ک با آقای روحانی مشکل دارن…چون تنها بریده ای ازحرف هاشونو گذاشتن تاب هدف خودشون برسن…..من یک سوال دارم..توکجای صحبت های آقای روحانی گفته شده ماهواره چیزخوبیه؟یامردم رو ب استفاده از فیس بوک و..تشویق کردن؟؟؟……اگر کامل وهشیار ب سخنرانیشون گوش میکردن میفهمیدن ک مفهوم حرفشون اینه ک باجمع کردن ماهواره یافیلترو..مشکلا حل نمیشه..بلکه بایدسطح فرهنگ وایمان مردم روافزایش بدیم…آخه تاکی هی ماهواره جمع کنن ومردم دوباره بخرن؟!!..یا براحتی از فیلترشکن استفاده کنن؟؟؟..این مشکلات بایدازریشه حل بشه

 10. M0h3n در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳:

  عااااااااااااالی بود
  اونایی که به چنین دلسوزی هایی توهین میکنن کاملا معلومه از کجا میسوزن! حق هم دارن! بلاخره فعلا کیفشون کوکه و بساط عیششون براهه. واسه اونی که از فرهنگ دینی و ملیش اینهمه فاصله گرفته سخته شنیدن این حرفا

 11. طاهري در تاریخ ۱ خرداد ۱۳۹۳:

  سلام عزیزم، بسیار زیبا عنوان کردی .موشکافیت در برابر صحبتهای آقای روحانی حامی فتنه گران سبز ، دندان شکنه .من که لذت بردم و خوشحالم هنوز دلهای پر جرات وجود داره که ابراز واقعیتها از معضلات جامعه مون بکنه. و چه متین از صحبتهای رهبرمون دفاع کردی. خدا پشت و پناهتون. عزیزم از اینکه می بینم هنوز جوانانمون به بهانه آب دیت شدن از ایمان و وظایف دینیشون دور نشدند خوشحالم. آقایون محترم با نظراتشون برای جذب قشر عامه مردم هر آنچه سرگرمشون میکند را درست و پا برجا می دونند. مگر در شیرازنیرو انتظامی بصورت داوطلبانه از خانوادههای ناراضی در خواست نکرده بود که عمده مردم هشتصد دیش ماهواره رو برای نجات خانواده هاشون داوطلبانه به خیابان آوردند و منهدم کردند؟ تمامی کسانی که دیشها رو برای انهدام به خیابان آورده بودند آنهایی بودند که عزیزانشان از این موضوعآسیب جدی دیده بودند. چه بسا خانواده های دیگری بودند که مورد تهاجم قرار گرفته بودند و در این طرح شرکت نکرده بودند. اضافه بر صحبتها شما باید به آقای روحانی گفت که آیا از هم پاشیدن خانواده ها تاسف بار نیست؟ حتی جدا از دین، آیا دور از انسانیت نیست که زندگیهای معمولی از هم پاشیده شود، چون میخواهند به روز باشند و از دنیا عقب نمانند؟

 12. رضا در تاریخ ۵ خرداد ۱۳۹۳:

  درود خدا بر تو ای جوان خدایی. عالی بود…
  حرف دل ما رو زدی. خدا خیرت بده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *