نتانیاهو رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را به سازش دعوت کرد

نتانیاهو رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را به سازش دعوت کرد
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را به دیدار رو در رو و مذاکره بی‌قید و شرط برای پیشبرد روند سازش دعوت کرد.
پرتال خبری واکنش:در بیانیه صادر شده از سوی دفتر بنیامین نتانیاهو آمده است:

ابو مازن (محمود عباس) از سال‌ها قبل حاضر به مذاکره مستقیم و بی‌قید و شرط نیست و این در حالی است که مذاکره مستقیم تنها کاری است که می‌تواند زمینه‌ساز پیشبرد روند سازش شود.دفتر نتانیاهو همچنین در واکنش به اظهارات اخیر یک مسئول تشکیلات خودگردان فلسطین مبنی بر مخالفت تل‌آویو با برگزاری نشست مقدماتی با طرف فلسطینی به منظور فراهم شدن مقدمات دیدار نتانیاهو و عباس اعلام کرد: برگزاری نشست‌های مقدماتی فایده‌ای ندارد.

دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی همچنین مدعی شده است: طرف فلسطینی از این نشست‌ها برای وضع پیش‌شرط‌هایی استفاده می‌کند که کمکی به برگزاری دیدار مستقیم نتانیاهو و عباس نمی‌کند.
مذاکرات سازش میان تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی از ماه ژوئیه سال ۲۰۱۴ در حالت تعلیق به سر می برد و هر یک از طرفین، دیگری را به مانع‌تراشی در مسیر از سرگیری مذاکرات متهم می کند. این در حالی است که طرف صهیونیستی حاضر به توقف شهرک‌سازی‌ها که تشکیلات خودگردان آن را شرط از سرگیری روند سازش اعلام کرده است، نیست.