کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۶ بهمن ۱۳۹۴, ۱۱:۱۹ ق.ظ

نتایج صلاحیت کاندیداهای خبرگان اعلام شد

نتایج صلاحیت کاندیداهای خبرگان اعلام شد
شورای نگهبان امروز نتایج بررسی صلاحیت‌های انتخابات خبرگان را اعلام خواهد کرد.
پرتال خبری واکنش: سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات گفت: طبق قانون نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس خبرگان از طریق هیات مرکزی نظارت به وزارت کشور اعلام می‌شود و این وزارتخانه نیز نتایج را به فرمانداری‌ها ابلاغ خواهد کرد تا به اطلاع داوطلبان برسد.
وی افزود: در مهلت ۳۰ روزه‌ای که برای بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس خبرگان تعیین شده است برای ارزیابی صلاحیت علمی داوطلبان، آزمون علمی برگزار شد و پذیرفته‌شدگان به آزمون شفاهی دعوت شدند.
ره‌پیک اضافه کرد: علاوه بر آزمون، پرونده داوطلبان خبرگان از جهات دیگر نیز در جلسات فشرده و متعدد فقهای شورای نگهبان بررسی شد که طبق تقویم زمانبندی این بررسی ها امروز به پایان می‌رسد و نتایج آن اعلام می‌شود. نتایج آزمون کتبی داوطلبان مجلس خبرگان محرمانه است و فقط به خودشان اعلام می شود.
رد یا تایید صلاحیت سید حسن خمینی به وزارت کشور ابلاغ نشده است
یک منبع نزدیک به سید حسن خمینی به ایسنا گفت: بر اساس اطلاعات دریافتی از وزارت کشور هنوز تصمیمی دال بر رد یا تایید سید حسن خمینی به این وزارت خانه ابلاغ نشده است.
صلاحیت منتجب‌نیا تایید شد
قائم‌مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی از تایید صلاحیت خود برای انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان خبر داد.  حجت‌الاسلام والمسلمین رسول منتجب‌نیا خبر تایید صلاحیت خود برای انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را تایید کرد.
نتایج اعلام شد
هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان رهبری طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: آن عده از داوطلبان مجلس خبرگان که صلاحیت آنان، مورد تأیید قرار نگرفته، از ۸ تا ۱۰ بهمن می‌توانند شکایت خود را تحویل دهند.
متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
به اطلاع آن عده از داوطلبان محترم نمایندگی پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری که صلاحیت آنان توسط شورای نگهبان، مورد تأیید قرار نگرفته است، می رساند؛ «بر اساس تبصره (۲) ماده (۱۶) قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری» می‌توانند حداکثر ظرف مدت سه روز از تاریخ ۹۴/۱۱/۸ تا ۹۴/۱۱/۱۰ در وقت اداری به آدرس تهران، بزرگراه بسیج، خیابان هجرت، ورزشگاه تختی، مراجعه و پس از دریافت فرم، شکایت خود را تنظیم و پس از تحویل، رسید دریافت نمایند.»
حجت الاسلام تقوی از کاندیداتوری انتخابات مجلس خبرگان انصراف داد
حجت الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی از کاندیداتوری انتخابات مجلس خبرگان انصراف داد.
آیت‌الله عابدینی انصراف داد
نماینده ولی فقیه در استان قزوین با ارسال نامه‌ای به دبیر شورای نگهبان از کاندیداتوری مجلس خبرگان رهبری انصراف داد.
طی نامه‌ای که آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در تاریخ چهارم بهمن ماه به آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان تنظیم شده است، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین از کاندیداتوری مجلس خبرگان رهبری که انتخابات آن اسفندماه پیش رو برگزار می‌شود انصراف داد.
امیری: ۳۷ نفر از داوطلبان مجلس خبرگان رهبری در استان تهران تایید صلاحیت شدند
 قائم مقام وزیر کشور گفت: ۳۷ نفر از داوطلبان انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان تهران تایید صلاحیت شدند.
امیری: ۳۷ نفر از داوطلبان مجلس خبرگان رهبری در استان تهران تایید صلاحیت شدند
حسینعلی امیری روز سه شنبه در شانزدهمین نشست روسای مراکز ایرنا افزود: شورای نگهبان نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را شب گذشته به وزارت کشور ارسال کرده است.با اخبار سایت واکنش همراه باشید.
این خبر  تکمیل می شود…
رهـــــــــــــا مسعودی
545 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *