کافه گردش
اخبار
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۸:۱۰ ب.ظ

نتایج فوتبال در هفته پایانی لیگ‌برتر

سایپا ۰ – نفت ۰؛ نفت در حسرت سهمیه آسیایی سوخت

پرتال خبری واکنش: تیم فوتبال نفت تهران با کسب تساوی بدون گل مقابل سایپا لیگ را در رتبه پنجم تمام کرد تا امیدی به کسب سهمیه آسیایی نداشته باشد.

سایپایی‌ها با توقف نفت لیگ را در رتبه هشتم جدول تمام کرد. این آخرین بازی نفت تهران در لیگ برتر بود تیمی که ممکن است سال آینده با اسم جدیدی در این رقابت‌ها حاضر شود.

هفته سی‌ام لیگ برتر
استادیوم: دستگردی تهران/ تماشاگر:  کمتر از ۱۰۰ نفر
داور: موعود بنیادی‌فر، کمک‌ها: – قهرمان نجفی و یعقوب سخندان

اخطار:

دقیقه ۴۳: سعید لطفی از نفت

دقیقه ۶۹: وحید اسماعیل بیگی از سایپا

دقیقه ۷۲: وحید حمدی نژاد از نفت

دقیقه ۷۷: سیامک کوروشی از نفت

دقیقه ۸۰: مجتبی رمضانی از سایپا

 

سایپای‌تهران
حامد فلاح زاده، وحید اسماعیل بیگی، مجید ایوبی، حامد شیری، ابراهیم شکوری، امین جوادی مقدم،‌ ابراهیم صادقی، علی قلی زاده(۸۶ مهدی دغاعله)،‌ علی زینالی(۶۵ مجتبی رمضانی)،‌ غلامرضا رضایی و مهدی ترابی(۷۵ میلاد میداودی)
سرمربی: سعید رجبی

نفت‌تهران
علیرضا بیرانوند، سیامک کوروشی،‌ سید جلال حسینی، وحید حمدی نژاد، سعید لطفی(۸۳ عباس بوعذار)، علیرضا عزت کرامت، حمید بوحمدان(۷۵ مجتبی حقدوست)، وحید امیری، ایمان مبعلی، مهدی شیری و علی قربانی(۶۳ ارسلان مطهری)
سرمربی: علیرضا منصوریان

 

شرح بازی:
بازی دو تیم سایپا و نفت تهران در شرایطی به مصاف هم رفتند که این بازی برای شاگردان علیرضا منصوریان ارزشمند است. با این وجود بازی خوبی از دو تیم در نیمه اول شاهد نبودیم،‌ هرچند که سایپا اندک‌ موقعیت‌هایی روی شوت‌های از راه دور به‌دست آورد. با این وجود توپ بیشتر در میانه میدان در جریان بود و اتفاق ویژه‌ای رخ نداد تا ۴۵ دقیقه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.
در نیمه دوم نیز دو تیم بازی جذابی را به نمایش نگذاشتند و در اکثر دقایق بازی سرد و بی روح دنبال شد. موقعیت های نصفه و نیمه ای نیز روی دروازه‌ها خلق شد اما حاصلی نداشت و در نهایت بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید. تیم نفت با این نتیجه نتوانست سهمیه آسیایی کسب کند.

 

دقایق حساس:

دقیقه ۲۸: شوت سرکش مهدی شیری از ۲۵ متری با دفع ناقص بیرانوند به بیرون رفت.

دقیقه ۳۵: ابراهیم شکوری با نفوذی خوب توپ را به کنار برد اما زاویه بسته شد و ضربه‌اش از کنار دروازه به بیون رفت.

دقیقه ۴۰: شوت حامد شیری از پشت محوطه جریمه را بیرانوند راهی کرنر کرد. روی ضربه کرنر ابراهیم شکوری با سر به توپ ضربه زد که باز هم بیرانوند موثر واقع شد و توپ را در آغوش گرفت.

دقیقه ۵۷: ارسال ایمان مبعلی از روی نقطه کرنر با ضربه سر قربانی همراه شد که با اختلاف اندکی توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.
در حاشیه
*کادرفنی و بازیکنان دو تیم از ساعت ۱۶:۳۰ وارد ورزشگاه شدند.
*یک ساعت مانده به بازی ماموران حراست ورزشگاه دستگردی از لیدر نفتی ها خواستند آرام روی سکوها بنشیند وگرنه باید ورزشگاه را ترک کند.
*علیرضا بیرانوند که در آستانه جدایی از نفت قرار دارد، چند دقیقه به صورت اختصاصی با بهرام میرشیبانی مدیرفنی نفت گفت وگو کرد.
*معدود هواداران نفت تیم به حسنوی مربی این تیم لقب مالدینی داده و او را با شعار «شاه غلام مالدینی» تشویق کردند.
* روزبه شاه علیدوست هافبک محروم تیم سایپا چند دقیقه ای با لباس شخصی با محمدخرمگاه مربی نفتی ها صحبت کرد.
* مارکار آقاجانیان،دستیار کارلوس کی روش در تیم‌ملی با حضور در ورزشگاه دستگردی به تماشای مسابقه پرداخت.

*هواداران تیم نفت با شعار «حجازی کاپلو » ناصر حجازی را تشویق کردند.
* غلامرضا رضایی مهاجم کنونی سایپا و سابق نفت تهران قبل از شروع بازی با بازیکنان  اعضای کادر فنی نفت خوش و بش گرمی داشت.
* * آندرانیک تیموریان ، مارکار آقاجانیان، مهرداد خانبان، غلامرضا شاه کرمی و ناصر فریادشیران از حاضرین در  جایگاه ویژه ورزشگاه دستگردی هستند.

*اعلام نتایج دیدارهای همزمان از سوی گوینده ورزشگاه دستگردی منجربه اعتراض علیرضا منصوریان شد.


سیاه جامگان ۲ – ملوان ۰؛ خداحافظ قوی سپید

پرتال خبری واکنش: تیم فوتبال سیاه جامگان با دو گل فرزاد زامهران و حمیدرضا علی‌عسگری بردی استثنایی و با ارزش را مقابل ملوان به دست آورد تا در لیگ برتر ماندگار شود.

سیاه جامگان که به پیروزی ۲ بر صفر مقابل ملوان احتیاج داشت، در نیمه دوم ۲ گل به ثمر رساند و تیم قدیمی ملوان را به دسته پایین‌تر فرستاد. این یک کار بزرگ دیگر از فرهاد کاظمی سرمربی سیاه جامگان بود که سال گذشته هم راه آهن را در لیگ حفظ کرده بود.

هفته سی ام لیگ برتر ، ساعت ۱۸  ورزشگاه ثامن مشهد
داور: اشکان خورشیدی    کمک‌ها : محمدرضا منصوری،سعید قاسمی
سیاه جامگان:

 

محمدحسن عین افشار، اولو کورده، سید میثم حسینی، بهروز افشار(۶۶ محسن آقایی)، حمید علی عسگری، علیرضا نقی زاده، مصطفی احمدی، میلاد نوری(۷۴ سعید واسعی)، فرزاد زامهران، ایمان موسوی و رضا عنایتی
سرمربی: فرهاد کاظمی
ملوان بندرانزلی:

 

نیما میرزازاد، عزت ا.. پورقاز، محمدحسین کنعانی(۸۱ حامد نورمحمدی)، محمد ستاری، حسین ماهینی، محمد آبشک، شهاب کرمی، مازیار زارع، فرزاد جعفری، رضا درویشی و جلال رافخایی(۴۶ شنانی(۸۸ عزیز معبودی))
سرمربی: محمد احمدزاده

اخطار

 

حسین ماهینی (۴۲)- حسین شنانی (۸۴) از ملوان

مصطفی احمدی (۵۳) از سیاه جامگان

 

شرح گل:
سیاه جامگان ۱ ملوان ۰ (دقیقه ۵۲، فرزاد زامهران) : حرکت زامهران از کناره های زمین باعث شد تا او به محوطه ملوانی ها برسد و ضربه خود را از زاویه بسته به سوی دروازه ملوان بزند و این توپ با اشتباه محاسباتی مدافعان و دروازه بان ملوان به گل اول سیاه جامگان تبدیل شود.

سیاه جامگان ۲ ملوان ۰ (۸۹، حمیدرضا علی عسگری) : در آخرین دقیقه بازی بازهم حمید علی عسگر به داد مشهدی ها رسید و پاس بلند یاران خودی را با ضربه ای دقیق به گل دوم تبدیل کرد.

 

دقایق حساس:
دقیقه ۴ – سانتر بلند مشهدی ها با ضربه سر خطرناک عنایتی روبرو شد که با فاصله کمی از بالای دروازه ملوانی ها به بیرون رفت.
دقیقه ۱۱ – توپ ارسالی ایمان موسوی در محوطه ملوانی ها با واکنش میرزازاد و دور کردن توپ توسط او روبرو شد.
دقیقه ۱۳ – بازهم نیما میرزازاد توپ پشت مدافعان ملوان را با خروج سریع از دروازه مهار کرد.
دقیقه ۲۱ – پاسکاری و حمله خطرناک ملوانی ها با ازسال کوتاه جعفری ادامه یافت اما این توپ توسط مدافع سیاه جامگان به کرنر فرستاده شد.
دقیقه ۲۲ – کرنر ملوانی با ضربه سر پورقاز خطرناک ترین صحنه بازی را به وجود آورد اما از روی خط دروازه توسط عین افشار دور شد.
دقیقه ۲۳ – حمله دیگری از ملوانی چیزی نمانده بود تا رافخایی را با دروازه بان حریف تک به تک کند اما این این توپ با خروج سریع عین افشار دور شد.
دقیقه ۲۵ – شوت مازیار زارع از فاصله دور با برخورد به خط دفاعی مشهدی ها به بیرون رفت.
دقیقه ۲۶ – سانتر ملوانان با ضربه سر دیدنی کنعانی به شدت دروازه سیاه جامگان را تهدید کرد اما این توپ با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۲۷ – حمله خطرناک دیگری از ملوانان باعث شد تا رافخایی در موقعیت خوبی قرار بگیرد و ضربه خود را به سوی دروازه حریف بزند اما این توپ با واکنش به موقع عین افشار مهار شد.
دقیقه ۳۰ – رضا درویشی پس از گذر از مدافع کناری مشهدی ها با حرکتی فوق العاده خود را به محوطه سیاه جامگان رسید و ضربه خود را از زاویه بسته به دروازه عین افشار زد اما این توپ با فاصله کمی به بیرون رفت.
دقیقه ۳۳ – پاس چیب دیدنی میلاد نوری در محوطه ملوانی ها عنایتی را در موقعیت خوبی قرار داد اما ضربه سر او با فاصله کمی از کنار دروازه میرزازاد به بیرون رفت.
دقیقه ۳۵ – توپ برگشتی بیرون از محوطه جریمه به کورده رسید و او نیز با یک ضربه روپا و دیدنی دروازه ملوان را تهدید کرد اما میرزازاد با واکنشی به موقع توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه ۴۰ – ضربه ایستگاهی ارسالی میثم حسینی با ضربه سر موسوی ادامه یافت اما بعد از برخورد به میدانی ها به کرنر رفت.
دقیقه ۴۳ – شوت دیدنی و روپای محمد آبشک در حالی که همه به خیال گل شدن توپ بودند از روی خط دروازه به کرنر فرستاده شد.
دقیقه ۴۵ – فرزاد زامهران با گذر از ملوانی ها ضربه خود را از زاویه بسته به دروازه ملوان زد اما این توپ توسط دروازه بان ملوانی ها مهار شد.
دقیقه ۳+۴۵ – ارسال نوری روی دروازه انزلی چی ها با پرواز میرزازاد روی سر بازیکنان دو تیم مواجه شد و باعث شد تا این توپ از روی دروازه این تیم دور شود.
دقیقه ۴۷ – همکاری علی عسگری و عنایتی با پاس استثنایی عنایتی در بین مدافعان ملوان به فرزاد زامهران ادامه یافت اما ضربه زامهران با شیرجه ای توسط میرزازاد به خوبی مهار شد.
دقیقه ۶۸ – ضربه مازیار زارع در محوطه جریمه مشهدی توسط عین افشار و درازکش مهار شد.
دقیقه ۶۹ – کرنر ارسالی ملوانی ها با ضربه سر خطرناک کنعانی به بیرون رفت.
دقیقه ۷۰ – حرکت دیدنی کورده در بین بازیکنان ملوان باعث شد تا او ضربه خود را به سوی دروازه این تیم بزند اما از روی خط دروازه برگشت داده شود.
حاشیه:
*به نسبت دیدارهای قبلی سیاه جامگان هواداران زیادی از این دیدار دیدن می کنند، نزدیک به هزار نفر از انزلی برای تماشای این بازی به مشهد آمدند.
*در دقیقه اول بازی و بعد از خطا روی بازیکن ملوان، هنگامی که آنها قصد داشتند بازی را خیلی سریع آغاز کنند با ممانعت بازیکنان سیاه جامگان روبرو شدند و همین اتفاق باعث شد تا در اولین دقیقه بازی درگیری بین بازیکنان دو تیم شکل بگیرد.
* در دقیقه ۱۲ بازی در یک دور کردن توپ توسط عنایتی باعث شد تا او تا دقایقی را لنگان لنگان به بازی ادامه دهد.

*در دقیقه ۱۷ بازی برخورد آرنج مدافع ملوانی ها باعث شد تا رضا عنایتی به شدت مصدوم شود و با برانکارد به بیرون برود.
*مصدومیت های پیاپی بازیکنان ملوان در ۳۰ دقیقه ابتدایی بازی تماشاگران مشهدی حاضر در ورزشگاه را عصبی کرده است.
*احمدزاده سرمربی ملوان با تماشاگران تیمش در ارتباط است به نحوی که در مواقع لازم مانند یک لیدر آنها را به واکنش وا می دارد.
*فریدون اصفهانیان در ورزشگاه حاضر است و از نزدیک شاهد جدال حساس بقا در لیگ برتر باشد.
* جو ورزشگاه بعد از گل سیاه جامگان به شدت پر حرارت شده و تماشاگران ایستاده بازی را دنبال می کنند.
*بعد از اعلام خطا توسط داور و مردود اعلام شدن گل دوم سیاه جامگان تماشاگران بشدت به داور اعتراض کردند.
*تعداد تماشاگران ۶۰۳۰ نفر اعلام شد.


تراکتورسازی ۵ – اس اهواز ۰؛ در نیمه راه آسیا

پرتال خبری واکنش: شاگردان امیر قلعه نویی موفق شدند با به ثمر رساندن ۵ گل رتبه چهارمی لیگ برتر را از آن خود کرد تا در انتظار قهرمان جام حذفی باشند که در صورت قهرمانی استقلال این تیم آسیایی خواهد شد.

هفته سی ام و پایانی لیگ برتر فوتبال امروز حساس تر از همیشه دنبال می شود چرا که قهرمان، سقوط کنندگان و آسیایی ها مشخص خواهند شد. جنگ بر سر رده چهارمی بسیار داغ است جایی که تراکتورسازی در حالی این رده را تصاحب کرده است که اگر نتواند با نتیجه ای پر گل مقابل استقلال اهواز به پیروزی برسد، نفت و ذوب آهن این پتانسیل را دارند که شانس آسیایی شدن خود را بالا ببرند.
هفته سی ام لیگ برتر فوتبال ، ساعت ۱۸  ورزشگاه یادگار امام تبریز
داور: علی صفایی  کمک‌ها : علیرضا ایلدروم ، مهدی عالیقدر

 

تراکتورسازی تبریز:

 

اخباری، ایرانپوریان، شفیعی، خلیل زاده، آقایی (علی حمودی ۶۷)، ثاقبی، کیانی، رحمانی (ایوب کلانتری ۸۵)، عشوری، نانگ(فردین عابدینی ۷۱) و حاتمی
سرمربی: امیر قلعه نویی

 

استقلال اهواز:
مرادیان، میلاد پاک پرور (صادق ژرفانی ۸۱)، حمزه خضیراوی، مهدی اسلامی، رضا بهمئی، مکی شریفی، مجتبی رشیدی، دانیال موسوی (مصطفی ساکی ۶۹)، حسین ساکی (مسعود فر ۶۶)، علی هلیچی و پدرام اردلانی
سرمربی: سیاوش بختیازی زاده

 

اخطار

 

احسان مرادیان (۲۵) از استقلال اهواز

 

شرح گل:
تراکتورسازی ۱ – استقلال اهواز ۰(دقیقه ۳۳): ارسال کرنر زیبای بختیار رحمانی با ضربه سر سینا عشوری همراه شد و توپ جلوی دروازه را نانگ تبدیل به گل تراکتورسازی کرد.

تراکتورسازی ۲ – استقلال اهواز ۰(دقیقه ۴۱): ارسال زیبای ایران پوریان روی سر فرزاد حاتمی نشست و ضربه دقیق او بدون اینکه مرادیان بتواند حرکتی انجام دهد وارد دروازه اهوازی ها شد.

تراکتورسازی ۳- استقلال اهواز ۰(دقیقه ۶۳): پاس جلوی دروازه استقلال اهواز بعد از عبور از نانگ به حاتمی رسید و حاتمی با بغل پا دروازه اهوازی ها را گشود.

تراکتورسازی ۴- استقلال اهواز ۰(دقیقه ۷۸): پاس زیبای فردین عابدینی به شاهین ثاقبی رسید و ضربه دقیق ثاقبی تبدیل به گل چهارم تراکتور سازی شد.

تراکتورسازی ۵- استقلال اهواز ۰ (دقیقه ۸۵): محمد ایران پوریان از روی نقطه پنالتی موفق شد جشنواره گل تراکتورسازی را کامل کند.

 

دقایق حساس:
دقیقه ۷: شوت پشت محوطه جریمه حسین ساکی اولین فرصت استقلال اهواز و بازی را به وجود آورد.
دقیقه ۱۵:  ارسال سعید آقایی فرصت خوبی را برای سر زنی مهاجمین تراکتورسازی ایجاد کرد که دروازه بان استقلال اهواز به سختی و در دو مرحله توپ را به آغوش کشید.
دقیقه ۱۸: تکل مهدی کیانی روی خذیراوی باعث اعلام خطا پشت محوطه جریمه به نفع استقلال اهواز شد که ضربه دانیال موسوی از بالای دروازه تراکتور به بیرون رفت.
دقیقه ۳۷: ارسال اوت بلند عشوری با ضربه سر یکی از بازیکنان تراکتور همراه شد و باز هم توپ به نانگ رسید که اینبار مرادیان ضربه نانگ را به سختی دفع کرد.
دقیقه ۴۰: بختیار رحمانی در تک به تک با مرادیان توپ را به دستان مرادیان کوبید تا توپ به کر نر برود.
دقیقه ۵۳: ارسال مهدی کیانی با ضربه سر فرزاد حاتمی همراه شد که توپ با فاصله میلیمتری از کنار دروازه اهوازی ها به بیرون رفت.
دقیقه ۵۵: ضربه نهایی خالد شفیعی در حالی که می رفت وارد دروازه اهوازی ها شود را مدافع استقلال دفع کرد.
دقیقه ۶۸: پاس زیبای ایران پوریان به ثاقبی رسید که ضربه زیبای این بازیکن را مرادیان دفع کرد.
دقیقه ۷۰: ثاقبی در تک به تک با مرادیان توپ را به پاهای دروازبان استقلال اهواز کوبید.
دقیقه ۷۴: تک به تک ایران پوریان را مرادیان به شکل زیبایی دفع کرد.
دقیقه ۷۵: شوت زیبای ثاقبی به شکل خطرناکی از کنار دروازه اهوازی ها به بیرون رفت.
حاشیه:
* عبدالله مهدی پور قدیمی ترین لیدر تراکتورسازان همراه با نوه اش برای بازی مقابل مقابل استقلال اهواز به ورزشگاه آمد.
* سکوهای ورزشگاه یادگار امام تبریز بیش از همیشه خالی از تماشاگر بوده است و علاقه مندان به فوتبال ترجیح دادند پیگیر سایر نتایج باشند.
* بازی امروز مصادف با سالگرد درگذشت کاپیتان سابق تراکتورسازی رضا حسن زاده است که یاد او در ورزشگاه گرامی داشته شد.
* سیاوش بختیاری زاده سرمربی استقلال اهواز و امیر قلعه نوعی از دقایق ابتدایی بازی کنار زمین با جنب و جوش تیم های خود را هدایت می کنند.
* امیر قلعه نوعی توسط تماشاگران معدود در ورزشگاه هر از گاهی تشویق می شد.
* نیمکت نشینان اهوازی به کارت زرد داور که به دروازه بان این تیم داد اعتراض شدیدی داشتند.
* بعد از گل صبا به استقلال تماشاگران تبریزی دقایق زیادی را به شادی پرداختند.
* قلعه نوعی بعد از گل اول تیم از بازیکنان خواست خیلی زود به زمین خود برگردند تا بازی را شروع کنند. تراکتور نیاز به گل های بیشتری دارد.
* ایران پوریان از ناحیه گونه دچار خونریزی شد که مجبور شد از زمین خارج شود تا در آنجا به مداوای او بپردازند.
*دقیقه ۴۸ برخورد فرزاد حاتمی با دانیال موسوی باعث مصدومیت موسوی شد.
* نکته جالب بازی نیمکت خالی اهوازی ها است که فقط سه نفر روی نیمکت قرار دارند.
* شاهین ثاقبی بعد از به ثمر رساندن گل چهارم تیم خود به صورت بوندس لیگایی در ورزشگاه تشویق شد.


سایپا ۰ – نفت ۰؛ نفت در حسرت سهمیه آسیایی سوخت

پرتال خبری واکنش: تیم فوتبال نفت تهران با کسب تساوی بدون گل مقابل سایپا لیگ را در رتبه پنجم تمام کرد تا امیدی به کسب سهمیه آسیایی نداشته باشد.

سایپایی‌ها با توقف نفت لیگ را در رتبه هشتم جدول تمام کرد. این آخرین بازی نفت تهران در لیگ برتر بود تیمی که ممکن است سال آینده با اسم جدیدی در این رقابت‌ها حاضر شود.

هفته سی‌ام لیگ برتر
استادیوم: دستگردی تهران/ تماشاگر:  کمتر از ۱۰۰ نفر
داور: موعود بنیادی‌فر، کمک‌ها: – قهرمان نجفی و یعقوب سخندان

اخطار:

دقیقه ۴۳: سعید لطفی از نفت

دقیقه ۶۹: وحید اسماعیل بیگی از سایپا

دقیقه ۷۲: وحید حمدی نژاد از نفت

دقیقه ۷۷: سیامک کوروشی از نفت

دقیقه ۸۰: مجتبی رمضانی از سایپا

 

سایپای‌تهران
حامد فلاح زاده، وحید اسماعیل بیگی، مجید ایوبی، حامد شیری، ابراهیم شکوری، امین جوادی مقدم،‌ ابراهیم صادقی، علی قلی زاده(۸۶ مهدی دغاعله)،‌ علی زینالی(۶۵ مجتبی رمضانی)،‌ غلامرضا رضایی و مهدی ترابی(۷۵ میلاد میداودی)
سرمربی: سعید رجبی

نفت‌تهران
علیرضا بیرانوند، سیامک کوروشی،‌ سید جلال حسینی، وحید حمدی نژاد، سعید لطفی(۸۳ عباس بوعذار)، علیرضا عزت کرامت، حمید بوحمدان(۷۵ مجتبی حقدوست)، وحید امیری، ایمان مبعلی، مهدی شیری و علی قربانی(۶۳ ارسلان مطهری)
سرمربی: علیرضا منصوریان

 

شرح بازی:
بازی دو تیم سایپا و نفت تهران در شرایطی به مصاف هم رفتند که این بازی برای شاگردان علیرضا منصوریان ارزشمند است. با این وجود بازی خوبی از دو تیم در نیمه اول شاهد نبودیم،‌ هرچند که سایپا اندک‌ موقعیت‌هایی روی شوت‌های از راه دور به‌دست آورد. با این وجود توپ بیشتر در میانه میدان در جریان بود و اتفاق ویژه‌ای رخ نداد تا ۴۵ دقیقه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.
در نیمه دوم نیز دو تیم بازی جذابی را به نمایش نگذاشتند و در اکثر دقایق بازی سرد و بی روح دنبال شد. موقعیت های نصفه و نیمه ای نیز روی دروازه‌ها خلق شد اما حاصلی نداشت و در نهایت بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید. تیم نفت با این نتیجه نتوانست سهمیه آسیایی کسب کند.

 

دقایق حساس:

دقیقه ۲۸: شوت سرکش مهدی شیری از ۲۵ متری با دفع ناقص بیرانوند به بیرون رفت.

دقیقه ۳۵: ابراهیم شکوری با نفوذی خوب توپ را به کنار برد اما زاویه بسته شد و ضربه‌اش از کنار دروازه به بیون رفت.

دقیقه ۴۰: شوت حامد شیری از پشت محوطه جریمه را بیرانوند راهی کرنر کرد. روی ضربه کرنر ابراهیم شکوری با سر به توپ ضربه زد که باز هم بیرانوند موثر واقع شد و توپ را در آغوش گرفت.

دقیقه ۵۷: ارسال ایمان مبعلی از روی نقطه کرنر با ضربه سر قربانی همراه شد که با اختلاف اندکی توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.
در حاشیه
*کادرفنی و بازیکنان دو تیم از ساعت ۱۶:۳۰ وارد ورزشگاه شدند.
*یک ساعت مانده به بازی ماموران حراست ورزشگاه دستگردی از لیدر نفتی ها خواستند آرام روی سکوها بنشیند وگرنه باید ورزشگاه را ترک کند.
*علیرضا بیرانوند که در آستانه جدایی از نفت قرار دارد، چند دقیقه به صورت اختصاصی با بهرام میرشیبانی مدیرفنی نفت گفت وگو کرد.
*معدود هواداران نفت تیم به حسنوی مربی این تیم لقب مالدینی داده و او را با شعار «شاه غلام مالدینی» تشویق کردند.
* روزبه شاه علیدوست هافبک محروم تیم سایپا چند دقیقه ای با لباس شخصی با محمدخرمگاه مربی نفتی ها صحبت کرد.
* مارکار آقاجانیان،دستیار کارلوس کی روش در تیم‌ملی با حضور در ورزشگاه دستگردی به تماشای مسابقه پرداخت.

*هواداران تیم نفت با شعار «حجازی کاپلو » ناصر حجازی را تشویق کردند.
* غلامرضا رضایی مهاجم کنونی سایپا و سابق نفت تهران قبل از شروع بازی با بازیکنان  اعضای کادر فنی نفت خوش و بش گرمی داشت.
* * آندرانیک تیموریان ، مارکار آقاجانیان، مهرداد خانبان، غلامرضا شاه کرمی و ناصر فریادشیران از حاضرین در  جایگاه ویژه ورزشگاه دستگردی هستند.

*اعلام نتایج دیدارهای همزمان از سوی گوینده ورزشگاه دستگردی منجربه اعتراض علیرضا منصوریان شد.

 


صبا ۱- استقلال ۱؛ آه و افسوس برای تراکتور

پرتال خبری واکنش: تساوی استقلال مقابل صبا و یک امتیاز شاگردان مظلومی آنها را در جایگاه سوم جدول قرار داد تا تراکتورسازی با وجود تعداد گل‌های زیادش فعلا نتواند سهمیه آسیایی کسب کند.

صبا در آخرین میزبانی و بازی لیگ پانزدهم از ساعت ۱۸ امروز به مصاف استقلال تهران رفته است که تنها یک اندیشه دارد؛ کسب ۳ امتیاز و امید به شکست استقلال خوزستان و پرسپولیس؛ تا بتواند جام قهرمانی را در قم بالای سر ببرد اما مظلومی کار سختی مقابل تیم دایی دارد که در ۶ مسابقه اخیر مقابل تیم‌های مدعی قهرمانی یا سقوط از لیگ شکست نخورده است.

 

با گزارش زنده بازی صبا و استقلال همراه “ورزش سه” باشید:

 

هفته سی‌اُم لیگ برتر
استادیوم: یادگار امام قم / تماشاگر: ۵ هزار نفر
داور: بیژن حیدری ؛ کمک‌ها: آرمان اسعدی، علی دودانگه و غلامرضا جباری / ناظر: حسن کامرانی‌فر

 

اخطار: میلاد فراهانی (۳۰) و فیلپه ماچادو (۹۰) از صبا

 

صبای قم:
میلاد فراهانی، امیرحسین صادقی، فیلیپه ماچادو، مسعود حق‌جو، محمدامین آرام‌طبع، سامان آقازمانی، اکبر صادقی، ابوالفضل ابراهیمی، کریم اسلامی(۷۴- محمد بائوج‌رضایی)، فرید بهزادی‌کریمی و محمد قاضی
سرمربی: علی دایی

 

استقلال تهران:

 

سید مهدی رحمتی، میلاد فخرالدینی، حنیف عمران زاده، هرائر مگویان، امید نورافکن(۳+۹۰- یعقوب کریمی)، امید ابراهیمی، جابر انصاری(۶۴- سید محسن کریمی)، خسرو حیدری، فرشید اسماعیلی، سجاد شهباززاده و بهنام برزای(۸۶- میثم مجیدی)

 

سرمربی: پرویز مظلومی

 

شرح نیمه اول:

بازی با حمله صبایی‌ها در دقیقه یک آغاز شد اما پس از آن بازیکنان استقلال توپ و میدان را در اختیار گرفتند و توانستند تا دقیقه ۲۵ سوار بر بازی باشند و با ارسال از جناحین و نفوذ از بین مدافعان صبا موقعیت‌های زیادی ایجاد کنند که هیچ یک از آنها حاصلی در پی نداشت. بعد از فروکش کردن حملات شاگردان مظلومی، بازیکنان صبا دست به ضد حمله زدند و توانستند در دقیقه ۲۸ روی پاس عمقی ابراهیمی و ضربه تمام کننده قاضی به گل برسند. هنوز صبایی‌ها در شادی گل به سر می‌بردند که نفوذ شهباززاده و خطای فراهانی یک پنالتی برای آبی‌ها رقم زد تا امید ابراهیمی مثل همیشه آن را تبدیل به گر کرده و بازی را مساوی کند.

پس از این گل صبا دو فرصت جدی با نفوذهای فرید کریمی به دست آورد که هیچکدام برایشان حاصلی در پی نداشت و در سمت مقابل نیز موقعیت‌های  استقلال که جدی بود و می‌توانست آنها را به گل دوم برساند با بی‌دقتی مهاجمانشان و عمکلرد خط دفاعی صبا هدر رفت تا دو تیم با تساوی یک بر یک به رختکن بروند.

 

بهترین بازیکن:

 

سجاد شهباززاده با گرفتن یک پنالتی و ایجاد چند موقعیت جدی برای استقلال نمایش موثری در ترکیب تیمش داشت و موفق شد در کسب سهمیه آسیایی و یک امتیاز ارزشمند تیمش نقش به سزایی داشته باشد.

 

شرح گل:

صبا ۱- استقلال ۰(دقیقه ۲۸: محمد قاضی): پاس در عمق عالی ابوالفضل ابراهیمی سمت راست محوطه جریمه استقلال به محمد قاضی رسید که او نیز موفق شد از زاویه بسته توپ را از زیر پای رحمتی به گل اول صبا تبدیل کند.

صبا ۱- استقلال ۱(دقیقه ۳۲: امید ابراهیمی): پنالتی که شهباززاده گرفته بود را امید ابراهیمی با شوت به سمت راست دروازه صبا به گل تبدیل کرد.

 

دقایق حساس:

دقیقه ۱: پاس در عمق بلند زیبای ابراهیمی را فرید کریمی از زاویه بسته زد که رحمتی با دو دست توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۲: اشتباه فراهانی در خروج از دروازه و زدن توپ به بدن جابر انصاری نزدیک بود کار دست او و صبا دهد که آرام‌طبع به موقع توپ را به اوت زد.

دقیقه ۱۰: فرار شهباززاده پشت مدافعان صبا و ضربه پای چپ او به تور کنار دروازه برخورد کرد.

دقیقه ۱۱: ارسال خطرناک فرشید اسماعیلی پیش از اینکه به شهباززاده برسد توسط صادقی دفع شد.

دقیقه ۱۳: سانتر فرید کریمی در شرایطی نامتعادل به آرام‌طبع رسید که پاس او با ضربه سر را مگویان دور کرد.

دقیقه ۱۷: فرار فخرالدینی از سمت راسمت محوطه جریمه و پاس در عرض او را صادقی تبدیل به کرنر کرد.

دقیقه ۱۸: شوت ریباند شده به پشت محوطه جریمه را جابر انصاری سر ضرب با شوت روی پا زد که فراهانی توپ را مشت کرد.
دقیقه ۱۹: ارسال خسرو حیدری از جناح راست را برزای با ضربه سر زد که توپ به شکل خطرناکی از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۲۳: ارسال فرشید اسماعیلی از سمت چپ زمین به محوطه جریمه را امیرحسین صادقی نتوانست دفع کند تا توپ از مقابل پای او و شهباززاده راهی اوت شود.
دقیقه ۲۳: پاس حق‌جو به پشت مدافع استقلال فرید کریمی را با رحمتی تک به تک کرد که دروازه‌بان استقلال با خروج موفق توپ با پا توپ را به اوت زد.

دقیقه ۳۳: ارسال دقیق فرید کریمی را ابراهیمی با ضربه بغل پا زد که توپ به شکل خطرناکی از کنار دروازه استقلال به اوت رفت.
دقیقه ۳۴: سانتر حیدری از کرنر با عبور از روی سر بازیکنان به برزای رسید که او نیز با ضربه بغل پا توپ را به شهباززاده رساند اما ضربه این بازیکن را فراهانی دفع کرد.

دقیقه ۳۶: فرار فرید کریمی از کمند مدافعان استقلال و ضربه او توسط رحمتی مهار شد اما توپ در حال عبور به سمت دروازه خالی استقلال بود که مگویان به خوبی آن را به کرنر فرستاد.
دقیقه ۳۷: سانتر اکبر صادقی و ضربه سر قاضی از بالای دروازه استقلال عبور کرد.

دقیقه ۴۱: دو حمله خطرناک استقلال حاصلی در پی نداشت؛ سانتر زمینی شهباززاده و حرکت در عرض و شوت جابر انصاری به مدافعان دراز کشیده صبا برخورد کرد و در برگشت نیز دوباره توپ به انصاری رسید اما این بار شوت شبیه پاس او بافاصله زیادی از کنار دروازه صبا به اوت رفت.

دقیقه ۴۶: پاس فرید کریمی پیش از رسیدن به قاضی توسط رحمتی و مگویان به کرنر زده شد.

دقیقه ۴۷: سانتر زمینی شهباززاده به شکل خطرناکی از مقابل دروازه صبا عبور کرد.

دقیقه ۴۸: سانتر خطرناک فخرالدینی به مقابل دروازه صبا را حق‌جو با شیرجه بلند و به موقع با ضربه سر دفع کرد تا شهباززاده به توپ نرسد.

دقیقه ۵۴: سانتر آرام‌طبع و ضربه سر اکبر صادقی را رحمتی در اختیار گرفت.

دقیقه ۵۶: ارسال امید ابراهیمی از روی ضربه آزاد و ضربه سر زیبای شهباززاده به کنج دروازه صبا را فراهانی به راحتی در اختیار گرفت.

دقیقه ۶۳: شوت راه دور ابوالفضل ابراهیمی را رحمتی در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه ۶۷: ضربه آزاد صادقی با فاصله کمی از کنار دروازه استقلال به اوت رفت.

دقیقه ۷۳: شوت فرشید اسماعیلی با فاصله زیادی از روی دروازه صبا عبور کرد.

دقیقه ۸۳: ضربه حق‌جو از وسط زمین پس از برخورد به زمین به گوشه دروازه استقلال می‌رفت که رحمتی این توپ را به کرنر فرستاد.

 

در حاشیه:

 

* اسکوربورد ورزشگاه یادگار امام قم به همت مدیریت این مجموعه ورزشی برای نخستین بار در لیگ پانزدهم راه‌اندازی شده است.
* فرشید باقری هافبک صبا تنها محروم این مسابقه است ولی جلال‌الدین علی‌محمدی از صبا و عادل شیحی، روزبه چشمی و پروپجیچ از استقلال مصدومان دو تیم هستند.
* بهرام افشارزاده مدیرعامل باشگاه استقلال برای تماشای بازی تیمش به قم آمده است.

*تماشاگران استقلال به شدت پیش از شروع بازی علیه عادل فردوسی پور و گزارش گر برنامه نود شعار دادند.
*حامد لک پیش از شروع بازی حامد لک دروازه بان صبا با دستکش و کفش قرمز وارد زمین شد که این موضوع باعث واکنش هواداران استقلال شد.
*امین حاج محمدی که یکی از مقصران شکست برابر تراکتورسازی بود پیش از شروع بازی از سوی تماشاگران استقلال تشویق شد.
*میاچ مربی صبا پیش از بازی با تمام عوامل کنار زمین عکس یادگاری گرفت و بعد از شروع به گرم کردن بازیکنان تشمش شد.

*از اول فصل برای اولین بار اسکوربورد ورزشگاه یادگار امام به راه افتاد.
*بعد از ۴ بازی اینترنت ورزشگاه یادگار امام به راه افتاده است و خبرنگار می توانند اخبار را به بیرون مخابره کنند.

*بازیکنان صبا پیش از شروع بازی با عکس شهدای مدافع حرم وارد زمین شدند.

* امیرحسین صادقی محمد قاضی بازیکنانی بودند که به سمت نیمکت استقلال رفتند.
* پیش از شروع مسابقه یاد و خاطره شهدای مدافع حرم استان قم گرامی داشته شد.
* علی دایی و پرویز مظلومی قبل از آغاز مسابقه به سمت هم رفتند و برخورد گرمی با یکدیگر داشتند.

* بیشتر عکاسان پشت دروازه صبا حضور دارند و تنها دو عکاس پشت دروازه استقلال قرار گرفتند.

* مصدومیت رحمتی در دقیقه ۳۸ موجب توقف یک دقیقه‌ای بازی شد.

* یک دقیقه وقت اضافه برای نیمه اول منظور شد.

* مهدی رحمتی پس از پایان نیمه اول لنگان لنگان به رختکن رفت.

* اعلام خطا به سود استقلال در دقیقه ۵۶ با اعتراض شدید دایی به داور چهارم همراه بود.


سپاهان۰ – پدیده۲؛ خداحافظ فصل سیاه!

پرتال خبری واکنش:  فصل کابوس وار سپاهان با یک شکست خانگی به پایان رسید.

پدیده با دو گل گرامی و یوسفی فصل با پیروزی تمام کردند تا سپاهان لیگ را در رتبه ۱۱ تمام کند .

هفته سی‌ام لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس
دیدار تیم‌های سپاهان و پدیده
ورزشگاه: فولادشهر
تماشاگر: کمتر از پانصد نفر
گل‌ها: فریبرز گرامی(دقیقه ۵)، محسن یوسفی(دقیقه ۷۶) برای پدیده

داور: سعید رحیمی مقدم، جواد قنبریان، محسن سلطانی و عباس راکی
اخطار: میلاد سرلک از سپاهان
سپاهان

رحمان احمدی، میلاد سرلک، حسین پاپی، رسول نویدکیا، علی کریمی، فوزیل موسایف(۴۶- علی غلامی)، محمد روشندل، محمدعلی احمدی، حامد بحیرایی، امین منوچهری(۷۸- رضا میرزایی) و علی هزامی(۵۴- امین جهان عالیان)
سرمربی: قاسم زاغی نژاد
پدیده

فریبرز گرامی، محمدحسین مرادمند، کریم احمدی، احمد آل نعمه، محسن یوسفی، مهدی خیری، میثم تقی زاده، علیرضا حیدری، محسن بیات، معین عباسیان(۷۹- محمد علی مردانی) و محمدعلی فرامرزی
سرمربی: محمدرضا مهاجری

شرح بازی:
در تشریفاتی ترین دیدار هفته آخر لیگ برتر فوتبال سپاهان و پدیده، دو تیم میانه جدول در حالی به مصاف هم می‌رفتند که برای کسب رتبه‌ای آبرومندانه تر در جدول رده بندی تلاش می‌کردند. در میان استقبال اندک تماشاگران دو تیم از ترکیب‌های جوابی استفاده کرده بودند و در همان ابتدای بازی این پدیده بود که روی غفلت مدافعان سپاهان به گل رسید.
در ادامه پدیده تا پایان بازی دست به بازی تدافعی زد و در این میان محسن یوسفی بار دیگر برای پدیده گلزنی کرد تا فصل کابوس وار سپاهان با قرار گرفتن در رتبه یازدهم به پایان برسد.
شرح گل‌ها:
۱-۰(۶- پدیده)- ارسال معین عباسیان از سمت راست از هر دو دفاع مرکزی سپاهان گذشت تا فریبرز گرامی در تیر دور گل اول بازی را به ثمر برساند.
۲-۰(۶۸- پدیده)- حرکت انفرادی محسن یوسفی از گوشه محوطه جریمه سپاهان و ضربه او از زاویه بسته که به گل دوم تبدیل شد.
دقایق حساس:
دقیقه ۱۶- حرکت علی کریمی در عرض محوطه جریمه پدیده و ضربه نهایی او که در دستان علیرضا حیدری قرار گرفت.
دقیقه ۵۶- ارسال کرنر از سمت راست با ضربه سر مرادمند همراه شد اما توپ به طرز خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۸۸- حرکت رضا میرزایی از گوشه محوطه جریمه و ضربه خطرناک او که از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۹۰- ضربه میرزایی از پشت محوطه جریمه با واکنش دروازه بان پدیده به کرنر رفت.
اتفاق ویژه:
تماشاگران سپاهان در روز نا امیدی از تیم خود با هر گلی که تیم ویسی در اهواز به ثمر می رساند خوشحالی می کردند.
بهترین بازیکن:
میثم تقی زاده در میانه میدان به خوبی حمله های سپاهان را کنترل کرد و با توپ گیری های خوبش بازیکن خوب تیمش در این بازی بود.


تساوی فولاد و گسترش در آخرین روز لیگ برتر

پرتال خبری واکنش: تیم فولادخوزستان با تساوی یک ـ یک مقابل گسترش لیگ را با رتبه دوازدهم تمام کرد.

فولاد که در نیمه اول بازی مقابل گسترش با تک گل ساسان انصاری (۴۱) از حریف پیش افتاده بود در نیمه دوم مغلوب ضربه محمدامین درویشی شد تا این دیدار با نتیجه تساوی به پایان برسد.
گسترش که فصل نسبتا خوبی را در لیگ پشت سر گذاشت با ۳۹ امتیاز در رده نهم جدول جای گرفت.

رهـــــــــــــا مسعودی
440 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *