کافه گردش
اخبار
۲۳ فروردین ۱۳۹۵, ۱۰:۱۳ ق.ظ

نتایج هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر خلیج‌فارس /جدول

پرتال خبری واکنش: رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور با برگزاری رقابت های هفته بیست و پنجم به مرحله حساس خود رسید و حالا تیم های لیگ برتری در ۵ گانه پایانی این رقابت ها قرار گرفتند. ۵ مسابقه ای که از یک سو چهره تیم قهرمان را مشخص می کند و از سوی دیگر نیز تیم های سقوط کننده به دسته پایین تر معرفی خواهند شد.

نکته حساس رقابت های این هفته لیگ برتر اما به بازی های پیش دربی سرخابی های پایتخت معطوف بود که به واسطه مساوی شدن امتیازات هر دو تیم استقلال و پرسپولیس، حالا دربی پایتخت که قرار است روز جمعه در ورزشگاه آزادی برگزار شود، با حساسیت ویژه ای دنبال خواهد شد.
تساوی سرخابی ها در امتیازات/ دربی حساس شد+ جدول، تصاویر و حاشیه ها
تساوی سرخابی ها در امتیازات/ دربی حساس شد+ جدول، تصاویر و حاشیه ها
استقلال بدون تلفات به دربی رسید

 سپاهان با وجود خلق موقعیت های متوالی به خصوص در نیمه دوم موفق به گشودن دروازه رحمتی نشد اگرچه بازی امیدوار کننده این تیم در ورزشگاه آزادی هواداران طلایی پوش را به وجد آورد. استقلال با این تساوی با تفاضل گل بهتر بالاتر از پرسپولیس قرار گرفت.

هفته بیست و پنجم لیگ برتر
استادیوم: آزادی / تماشاگر: ۴۰۰۰۰ نفر
داور: تورج حق‌وردی ؛ کمک‌ها: رضا سخندان، حسن ظهیری و پیروز سیف‌الله‌پور ؛ ناظر: مسعود عنایت

استقلال:

سید مهدی رحمتی، خسرو حیدری، حنیف عمران زاده، هرائر مگویان، میثم مجیدی، فرشید اسماعیلی(۷۴ امید نورافکن)، امید ابراهیمی، جابر انصاری (مهدی مومنی ۸۳)، عادل شیحی، یعقوب کریمی (۵۶ آرش برهانی) و سجاد شهباززاده

سپاهان:

رحمان احمدی، عبدالله کرمی، لئوناردو پادوانی، محمد روشندل، سعید قائدی فر(۴۵ حبیب گردانی)، حسین فاضلی، فوزیل موسایف، علی کریمی، میلاد سرلک، محمدرضا خلعتبری (۸۸ امین منوچهری) و لوسیانو پریرا(۷۲ رسول نویدکیا)

اخطار

سعید قائدی فر(۳۲) – محمدرضا خلعتبری(۶۵) – عبداله کرمی(۸۰)  از سپاهان

فرشید اسماعیلی(۷۰) از استقلال

اتفاق ویژه:

در نیمه اول هر دو تیم اعتقاد داشتند صاحب ضربه پنالتی شده‌اند اما داور برخورد توپ به دست مدافعان هر دو تیم را پنالتی تشخیص نداد.

شرح بازی:

استقلال با کسب تساوی مقابل سپاهان با رتبه‌ای بالاتر از پرسپولیس به دربی رسید. شاگردان پرویز مظلومی که امروز در خانه میزبان سپاهان بودند با کنترل بازی سعی در حفظ تیم برای نبرد جمعه داشتند و اگرچه دو امتیاز حساس را از دست دادند اما در نهایت بدون تلفات خود را به نبرد سرنوشت‌ساز جمعه خواهند رساند. سپاهان که بعد از مشکلات داخلی امروز با ترکیبی تهاجمی مقابل استقلال قرار گرفته بود بخصوص در نیمه دوم فرصت‌های خوبی برای فروریختن دروازه استقلال داشت اما ضربات بی‌دقت مهاجمان این تیم راهی به دروازه رحمتی نیافت. در عین حال استقلال هم در یکی، دو صحنه می‌توانست دروازه سپاهان را روی پاشنه بچرخاند. نکته عجیب تعویض یعقوب کریمی وینگر چپ آبی‌ها بود که در طول حضورش در زمین بهترین نمایش را برای استقلال نشان داد. همچنین عادل شیحی هافبک اهل مراکش امروز وظایف خود را انجام نداد تا استقلال کمتر فرصت خلق موقعیت داشته باشد. به هر صورت اگرچه این بازی شبیه بدون گل‌های کلاسیک نبود و پرهیجان و جذاب دنبال شد اما با تقسیم امتیازات به اتمام رسید.

بهترین بازیکن:

فوزیل موسی‌اوف هافبک ازبکستانی سپاهان نقش زیادی در حرکات رو به جلوی تیمش داشت همچنین محمد روشندل و حسین فاضلی اما شاید بهترین بازیکنان میدان کسی جز علی کریمی جوان نبود. در استقلال هم هرائر مگویان نمایش مثبتی از خود نشان داد و مثل همیشه فدارکارانه و بی‌اشتباه بازی کرد.

اتفاق ویژه:

همه خبرنگاران در انتظار صحبت‌های ایگور استیماچ سرمربی سپاهان در پایان این مسابقه هستند تا تکلیف محرم نویدکیا کاپیتان دردسرساز سپاهان روشن شود. سپاهانی‌ها با وجود بحران ۳ روزه در تیم امروز مقابل استقلال رو به جلو و مثبت بازی کردند و شاید اگر با آرامش بیشتری به آزادی می‌آمدند فرصت خوبی برای کسب سه امتیاز داشتند.

دقایق حساس:

دقیقه ۹ – اولین موقعیت بازی از روی سماجت شهباز زاده خلق شد که با دخالت محمد روشن دل توپ راهی کرنر شد.
دقیقه ۱۰ – محمد روشن دل ضربه ای غافلگیر کننده را از جناح چپ استقلال به سمت دروازه رحمتی زد که از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۱۲ – فرار فاضلی از کنار خط او را به محوطه جریمه استقلال رساند اما ارسال او را مگویان با واکنشی به موقع به کرنر فرستاد.
دقیقه ۱۳ – پاس حسین فاضلی بدون دخالت هیچ بازیکنی عرض دورازه استقلال را طی کرد و به بیرون رفت.
دقیقه ۱۵ – ارسال خطرناک خسرو حیدری به شکل خطرناکی از بالای سر مهاجمان استقلال به بیرون رفت.
دقیقه ۱۹ – حرکت انفرادی یعقوب کریمی و توپ ربایی او ارسالی را همراه داشت که شهباز زاده در فاصله ای نزدیک توپ را به صورت مدافع سپاهان کوباند.
دقیقه ۲۴ – حمله سریع سپاهانی ها و ارسال خلعتبری با ضربه سر فاضلی خطری را روی دروازه استقلال به وجود آورد اما این توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۲۹ – اشتباه بازیکنان استقلال باعث توپ گیری سپاهانی ها شد اما ضربه کم جان خلعتبری از پشت محوطه جریمه توسط رحمتی مهار شد.
دقیقه ۳۲ – سعید قائدی فر روی بی تجربگی توپی را به جابر انصاری تقدیم کرد و بعد از خطا روی این بازیکن کارت زرد گرفت.
دقیقه ۳۳ – ارسال خسرو حیدری از جناح راست را مدافعان سپاهان، سراسیمه از محوطه جریمه خودی دفع کردند.
دقیقه ۳۶ – ضربه خطرناک خلعتبری با فاصله کم از بالای دروازه استقلال به بیرون رفت.
دقیقه ۳۹ – شوت پرقدرت یعقوب کریمی که از بیرون محوطه جریمه نواخته شد را احمدی در دو ضرب مهار کرد.
دقیقه ۴۳ – ضربه ایستگاهی ارسالی از خلعتبری روی دروازه استقلال ایجاد خطر کرد و حتی ضربه سپاهانی ها به دست مدافع استقلال برخورد کرد اما این توپ بالاخره توسط آبی پوشان دور شد.
دقیقه ۴۷ – نفوذ فرشید اسماعیلی به داخل محوطه جریمه سپاهان با دخالت مدافعان این تیم به کرنر رفت.
دقیقه ۴۹ – سانتر بلند خلعتبری از روی ضربه ایستگاهی با عبور از روی سر بازیکنان حاضر در محوطه جریمه به بیرون رفت.
دقیقه ۵۳ – کار تیمی سپاهانی ها با ضربه نهایی فاضلی در دستان رحمتی قرار گرفت.
دقیقه ۵۷ – خروج به موقع رحمان احمدی باعث شد تا موقعیت ایده آلی از مهاجمان استقلال گرفته شود.
دقیقه ۵۸ – محمدرضا خلعتبری در حالی که می توانست با یک پاس به موقع دروازه استقلالی ها را به خطر بیندازد ترجیح داد پریرا را صاحب توپ کند که او در موقعیت آفساید ایستاده بود و این فرصت استثنایی از دست رفت.
دقیقه ۵۹ – لوسیانو پریر با نفوذ در محوطه جریمه آبی ها موقعیت مناسبی را پیدا کرد در حالی که می توانست با پاسی عرضی یکی از بازیکنان دیگر را در موقعیت بهتر قرار داد ضربه اش را به سمت دروازه استقلال زد اما این توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۶۳ – سانتر بلند خسرو حیدری را میثم مجیدی با ضربه سر به سمت دروازه سپاهانی ها زد اما این توپ از کنار دروازه این تیم به بیرون رفت.
دقیقه ۶۵ – روی تعلل مدافعان استقلال موقعیت خطرناکی روی دروازه این تیم به وجود آمد اما واکنش سریع رحمتی در بیرون آمدن از دروازه باعث شد تا این موقعیت از دست سپاهانی ها برود.
دقیقه ۶۸ – لوسیانوپریرا بازهم در محوطه استقلالی ها صاحب توپ شد و اتفاقا این بار هم بازیکنان دیگری در موقعیت بهتر حضور داشتند اما او ضربه خود را نواخت که با دخالت مگویان به کرنر رفت.
دقیقه ۷۱ – لوسیانو پریرا ضربه ایستگاهی سپاهانی ها را از بالای دروازه به بیرون می زند.
دقیقه ۷۸ – حمله خطرناک سپاهانی ها باعث رسیدن توپ به نویدکیا شد و او نیز شوت خطرناک خود را به سوی دروازه استقلال زد اما این توپ خطرناک از کنار دروازه حریف به بیرون رفت.
دقیقه ۸۰ – حرکت برهانی و ارسال او از جناح راست با ضربه سر خطرناک امید ابراهیمی موقعیت فوق العاده ای را برای این تیم به وجود آورد اما رحمان احمدی به زیبایی این توپ را دفع کرد.
دقیقه ۹۰ – ارسال حیدری از روی نقطه کرنر بعد از رفت و برگشتی با ضربه استقلالی ها روبرو شد اما این توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.

در حاشیه:

* در حالی که تصور می‌شد برای بازی امروز ورزشگاه آزادی بیش از نیمی از گنجایش خود را به تماشاگران اختصاص بدهد استقلالی‌ها استقبال چندان خوبی از این بازی نکردند.
* رسول نویدکیا هافبک باتجربه سپاهان با وجود حضور ثابت در بازی قبلی روی نیمکت نشسته است. امین منوچهری و شهاب گردان و حسین پاپی دیگر نیمکت‌نشین‌های معروف سپاهان هستند.
* سرانجام با وجود مسائل قبلی ایگور استیماچ سرمربی اهل کرواسی سپاهان را در این مسابقه هدایت کرد. او امروز ترکیب جوان و متفاوتی را به زمین فرستاده است.
* یعقوب کریمی که دربازی رفت دو تیم نمایش خوبی داشت امروز به جمع استقلالی‌ها بازگشته و در پست وینگر چپ به میدان رفته است.
* سجاد شهباززاده مهاجم استقلال بعد از یک جلسه غیبت دوباره در جمع بازیکنان اصلی حضور دارد.
* کاپیتان تیم فوتبال استقلال و سپاهان پیش از شروع بازی و هنگامی که قرار بود محل زمین و توپ مشخص شود، حسابی با هم خوش و بش کردند. آنها که سابقه بازی در سپاهان را دارند هر دو مدت‌هاست که تیم ملی را از دست داده‌اند.
*در اواخر نیمه اول و روی یک ضربه ایستگاهی نزدیک به خط اوت، استیماچ خود را به خلعتبری رساند و راجع به نوع ارسال این توپ به او چیزی گفت و همین اتفاق باعث تذکر داور چهارم به او شد تا به محوطه خود برگردد.
*اولین تعویض سپاهانی ها در آخرین دقیقه نیمه اول اجباری بود، سعید قائدی فر در دقیقه ۴۵ مصدوم شد و جای خود را به گردانی داد.

 برد استثنایی در فولادشهر

همانطور که پیش‌بینی می‌شد دیدار برگشت ذوب‌آهن و تراکتورسازی همانند بازی نیم‌فصل اول که در ورزشگاه یادگار امام تبریز ۴ بر ۴ مساوی به پایان رسید، جذاب و مهیج انجام شد؛ تراکتورسازی که در فاصله ۳۰ دقیقه به پایان مسابقه دروازه‌اش در فولاد شهر باز شده بود توانست با تغییر تاکتیک قلعه‌نویی و درخشش بختیار رحمانی پیروزی را جابه‌جا کند و پرشورها را به برد ۲ بر یک برساند.

هفته بیست و پنجم لیگ برتر
استادیوم: فولادشهر اصفهان / تماشاگر: ۴۰۰ نفر
داور: موعود بنیادی‌فر ؛ کمک‌ها: سجاد طوری، فرهاد مروجی و مهدی مرجان‌زاده / ناظر: حیدر شکور

ذوب‌آهن

رشید مظاهری، هادی محمدی، وحید محمدزاده، علی همام، ولید اسماعیل، قاسم حدادی‌فر، احمد کامدار، دانیال اسماعیلی‌فر (۸۳- محمدرضا حسینی)، احسان پهلوان (۵۹- مرتضی تبریزی)، مهدی رجب‌زاده (۷۷- محمدرضا عباسی) و کاوه رضایی
سرمربی: یحیی گل‌محمدی

تراکتورسازی

محمدرضا اخباری، شجاع خلیل‌زاده، کارلوس کاردوسو (۷۶- خالد شفیعی)، محمد ایران‌پوریان، سعید آقایی، آگوستو سزار، مهدی کیانی، سینا عشوری، شاهین ثاقبی (۶۴- آلویس نانگ)، ایوب کلانتری (۶۲- بختیار رحمانی) و فرزاد حاتمی
سرمربی: امیر قلعه‌نویی

اخطار

سینا عشوری(۲۴) – کارلوس کاردوسو(۵۹) – خالد شفیعی(۸۷)  از تراکتورسازی

قاسم حدادی‌فر(۶۲) – علی همام(۷۶) – محمدرضا حسینی(۸۹) از ذوب‌آهن

شرح گل

ذوب‌آهن ۱- تراکتورسازی ۰(دقیقه ۶۰: مهدی رجب‌زاده): پنالتی که کاوه رضایی گرفته بود را مهدی رجب‌زاده با شوت محکم و بر خلاف جهت محمدرضا اخباری به سمت راست دروازه تراکتورسازی زد.

ذوب‌آهن ۱ – تراکتورسازی ۱(دقیقه ۶۹: بختیار رحمانی): رحمانی هفت دقیقه پس از تعویضش پشت ضربه ایستگاهی که پشت محوطه نصیب تراکتورسازی شده بود قرار گرفت و توانست به شکل زیبایی توپ را به گوشه دروازه مظاهری بفرستد و بازی را یک بر یک مساوی کند.

ذوب‌آهن ۱- تراکتورسازی ۲(دقیقه ۸۷: خالد شفیعی) ارسال عشوری از سمت چپ زمین به تیر دوم را خالد شفیعی با ضربه سر زیبا و چکشی به گل دوم تراکتورسازی تبدیل کرد.

شرح بازی:

ذوب آهن برای نزدیک شدن به مثلث قهرمانی لیگ در حالی میزبان تراکتورسازی بود که بازی رفت این دو تیم یک نتیجه بسیار عجیب به ثبت رسانده بود و به همین خاطر دو تیم با احتیاط بسار زیادی به دیدار یکدیگر آمده بودند. تراکتورسازی در یکربع ابتدایی بازی بهتری به نمایش گذاشت و در چند مرحله فرصت گلزنی پیدا کرد. اما در ادامه عملکرد بازیکنان ذوب آهن تیم حریف را عقب راند و این موضوع باعث شد تا در نیمه اول گلی از خط دروازه ها نگذرد. با شروع نیمه دوم ذوب آهن با استفاده از یک ضد حمله موفق شد یک ضربه پنالتی بدست بیاورد و از حریف پیش بیفتد اما تعویض امیر قلعه نویی و ورود بختیار رحمانی باعث جبران گل خورده شد تا کار با تساوی دنبال شود.بعد از گل باز هم تراکتورسازی عملکرد بهتری نسبت به ذوب آهن داشت و خالد شفیعی موفق شد بر روی یک ارسال گل دوم تراکتورسازی را به ثمر برساند تا ذوب آهن یک شکست خانگی را در مقابل تراکتورسازی تجربه کند.

بهترین بازیکن

بختیار رحمانی با وجود اینکه بازی را از روی نیمکت آغاز کرده بود اما از دقیقه ۶۲ که وارد میدان شد توانست از روی یک ضربه ایستگاهی گل تساوی بخش تیمش را بزند و نمایش موفقی ارائه کند تا ستاره تراکتورسازی لقب بگیرد.

اتفاق ویژه:

تیم فوتبال تراکتورسازی با یک گل از ذوب آهن عقب بود اما دو بازیکن تعویضی این تیم بختیار رحمانی و خالد شفیعی سرنوشت بازی را به سود شاگردان قلعه‌نویی تغییر دادند تا تراکتور دوباره مدعی قهرمانی لیگ برتر شود.

لحظات حساس

دقیقه ۲: پاس در عمق عالی کلانتری به پشت مدافعان ذوبآهن فرزاد حاتمی را با مظاهری تک به تک کرد اما ضربه این بازیکن با مهار دروازه بان ذوب آهن به کرنر رفت.
دقیقه ۱۱: شوت کامدار از فاصله ۳۰ متری به شکل خطرناکی از کنار دروازه تراکتورسازی عبور کرد.
دقیقه ۱۵: ارسال ثاقبی و ضربه سر کاردوسو را رشید مظاهری با واکنش موفق از کنج دروازه ذوب‌آهن بیرون کشید و تبدیل به کرنر کرد.
دقیقه ۲۶: تکل ناموفق هادی محمدی به ایوب کلانتری رسید اما شوت فنی این بازیکن با فاصله از بالای دروازه ذوب‌آهن راهی اوت شد.
دقیقه ۳۹: اشتباه دوباره محمدی در خط دفاعی، ثاقبی را صاحب توپ کرد که پاس عمقی این بازیکن و ضربه پای چپ حاتمی را مظاهری با خروجی موفق دفع کرد ولی توپ به ولید اسماعیل رسید و این بازیکن نزدیک بود به اشتباه دروازه خودی را باز کند که با خوش‌شانسی ذوبی‌ها توپ به تیرک عمودی برخورد کرد و به اوت رفت.
دقیقه ۴۸: ضربه سر شیرجه‌ای کلانتری از محوطه ۶ قدم را مظاهری با یک واکنش فوق‌العاده مهار کرد.
دقیقه ۵۳: ضربه سر اسماعیلی‌فر بدون اینکه خطری روی دروازه تراکتورسازی داشته باشد به اوت رفت.
دقیقه ۵۴: ارسال ایران‌پوریان به مقابل دروازه ذوب‌آهن برای فرزاد حاتمی را ولید اسماعیل با ضربه سر راهی کرنر کرد.
دقیقه ۶۴: شوت روی پای خلیل‌زاده از پشت محوطه جریمه با فاصله زیادی از بالای دروازه ذوب‌آهن به اوت رفت.
دقیقه ۷۴: ضربه کاوه رضایی از زاویه بسته با بی‌دقتی راهی اوت شد.
دقیقه ۷۴: شوت فنی کاردوسو با فاصله کمی از کنار دروازه مظاهری عبور کرد.
دقیقه ۸۵: ارسال رحمانی از روی کرنر را خلیل‌زاده با ضربه سر زد که توپ به شکل خطرناکی با فاصله یک متری تیرک عمودی دروازه ذوب‌آهن راهی اوت شد.

در حاشیه

* پیش از شروع مسابقه یحیی گل‌محمدی به استقبال امیر قلعه‌نویی رفت که سرمربی تراکتور نیز به سرمربی ذوب‌آهن دسته گل اهداء کرد.
* سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن از رحمان رضایی مربی تراکتورسازی که سابقه حضور در این تیم اصفهانی را دارد تقدیر کرد.
* شاهین ثاقبی دقیقه ۱۵ دروازه ذوب‌آهن را باز کرد اما داور این گل را آفساید اعلام کرد.
* ۴ دقیقه وقت اضافه برای نیمه اول منظور شد.
* در حالی که بازیکنان تراکتورسازی به بنیادی‌فر داور مسابقه معترض بودند قلعه‌نویی به شاگردانش اسرار داشت به بازی بپردازند.
* دو دقیقه بعد از گل اول ذوب‌آهن یکی از هواداران تراکتورسازی به دلیل ناراحتی قلبی روی سکوها افتاد که تیم اورژانس خود را به این تماشاگر رساند.
* بعد از بیرون رفتن رجب‌زاده، حدادی‌فر بازوبند کاپیتانی ذوب‌آهن را بر بازو بست.
* برای نیمه دوم ۳ دقیقه وقت اضافه گرفته شد.
* احمد امیرکامدار که در نیم‌فصل به ذوب‌آهن اضافه شده بود و طبق اعلام رسمی سازمان لیگ به دلیل سه اخطاره شدن از بازی با تراکتورسازی محروم بود در این بازی از ابتدا به میدان رفت. البته بعداً مشخص شد سایت سازمان لیگ در درج محرومیت کامدار اشتباه کرده است و او با استعلام ذوب‌آهن مجوز بازی برابر تراکتورسازی را گرفته بود.
* رحمان رضایی که سابقه بازی در ذوب‌آهن را دارد و امروز به عنوان مربی در کادرفنی تراکتورسازی برابر ذوب‌آهن قرار گرفته قبل از بازی مورد تقدیر باشگاه ذوب‌آهن قرار گرفت.
* اواسط نیمه دوم ولید اسماعیل نزدیک بود گل به خودی بزند اما ضربه ناخواسته او به تیر عمودی دروازه اصابت کرد.
* در دقایق پایانی نیمه نخست وحید محمدزاده با فرزاد حاتمی درگیری لفظی پیدا کرد که با وساطت بازیکنان ختم به خیر شد.
* پس از اعلام پنالتی به نفع ذوب‌آهن نیمکت‌نشینان و بازیکنان تراکتورسازی اعتراض عجیبی به بنیادی‌فر، داور مسابقه انجام دادند.
* نام مسعود حسن‌زاده در لیست ۱۸ نفره ذوب‌آهن قرار نگرفته بود و این در حالی بود که این تیم در دقایق پایانی مسابقه نیاز به گل داشت.
* خالد شفیعی پس از به ثمر رساندن گل دوم از فرط خوشحالی پیراهن خود را از تن در آورد و کارت زرد را به جان خرید.
* ذوب‌آهن در دقایق پایانی مسابقه توسط حسینی به گل رسید اما داور خطای هند او را اعلام کرد و گل را نپذیرفت.
* بعد از گل‌های تراکتورسازی حال ۲ هوادار این تیم بد شد و آنها در پایان بازی با آمبولانس به بیمارستان انتقال پیدا کردند.

 کامیابی پرسپولیس در انزلی

پرسپولیس در این بازی ابتدا توسط بنگستون از روی نقطه پنالتی (۵) به گل رسید که این گل بلافاصله توسط جلال رافخایی(۱۰) پاسخ داده شد. بعد از این دو گل بازی با برخوردهای شدید دنبال شد ودر نهایت قرمزها در ثانیه‌های پایانی با ضربه کمال کامیابی‌نیا موفق به پیروزی در انزلی شدند.

ورزشگاه: تختی ـ تماشاگر: ۱۵ هزار نفر
داور: رضا کرمانشاهی کمک‌ها: بابک داوری و محمد راهی

ملوان

سیدحسین حسینی، محمد ستاری، عزت‌الله پورقاز، حسین کنعانی، حسین ماهینی، مازیار زارع، سعید یوسف زاده (۹۰ شهاب کرمی) ، پژمان نوری، محمد رضی پور (درویشی ۸۴)، صادق محرمی، سید جلال رافخایی

سرمربی: محمد احمدزاده

پرسپولیس

الکساندر لوبانوف، محسن بنگر، لوکا ماریچ، محمد انصاری، رامین رضائیان، کمال کامیابی‌نیا، محسن مسلمان، احمد نوراللهی (کفشگری ۷۹)، فرشاد احمدزاده، مهدی طارمی و جری بنگستون
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

اخطار

سیدحسین حسینی (۷) – مازیار زارع (۳۱) – محمد ستاری (۷۵) – حسین کنعانی (۸۹) از ملوان

کمال کامیابی‌نیا (۲۸) – احمو نوراللهی (۳۱)  از پرسپولیس

شرح بازی:

در شروع بازی و در دقیقه چهارم بود که ملوان صاحب یک ضربه کاشته شد اما ضربه زارع بی ثمر ماند. سه دقیقه بعد پرسپولیس در یک ضد حمله برق آسا توسط طارمی به یک ضربه پنالتی دست یافت که جری بنگستون آن را خلاف جهت حسینی به گل تبدیل کرد تا پرسپولیس در دقیقه ۷ یک بر صفر پیش بیفتد.
ملوان خیلی زود و در دقیقه ۱۰ به گل تساوی رسید. محسن بنگر روی پژمان نوری مرتکب خطای پنالتی شد که سیدجلال رافخایی پشت این ضربه ایستاد و توپ را درون دروازه لوبانف جای داد.
بعد از ۱۰ دقیقه توفانی، بازی در میانه میدان پی گرفته شد و درگیری های زیادی بر سر توپ انجام گرفت که همین از کیفیت کار کاست. در دقیقه ۳۰ بازی کامیابی نیا بخاطر خطای شدیدی که انجام داد کارت زرد دریافت کرد و بدین ترتیب دربی را از دست داد. در ادامه تغییری در نتیجه حاصل نشد و نیمه نخست با تساوی یک بر یک پایان یافت.
در نیمه دوم بازی کاملا کسل کننده پی گرفته شد. پرسپولیس از ابتدای این نیمه سعی کرد با دوندگی بیشتر میدانداری کند و در مقابل تیم ملوان با تجمع در زمین خودی دل به ضد حملات داشت.
حدود ۱۰ دقیقه از این نیمه گذشته بود که پژمان نوری بخاطر مصدومیت تعویض شد و نتوانست ملوان را تا پایان بازی همراهی کند. پرسپولیس هر چه از زمان بازی گذشت توپ را بیشتر در اختیار گرفت اما نتوانست خطری روی دروازه حریف ایجاد کند. در نهایت این بازی سرد و بی کیفیت به وقت های اضافه رفت که پرسپولیس روی یک رفت و برگشت توسط کمال کامیابی نیا به گل دوم دست پیدا کرد. این گل در دقیقه ۹۴ به ثمر رسید.
پرسپولیس با این پیروزی ۴۵ امتیازی شد و به رده دوم جدول رده بندی صعود کرد. استقلال خوزستان با ۴۶ و استقلال تهران با ۴۴ امتیاز در رده های اول و سوم قرار دارند.

بهترین بازیکن:

محسن مسلمان هافبک پرسپولیس باز هم یکی از بازی‌های فوق‌العاده خود را برای تیمش انجام داد و در نهایت با ارسال پاس گل به کسب ۳ امتیاز این بازی کمک شایانی کرد. جری بنگستون هم با به ثمر رساندن یک گل و دخالت روی گل دوم نقش زیادی در برد قرمزپوشان داشت.

اتفاق ویژه:

اعتراض شدید ملوانی‌ها به داوری تا دقایق طولانی پس از مسابقه ادامه داشت. مازیار زارع، پژمان نوری و مسئولان این تیم به جز محمد احمدزاده با محاصره کرمانشاهی دقایق سختی را برای این داور رقم زدند. آنها عقیده داشتند او روی گل دوم خطای بازیکنان پرسپولیس را ندیده است. پرسپولیسی‌ها نیز البته به داور در پایان نیمه اول به شدت معترض بودند.

– کمال کامیابی‌نیا هافبک پرسپولیس با خطایی نه چندان لازم در میانه میدان از داور کارت گرفت و دربی را از دست داد تا بازی ملوان فعلا برای پرسپولیس هزینه‌دار باشد.

شرح گل ها:

ملوان ۱ ـ پرسپولیس ۱؛ (دقیقه ۸ جلال رافخایی): پرسپولیس با گل جری بنگستون از حریف پیش افتاده بود با اعلام پنالتی روی نوری این فرصت برای ملوان به وجود آورد تا بازی را به تساوی بکشاند.

۱-۱ (ملوان ): درحالیکه طرفداران پرسپولیس همچنان مشغول شادی گل زودهنگام تیم شان بودند ، پژمان نوری پشت دفاع پرسپولیس صاحب توپ شد و نفوذ او به محوطه جریمه با خطای بنگر به یک پنالتی برای ملوان تبدیل شد . این پنالتی را رافخایی در دقیقه ۱۰ به گل تساوی تبدیل کرد.

۲-۱ (پرسپولیس): ارسال ایستگاهی رامین رضاییان با دخالت بنگستون به کامیابی نیا رسید و این بازیکن یکی از مهمترین گل های زندگی خود را به ثمر رساند.

دقایق حساس:

دقیقه ۳۷: حرکت تماشایی رضائیان روی پست مسلمان او را در موقعیتی خوب قرار داد که ضربه این بازیکن با پای سیدحسین حسینی دفع شد و راهی به دروازه ملوان نیافت.
دقیقه ۴۵: فرار رامین رضائیان و تلاش او برای ارسال با دخالت مدافعان و دروازه‌بان ملوان مهار شد.
دقیقه ۱+۴۵: پاس به عقب رامین رضائیان در ارتفاع بالا به سختی توسط لوبانوف مهار شد.
دقیقه ۲+۴۵: فرار جری بنگستون در پشت دفاع ملوان و عبور او از مدافع مستقیم توسط داور خطا تشخیص داده شد که این مساله بازی را برای دقایقی به جنجال کشاند و اعتراض شدید پرسپولیسی‌هااز جمله برانکو را در پیش داشت. رضا کرمانشاهی داور این مسابقه به دلیل اعتراض نیمکت قرمزپوشان به مهرداد کفشگری کارت زرد داد.
دقیقه ۸۵: مهدی طارمی روی پاس محسن بنگر صاحب موقعیت تک به تک شد اما ضربه ضعیف او توسط حسینی دروازه‌بان ملوان مهار شد.
دقیقه ۸۹: ضربه ایستگاهی ارسالی از میانه میدان توسط مدافعان ملوان  دفع شد.

در حاشیه:

* برانکو ایوانکوویچ با بارانی مشکی و شال قرمز زیرباران گاه و بیگاه انزلی به هدایت تیمش مشغول است.
* ورزشگاه تختی انزلی مملو از تماشاچی است و هواداران فضایی ویژه را در ورزشگاه ایجاد کرده‌اند.
* مازیار زارع هافبک ملوان که سابقه حضور در پرسپولیس دارد، جنگ اصلی را میانه میدان با هافبک‌های حریف برعهده گرفته است.
* جلال رافخایی مهاجم ملوان با گلزنی مقابل پرسپولیس به هر دو تیم پرطرفدار پایتخت در این فصل گل زده است.
* محمد احمدزاده سرمربی ملوان پس از مدت‌ها غیبت از سطح اول فوتبال ایران دوباره در رقابتی حساس هدایت سفیدپوشان شهر انزلی را برعهده گرفته است.
* پرسپولیس در دقایق اولیه بازی به ملوان گل زد تا به روند گلزنی خود مقابل همه تیم‌های لیگ برتری ادامه بدهد.
* پژمان نوری هافبک ملوان با وجود مصدومیت خود را به این بازی رسانده و البته مثل همیشه یکی از بهترین‌های تیمش محسوب می‌شود.
* محمد مایلی‌کهن مربی سابق تیم ملی که متولد شهر انزلی است در ورزشگاه حضور دارد.
* احمدرضا عابدزاده دروازه بان تاریخی پرسپولیسی‌ها نیز که برای حضور در مراسم قایقران به انزلی آمده بود، در ورزشگاه حاضر است. او با تشویق انزلی‌چی‌های حاضر در ورزشگاه روبه‌رو شد.
* بازیکنان پرسپولیس پس از گلی که وارد دروازه ملوان کردند، اقدام به یک شادی گل تازه نمودند؛ شادی گلی شبیه به قایقرانی که این هفته در برنامه فوتبال ۱۲۰ پخش شده بود.
* مهرداد کفشگری هافبک پرسپولیسی‌ها سومین اخطاری پرسپولیس در این بازی بود که به دلیل عصبانیت از داور ممکن بود حتی کارت قرمز هم دریافت کند. او به تصمیم داور مبنی بر خطا اعلام کردن فرار بنگستون در ثانیه‌های پایانی نیمه اول به شدت معترض بود.
* برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس نیز به شدت نسبت به تصمیم داور اعتراض کرد و در حالی زمین را ترک کرد که با عصبانیت جملاتی را به زبان می آورد.
* بین دو نیمه یکی از رکوردداران روپایی در ایران در ورزشگاه وارد زمین شده و با تشویق تماشاگران مشغول انجام حرکات جالب است.
* خطای مدافعان ملوان روی مسلمان هواداران پرسپولیسی را نگران هافبک طراح تیمشان کرد اما مسلمان که در ابتدای بازی احساس مصدومیت می‌کرد در نهایت به بازی ادامه داد.
* در دقیقه ۷۳ حرکت عجیب محمد آبشک و شوت محکم او به سمت بازیکنان پرسپولیس با اعتراض محسن مسلمان مواجه شد که مازیار زارع این غائله را ختم کرد.
* ملوان در نیمه دوم به پرتاب اوت بلند توسط عزت پورقاز روی آورده است.
* عدم خلق موقعیت روی دروازه‌ها در نیمه دوم با انتقاد گزارشگر بازی مواجه شده است.
* در دقیقه ۷۵ هواداران ملوان اقدام به پرتاب بطری به سمت زمین کردند.
* محسن بنگر پس از حرکت بی‌احتیاط احمد نوراللهی در محوطه جریمه ملوان به شدت به او تذکر داد و بازیکن جوان تیمش را از خطردریافت کارت دوم آگاه کرد.
* توقف‌های مکرر و مصدومیت بازیکنان ملوان در نیمه دوم باعث اعتراض طرفداران پرسپولیس شد.
* بازیکنان پرسپولیس در دقایقی از نیمه دوم با عصبانیت بازی را دنبال می‌کردند.
*مازیار زارع هافبک انزلی چی ها پس از گل پرسپولیس با اعتراض شدید به محسن مسلمان صحنه های عجیب را در ورزشگاه ایجاد کرد.

 ستاره‌ای به نام ابراهیمی

در این بازی پرهیجان ابتدا گسترش توسط سیدصالحی به گل رسید که این گل توسط حسینی (۴۷) پاسخ داده شد اما گسترش با ابراهیمی گل دوم را زد که این گل هم توسط موسوی جبران شد اما ابراهیمی در حالی که تیمش ده نفره بود روی یک فرار عالی در دقیقه ۲+۹۰ کار را تمام کرد تا احتمالا راه آهن نیز به طور جدی در جمع سقوط‌کنندگان قرار بگیرد.

هفته بیست و پنجم لیگ برتر ، ساعت ۱۷  ورزشگاه بنیان دیزل تبریز
داور: سیدرضا مهدوی   کمک‌ها : مجید ویشگاهی، حسن انتظاری

اخطار:

مگنو باتیستا (گسترش فولاد) دقیقه ۲۷
مهرداد محمدی (راه آهن) دقیقه ۷۱

اخراج:

مگنو باتیستا (گسترش فولاد) دقیقه ۶۰

گسترش فولاد

گئورگی گئورگیف، مرتضی اسدی، سید محسن حسینی، امید نظامی پور، مصطفی اکرامی، مگنو باتیستا، لئوناردو پیمنتا(دقیقه ۸۳- سامان نریمان جهان)، محمد امین درویشی (۵۹ – امیرحسین کریمی)، داریوش شجاعیان، سید مهدی سیدصالحی (۷۷ – شهرام گودرزی) و محمد ابراهیمی
سرمربی: فراز کمالوند

راه آهن

محسن فروزان، میلاد  ابطحی (۷۰ – سپاستین)، مهران موسوی، ابراهیم کریمی، بهادر عبدی ( ۷۸ – میلاد تاجی)، علی فاطمی، فرشاد فرجی، مهرداد محمدی، حامد زمانی، محمدرضا سلیمانی (۳۷ – مجید حسینی) و مهدی حنفی
سرمربی: توپالیدیس

شرح بازی:

مسابقه گسترش و راه آهن پرگل‌ترین مسابقه این هفته لیگ فوتبال ایران است، دیداری که می‌توانست گل‌های بیشتری را هم در پی داشته باشد. گسترش که بازی را بهتر آغاز کرده بود، خیلی زود توسط سیدصالحی به گل رسید و در نیمه اول این اندوخته را حفظ کرد اما بازی بهتر راه آهن در نیمه دوم تغییرات مثبتی در بازی ایجاد کرد و  آنها پا به پای تیم آماده فراز کمالوند دویدند. با این حال یک محمد ابراهیمی آماده باز هم گلیم گسترشی‌ها را از آب بیرون کشید تا آنها در ادامه نتایج مثبت این بازی را هم به سود خود تمام کنند آن هم در شرایطی که همه در انتظار سوت پایان بازی بودند.

شرح گل:

۱-۰  (گسترش فولاد): در دقیقه ۹ بازی مهدی سیدصالحی از شلوغی محوطه جریمه نهایت استفاده را کرد و با یک بغل پای دقیقه دروازه راه آهن را باز کرد. روی این گل اشتباه ۳ مدافع راه آهن مشهود بود و مهاجم گسترشی ها از یک موقعیت مرده گل ساخت.
۱-۱ (راه آهن ): دقیقه ۴۷ بازی پاس پشت پای میلاد ابطحی و ضربه تمام کننده مجید حسینی بازی را به تساوی کشاند. نکته جالب اینکه گوینده ورزشگاه نام گل زن را به اشتباه علی فاطمی اعلام کرد.
۲-۱(گسترش فولاد): ضربه پنالتی محمد ابراهیمی در دقیقه ۶۸ بر خلاف جهت حرکت محسن فروزان وارد دروازه شد.
۲-۲(راه آهن): مهران موسوی در دقیقه ۷۵ با یک فرار و ضربه فوق العاده از گوشه محوطه جریمه بازی را به تساوی کشاند تا راه آهنی ها امیدوار بازی را پیگیری کنند.
۳-۲(گسترش فولاد): در دقیقه ۸۹ پاس فوق العاده سامان نریمان جهان و حرکت فوق العاده محمد ابراهیمی و ضربه عالی اش باعث گل سوم گسترش فولاد شد.

بهترین بازیکن:
محمد ابراهیمی که هفته پیش در زمین گسترش هت‌تریک کرده بود، امروز هم ۲ گل به ثمر رساند تا علاوه بر پیشروی در جدول گلزنان شرایط تیمش را در جدول رده‌بندی بهتر کند. ارزش کار او جایی نمایان می‌شود که بدانید راه آهن با یک یار بیشتر بازی می‌کرد.

اتفاق ویژه:
تیم فوتبال راه آهن با شکست امروز ۱۸ امتیازی باقیماند تا احتمالا به همراه استقلال اهواز بیشتر از همیشه خطر سقوط را حس کند. آنها امروز طلسم گل نزنی خود را شکستند اما این برای ماندن در لیگ کافی نیست.

دقایق حساس:

دقیقه ۳: ضربه نه چندان محکم بهادر عبدی از جناح راست خط دفاعی گشترش فولاد با برخورد به مدافعان حریف تغییر مسیر داد و به شکل خطرناکی به کرنر رفت.
دقیقه ۷: ارسال گسترش خطرناک گسترش فولاد از جناح راست به شکل خطرناکی از محوطه ششم قدم راه آهن دور شد.
دقیقه ۱۴ : ضربه ایستگاهی داریوش شجاعیان با اختلاف زیاد به بیرون رفت.
دقیقه ۱۶ : فرار عالی هافبک راه آهن از سمت چپ و پاس کات بک او با شوت بهادر عبدی همراه شد و با اختلاف م به بیرون رفت.
دقیقه ۱۷ : حسین کریمی می توانست به مانند بازی قبلی بازهم اولین گل را برای مشهدی ها به ثمر برساند اما ضربه او از کنار دروازه حریف به بیرون رفت.
دقیقه ۲۰ : حرکات ترکیبی زیبای بازیکنان راه آهن و پاس زیبای بهادر عبدی به علی فاطمی رسید اما گئورگیف اجازه نداد این بازیکن ضربه نهایی را به سمت دروازه بزند.
دقیقه ۲۶ : بهادر عبدی در محوظه جریمه چند بازیکن گسترش فولاد را به هم ریخت اما ضربه این بازیکن با اختلاف کم به بیرون رفت.
دقیقه ۳۲:  شوت فوق العاده مگنو باتیستا از فاصله ۳۰ متری با اختلاف کم به بیروت رفت.
دقیقه ۶۳ : ضربه ایستگاهی بهادر عبدی با اختلاف زیاد به بیرون رفت.
دقیقه ۶۶ : داور بازی در صحنه ای مشکوک روی محسن حسینی خطای پنالتی اعلام کرد تا اگسترش در آستانه زدن گل دوم قرار بگیرد.
دقیقه ۸۱ : سانتر موسوی و ضربه سر فاطمی با اختلاف زیاد به بیرون رفت.
دقیقه ۸۲ : پاس زیبای سپاستین و ضربه میلاد محمدی را گیئورگیف با کف دست به نقطه کرنر فرستاد.
دقیقه ۹۳ : سامان نریمان جهان یکی دو مدافع راه آهن را از پیش رو برداشت و امیرحسین کریمی را در موقعیت تک به تک قرار داد اما محسن فروزان اجازه نداد دروازه اش برای بار چهارم در این بازی باز شود.

در حاشیه :

*محمد ابراهیمی با ضربه ای به پرچم کرنر آن را از جایش درآورد اما بلافاصله پرچم را سر جایش قرار داد تا کارت زرد نگیرد.
*حضور تماشاگران تراکتورسازی که برای حمایت از گسترش فولاد به ورزشگاه بنیان دیزل آمده اند به شدت جلب توجه می کند.
*بابا پور عضو کادر فنی گسترش فولاد به دلیل اعتراض شدید از زمین بازی اخراج شد.
* محمد ابراهیمی بعد از به ثمر رساندن سومین گل گسترش شادی معروف خود را انجام داد.
* موسوی گلزن جوان راه آهن بعد از به تساوی کشاندن بازی مسافت زیادی را دوید تا صورت توپالیدیس مربی خارجی میهمان را ببوسد.
* استقبال هواداران تبریزی با بازی رو به جلوی گسترشی‌ها توام شد و آنها با رضایت ورزشگاه را ترک کردند. جالب اینکه طرفداران فوتبال در تبریز در برنامه موج فوتبال گسترش را بالاتر از ماشین‌سازی و تراکتورسازی پرطرفدارتر به عنوان بهترین تیم فعلی استان انتخاب کرده بودند.
* باوجود تنشی که در حین بازی به وجود آمد و منجر به اخراج یکی از مربیان گسترش شد، گسترش ده نفره اسیر حاشیه نشد و در نهایت کار را به سود خود تمام کرد.

 خوزستان باز هم در صدر

از ساعت ١٧ امروز در ورزشگاه تختی دو تیم استقلال اهواز و استقلال خوزستان به مصاف یکدیگر خواهند رفت، این در حالی است که بازی رفت با نتیجه ۴-٠ با درخشش مثلث zbz به سود استقلالی های خوزستان به پایان رسید،شاگردان ویسی امیدوارند با این برد به صدر جدول برسند و امیدوار باشند استقلال تهران نتواند برابر سپاهان نتیجه مناسب بگیرد.

هفته بیست و پنجم، ورزشگاه تختی اهواز – تماشگر: ١۵٠٠ نفر
داوران: علی صفایی – علیرضا ایلدروم – اسد حاج محمد – جواد محمدی – ناظر: هدایت ممبینی

استقلال اهواز:

احسان مرادیان، طالب ریکانی،عادل کلاه کج، میلاد پاک پرور، حمزه خضیراوی، مهدی اسلامی، میلاد ربانی فرد، مکی شریفی، علی هلیچی، پدرام اردلانی
سرمربی: سیاوش بختیاری زاده

استقلال خوزستان:

فرناندو خسوس، محمد طیبی، پیمان شیرزادی، عقیل کعبی، حکیم نصاری، میثم دورقی، سیدجلال عبدی، فیلیپه، فرشاد سالاروند، رحیم زهیوی(سیف اللهی ۴۶) و حسن بیت سعید.
سرمربی:عبدالله ویسی

اخطار

رحیم زهیوی (۲۵) – سالاروند (۷۶) از استقلال خوزستان

حمزه خضیراوی (۴۹) از استقلال اهواز

شرح گل

٠-١(استقلال خوزستان-دقیقه ۶٩): کرنر روح الله سیف الهی را بازیکنان استقلال اهواز به اشتباه وارد دروازه خود کردند تا استقلال خوزستان به صدر جدول برود.

شرح بازی:

دیدار تیم‌های فوتبال استقلال اهواز و استقلال خوزستان با نتیجه یک بر صفر به‎سود استقلال خوزستان تمام شد.
نیمه اول دربی استقلالی‌ها از سرعت بالایی برخوردار نبود و صحنه‌های جذاب زیادی برای تماشاگران نداشت. دوتیم نسبت به مسابقات هفته گذشته با تغییراتی گام به میدان گذشاته بودند و با توجه به تغییر ساعت مسابقه در یک هوای نسبتاً گرم مقابل هم قرار گرفتند که شاید همین امر سبب پایین آمدن کیفیت بازی استقلال اهواز و استقلال خوزستان در نیمه نخست بود.
پس از اینکه ضربه فرشاد سالاروند در دقیقه ۶ به بدن مدافعان استقلال اهواز برخورد کرد، دروازه‌های دوتیم نزدیک به سی دقیقه با خطر جدی مواجه نشد و بازی در این دقایق اکثراً در میانه میدان جریان داشت و اشتباهات یاران سفید و آبی‌پوش دوتیم در میدان به چشم می‌خورد.
ضربه آزاد رحیم زهیوی در دقیقه ۳۴ که از بالای دروازه استقلال اهواز عبور کرد و فرصت خوب حسین ساکی در دقیقه ۳۷ که با یک ضربه کم‌دقت به خارج زده شد، موقعیت‌هایی بودند که جایی در چارچوب دروازه‌ها نداشتند اما ضربه عادل کلاه‌کج در دقیقه ۴۰ با واکنش خوب فرناندو خسوس به کرنر رفت.
در آخرین صحنه حساس نیمه اول، ضربه کرنر ارسالی میلاد پاک‌پرور در دهانه دروازه استقلال خوزستان توسط فرناندو خسوس مهار شد اما این دروازه‌بان برزیلی با فشاری که از جانب مکی شریفی مدافع پیش‌تاخته استقلال اهواز به وی وارد آورد، همراه با توپ به درون دروازه تیمش رفت و داور خطا اعلام کرد اما تصمصم داور با اعتراض نیمکت نشینان استقلال اهواز همراه بود.
در نیمه دوم، بازی با سرعت بیشتری همراه بود و بازیکنان دوتیم توانستند با دوندگی زیاد و طراحی حملاتی روی دروازه‎ها ارائه‎گر بازی بهتری نسبت به نیمه نخست بودند. استقلال خوزستان که برای ماندن در کورس قهرمانی نیاز زیادی به سه امتیاز این دیدار داشت، در ابتدای این نیمه روح‎الله سیف‎اللهی را جایگزین زهیوی کرد تا با استفاده از نفوذهای کناری بازیکن تعویضی و ارسال‎های وی از ضربات کرنر و ایستگاهی خطرساز شود.
بازیکنان استقلال خوزستان پس از اینکه چند حمله را روی دروازه استقلال اهواز انجام دادند و یک بار هم اعتقاد به خطای پنالتی روی حکیم نصاری داشتند، در نهایت روی کرنر ارسالی سیف‎اللهی و ضربه سر بیت‎سعید که با دخالت مدافعان استقلال اهواز همراه بود، از تیم آبی‎پوش میدان پیش افتاد تا بازی در بیست دقیقه پایانی از حساسیت بیشتری برخوردار شود.
شاگردان ویسی پس از زدن گل برتری ضمن اینکه به کنترل جریان بازی می‎پرداختند، چشم به ضدحملات و استفاده از فضای ایجاد شده در خط دفاع استقلال اهواز داشتند. شاگردان بختیاری‎زاده هم که بازی را از دست رفته می‎دیدند، در دقایق پایانی دست به حملاتی زدند و در دقیقه ۸۴ در پی ارسال میلاد پاک‎پرور از روی یک ضربه ایستگاهی شانس زدن گل مساوی را داشتند که ضربات متوالی مهدی اسلامی و رضا بهمئی راهی به دروازه تیم استقلال خوزستان پیدا نکرد.
حملات دقایق پایانی دوتیم نتیجه‎ای در پی نداشت و استقلال خوزستان با نتیجه یک بر صفر پیروز شد تا با ۴۶ امتیاز به صدر جدول صعود کند.

بهترین بازیکن:

حسن بیت سعید توانست بازهم به مانند بازی رفت به استقلال اهواز گل بزند تا با این برد استقلال خوزستان به صدر برسد.علاوه بر او حکیم نصاری در میانه زمین بازی قابل قبولی از خود نشان داد.

اتفاق ویژه:

استقلال خوزستان موفق شد با این برد برای حداقل ۴٨ ساعت به صدر جدول برود و امیدوار باشد تا استقلال تهران برابر سپاهان نتواند پیروز شود تا در پایان هفته ٢۵ صدرنشین باقی بماند.

دقایق حساس:

دقیقه ٧: شوت از راه دور حسین ساکی با اختلاف از دروازه خسوس به بیرون رفت.
دقیقه ١۵: خطای روی حکیم نصاری پشت محوطه جریمه را سالاروند با اختلاف زیاد به بیرون زد.
دقیقه ٢٨: خطایی پشت محوطه جریمه استقلال خوزستان را عادل کلاه کج از فاصله ٣٠ متری مستقیم به بیرون زد.
٣٣: خطای رخ داده روی سالاروند پشت محوطه جریمه استقلال اهواز را رحیم زهیوی با اختلاف کمی نسبت به تیر افقی به بیرون زد.
دقیقه ۴٠: شوت از راه دور میثم دورقی با اختلاف کمی از دروازه مرادیان به بیرون رفت.
دقیقه ۴۵+٢: شوت محکم میلاد پاک پرور با اختلاف بسیار کمی از دروازه خسوس به بیرون رفت.
دقیقه ۴٧: سیف اللهی با مکی شریفی از ناحیه سر باهم برخورد کردند که مکی شریفی دچار مصدومیت و بعد چند لحضه به زمین بازگشت.
دقیقه ۵٠: برخورد مدافع استقلال اهواز با حکیم نصاری در محوطه جریمه را داور پنالتی تشخیص نداد که این موضوع موجب اعتراض کادر فنی استقلال خوزستان گردید.
دقیقه ۵٧: میلاد پاک پرور ضربه ای فنی  زیبایی زد که مماس با تیر افقی به بیرون رفت.
دقیقه ۶٣: شوت حکیم نصاری از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی به بیرون رفت.
دقیقه ۶٧: علی بیگدلی بجای حمزه خضیراوی مصدوم وارد زمین شد
دقیقه ٧٧: عادل کلاه کج خطایی پشت محوطه بر روی خودش را با اختلاف به بیرون زد.
دقیقه ٧٩: علی اصغر عاشوری بجای حکیم نصاری وارد زمین شد.
دقیقه ٨۴: توپ ارسالی میلاد پاک پرور به رضا بهمیی رسید که با بی دقتی توپ را به بیرون زد.

در حاشیه:

*قبل از شروع بازی  برای وفات محمود بقال زاده کاپیتان منتخب خوزستان که در روز چهارشنبه در بازی پیشکسوتان خوزستان و پیشکسوتان هفتکل دچار عارضه قلبی شد، یک دقیقه سکوت در ورزشگاه انجام شد.
*تسلیت به نعیم سعداوی بازیکن اسبق تیم ملی ایران بخاطر در گذشت مادر گرامیشان قبل از شروع بازی خوانده شد.
*عادل کلاه کج، میلاد ربانی و مکی شریفی قبل از شروع بازی به سمت عبدالله ویسی رفتند.
*پیمان شیرزادی، میثم دورقی،حکیم نصاری، رحیم زهیوی به سمت سیاوش بختیاری زاده رفتند.
*عبدالله ویسی و سیاوش بختیاری زاده هر دو با لباس سیاه برای وفات بقال زاده پیشکسوت فوتبال خوزستان در کنار زمین حضور دارند.
* هادی خنیفر و موسی کولی بالی از روی سکو نظاره گر بازی هستند.
* بعد از گل فولاد شعار فولاد استقلال تعصب خوزستان در ورزشگاه سر داده شد.

 روز اسی‌مسی

تک گل این بازی را اسماعیل شریفات در دقیقه ۸۵ به ثمر رساند و تیمش را ۲۸ امتیازی کرد. این در حالی است که سیاه جامگان با ۲۰ امتیاز در رده چهاردهم جدول قرار گرفته است.

هفته بیست و پنجم لیگ برتر ، ساعت ۱۷  ورزشگاه ثامن مشهد
داور: شاهین حاج بابایی       کمک‌ها : سعید زارع ، حمیدرضا کنعانی

اخطار:

اکبر ایمانی(۶۴) از فولاد خوزستان

سیاه جامگان

محمد ناصری، کایل کنویا، سید میثم حسینی، مهدی جعفرپور، کرده آیگبوسی، مصطفی احمدی، میلاد نوری، حمیدرضا علی‌عسگر، علیرضا نقی زاده (۶۲ حسین زامهران)، حسین کریمی (۷۹ سعید واسعی) و ایمان موسوی (۶۵ رضا شربتی)
سرمربی: فرهاد کاظمی

فولاد خوزستان

مهرداد طهماسبی، لئورناردو مساریچ، بهمن کامل، امید خالدی، محمد اهل شاخه، ماتیاس چاگو (۸۴ حسین ابراهیمی)، دورژ روستاند، امیرحسین فشنگچی(۶۸ محمود مطلق زاده)، اکبر ایمانی، ساسان انصاری و مهرداد بایرامی
سرمربی: دراگان اسکوچیچ

شرح بازی:

دیدار سیاه جامگان و فولاد همانطور که انتظار می‌رفت پرتب و تاب و پرتحرک بود. دو تیم تکنیکی و تهاجمی فوتبال ایران بی‌توجه به شرایط بحرانی خود در جدول اندک هوادار حاضر در ورزشگاه را از بازی تهاجمی و خلق موقعیت‌ها سیراب کردند که در این زمینه فولاد با فرصت‌طلبی شریفات بهتر عمل کرد. البته تعویض‌های اسکوچیچ و حضور مطلق‌زاده و ابراهیمی نیز به سود این تیم تمام شد. با این حال سیاه جامگان تا لحظات پایانی پا به پای حریف جنگید و شاید اگر کمی خوش‌شانس‌تر بود چه بسا تیم پیروز این میدان لقب می‌گرفت. آنها در نیمه اول روی یک صحنه مشکوک اعتراض شدیدی به داور بازی داشتند اما در نهایت مثل ۳بازی قبلی آنها بدون امتیاز زمین را ترک کردند.

شرح گل:

سیاه جامگان ۰ فولاد ۱ (دقیقه ۸۵، اسماعیل شریفات) : وینگر باتجربه اهوازی ها روی یک پاس عمقی از اشتباه مدافعان و دروازه بان سیاه جامگان استفاده کرد و گلی حساس را برای سفیدپوشان فولاد به ثمر رساند.

بهترین بازیکن:

گل اسماعیل شریفات برای شاگردان دراگان اسکوچیچ بسیار ارزشمند بود و او می‌تواند لقب موثرترین بازیکن زمین را دریافت کند اما به جز او مساریچ و اکبر ایمانی هم خوب کار کردند. در تیم سیاه جامگان هم علی‌عسگری و جعفرپور پرتلاش نشان دادند.

اتفاق ویژه:

سیاه جامگان در چهارمین مسابقه متوالی هم بازنده شد تا فرهاد کاظمی سرمربی این تیم مشهدی بدترین روزهای خود در لیگ برتر را تجربه کند. جالب اینکه آنها در هیچ یک از این ۴ مسابقه شایسته شکست نبودند اما اشتباها مکرر در خط دفاعی و دروازه بان مانع از نتیجه‌گیری مشهدی‌ها شده است.

دقایق حساس:

دقیقه ۱۷ – حسین کریمی می توانست به مانند بازی قبلی بازهم اولین گل را برای مشهدی ها به ثمر برساند اما ضربه او از کنار دروازه حریف به بیرون رفت.
دقیقه ۲۰ – حمله خطرناک فولادی ها چیزی نمانده بود دروازه سیاه جامگان را باز کند اما ضربه امیرحسین فشنگچی در حالی که دروازه خالی را روبروی خود می دید از بالای دروازه مشهدی ها به بیرون رفت.
دقیقه ۲۸ – حمیدرضا علی عسگری در این دقیقه از پشت محوطه جریمه فولادی ها صاحب توپ شد و پس از یک گام ضربه خود را روانه دروازه طهماسبی کرد اما این توپ توسط این دروازه بان مهار شد.
دقیقه ۲+۴۵ – در آخرین دقایق پایانی نیمه اول علی رضا نقی زاده می توانست دروازه حریف ا باز کند اما ضربه محکم وی در حالی که فاصله چندانی با دروازه نداشت با برخورد به مدافع فولادی ها به کرنر رفت. پس از اعلام کرنر بازیکنان سیاه جامگان که اعتقاد داشتند برخورد توپ به دست مدافع فولادی ها پنالتی است به داور اعتراض زیادی داشتند.
دقیقه ۵۱ – حسین کریمی یک موقعیت دیگر روی دروازه فولادی ها به وجود آورد اما فرصت خطرناکی که نصیب مشهدی ها شده بود توسط طهماسبی مهار شد.
دقیقه ۶۳ – ضربه خطرناک و دیدنی چاگو از راه دور به طور خطرناکی از بالای دروازه سیاه جامگان به بیرون رفت.
دقیقه ۶۴ – سانتر کوتاه میلاد نوری در محوطه جریمه فولادی ها به صورت خطرناکی از جلوی بازیکنان سیاه جامگان به بیرون رفت.
دقیقه ۶۸ – پاس مهدی جعفرپور را دروازه بان فولادی ها پیش از رسیدن به مهاجم مشهدی ها مهار کرد.
دقیقه ۶۹ – ساسان انصاری در ضدحمله فولادی ها موقعیت خوبی برای تیمش به وجود آورد اما ضربه او را ناصری با واکنشی به موقع به کرنر فرستاد.
دقیقه ۷۳ – کرنر ارسالی از جناح راست به چاگو رسید کهخ این فرصت عالی با واکنش دروازه بان سیاه جامگان راهی به دروازه میزبان نیافت.
دقیقه ۸۳ – سعید واسعی پس از چند رفت و برگشت در محوطه جریمه حریف صاحب توپ شد و ضربه خطرناک خود را به سوی دروازه حریف زد اما این توپ نیز با فاصله کمی از کنار دروازه فولاد به بیرون رفت.
دقیقه ۸۸ – ضربه خطرناک مهاجم سیاه جامگان با فاصله کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۹۰ – فرار کورده در محوطه جریمه فولاد با شوت محکم وی موقعیت خطرناکی روی دروازه حریف به وجود آورد اما این توپ با فاصله کمی به بیرون رفت.

در حاشیه:

* تیم سیاه جامگان درست مثل بازی رفت در دقایق پایانی روی اشتباه ناشیانه دروازه بان و مدافعان از فولاد گل خورد.
* فرهاد کاظمی سرمربی سیاه جامگان با عصبانیت همان واکنشی را نسبت به مدافعان پراشتباه تیمش نشان داد که در بازی قبل مقابل پرسپولیس بعد از گل طارمی انجام داده بود.
* استرس بازی بسیار بالا بود و سرعت فوق‌العاده مسابقه بخصوص در دقایق پایانی همه بازیکنان نیمکت‌نشین را روی پای نگه داشته بود. در حالی که تیم سیاه جامگان برای بقا در لیگ برتر احتیاج به حمایت بیشتری داشت،هوادار چندانی از این مسابقه استقبال نکرد.
* با پیروزی امروز فولاد ۲۸ امتیازی شد و تا حد زیادی خود را از خطر سقوط نجات داد.
* اسماعیل شریفات بازیکن گلزن فولاد بعد از به ثمر رساندن گل توپ را زیر پیراهنش قرار داد تا نشان بدهد احتمالا فرزندی در راه دارد.

بازگشت آرامش به دایی

صبا که تنها در نخستین هفته دور برگشت مقابل استقلال اهواز به برتری رسید و بعد از آن رنگ پیروزی ندیده بود امروز موفق شد با عملکرد برتر نسبت به سایپا این تیم را با نتیجه ۴ بر صفر شکست داده تا با ۳۵ امتیاز بالاتر از شاگردان مجید جلالی در رده هشتم جدول جای بگیرد و در فاصله پنج هفته به پایان لیگ به کسب سهمیه آسیایی امیدوار باشد؛ سایپا هم در ادامه سیر نزولی‌اش با این باخت یک پله پایین آمد تا شرایط متفاوتی نسبت به نیم‌فصل اول که سودای قهرمانی داشته تجربه کند.

هفته بیست و پنجم لیگ برتر
استادیوم: یادگار امام قم / تماشاگر: ۵۰۰ نفر
داور: پیام حیدری ؛ کمک‌ها: محمدرضا امینی، مهدی الوندی و محمد ملکی / ناظر: اسماعیل صفیری

صبای قم

میلاد فراهانی، فیلیپه ماچادو، امیرحسین صادقی، داود بهادری، محمدامین آرام‌طبع، فرشید باقری، اکبر صادقی (۸۹- سامان آقازمانی)، ابوالفضل ابراهیمی (مهدی حسینی ۸۲)، فرید بهزادی‌کریمی، کریم اسلامی (۷۵- محمد بایوج رضایی) و محمد قاضی
سرمربی: علی دایی

سایپا تهران

راتکو دوجکوویچ (۴۶- حامد فلاح زاده)، وحید اسماعیل بیگی، روزبه شاه علی دوست (۵۴- محمد سلطانی مهر)، مجید ایوبی، علی زینالی، ابراهیم صادقی، مهدی ترابی، امین جوادی، حامد شیری، علی قلی زاده (۵۹- غلامرضا رضایی) و میلاد میداوودی
سرمربی: مجید جلالی

اخطار

محمد اسماعیل بیگی (۵) – مجید ایوبی (۶۶) از سایپا

فیلیپه ماچادو (۸۴) از صبا

شرح بازی

صبا از همان ابتدای مسابقه سوار بر بازی شد و توانست سه دقیقه پس از شروع مسابقه توسط اکبر صادقی گلزنی کند؛ بعد از این گل شکل هجومی تیم علی دایی که مدت‌ها بود چنین نمایشی نداشتند حفظ شد و آنها توانستند با ایجاد دو موقعیت جدی و با استفاده از آشفتگی خط دفاعی سایپا بالاخره در دقیقه ۱۴ دومین گل را توسط فرید بهزادی‌کریمی به ثمر رسانند. صبایی‌ها که اجازه حتی یک موقعیت به سایپا را نمی‌دادند با حفظ توپ در میانه زمین و استفاده از نابسامانی خط دفاعی سایپا توانستند مجداد با ارسال توپ به پشت مدافعان این تیم و خروج ناموفق دوجکوویچ سومین گل را در دقیقه ۳۵ بزنند تا با آرامش خاطر نیمه اول را تمام کنند.

در نیمه دوم سایپا به غیر از دو موقعیت جدی گلزنی کار خاصی انجام نداد که هر دو فرصت را میلاد فراهانی دروازه‌بان صبا دفع کرد اما در سمت مقابل صبا که از حملات و گلزنی سیر نمی‌شد توانست یک گل دیگر در دقیقه ۷۳ با شوت سر ضرب اکبر صادقی به ثمر رساند تا بهترین پیروزی دو فصل اخیرش را جشن بگیرد.

شرح گل ها

صبا ۱ ـ سایپا صفر (دقیقه ۳ ـ اکبر صادقی): فرید کریمی در محوطه جریمه پاس به عقب داد که بعد از پرش محمد قاضی از روی توپ اکبر صادقی با یک ضربه سرضرب دروازه سایپا را باز کرد.

صبا ۲ ـ سایپا صفر(دقیقه ۱۴ ـ فرید بهزادی کریمی): پاس در عمق عالی کریم اسلامی از میانه زمین فرید کریمی را با دروازه‌بان سایپا تک به تک کرد که ضربه چیپ او از پشت محوطه جریمه با عبور از بالای دستان دوچکویچ تبدیل به گل دوم صبا شد.

صبا ۳ ـ سایپا صفر (دقیقه ۳۵ ـ فرید کریمی): پاس بیرون پای تماشایی از محمد قاضی فرید کریمی را با دوجکویچ که از دروازه خارج شده بود تک به تک کرد که بازیکن صبا با زیرکی به دروازه‌بان سایپا دریبل دو طرفه زد تا دروازه تیم جلالی را برای سومین‌بار در این مسابقه باز کند.

صبا ۴ ـ سایپا صفر( دقیقه ۷۳ صادقی): اکبر صادقی در اواسط نیمه دوم با شوتی از فاصله ۲۵ متری به زیبایی دروازه فلاح‌زاده را باز کرد تا ستاره امروز تیم علی دایی باشد.

بهترین بازیکن:

فرید بهزادی کریمی با دو گل و دو پاس گل نمایش فوق العاده ای در ترکیب صبا داشت و نقش اول پیروزی تیم دایی بود؛ همچنین اکبر صادقی با دو گل یکی از بهترین نمایش های چند فصل اخیر خود را ارائه کرد.

اتفاق ویژه:

صبا بعد از ۸ مسابقه که صاحب پیروزی نشده بود، توانست به برد ارزشمند و پرگلی در قم دست پیدا کند و همچنین نخست امتیاز خانگی در نیم فصل دوم را جشن بگیرد.

لحظات حساس

دقیقه ۶: ضربه آزاد امیرحسین صادقی بعد از برخورد به دیوار دفاعی سایپا راهی کرنر شد.
دقیقه ۷: ارسال اکبر صادقی از روی کرنر، کریم اسلامی را در تیر دو صاحب توپ کرد اما شوت آرام این بازیکن از کنار دروازه سایپا به بیرون رفت.
دقیقه ۲۲: شوت پشت محوطه اکبر صادقی با فاصله کمی از بالای دروازه سایپا به اوت رفت.
دقیقه ۲۳: بهزادی کریمی بعد از دریبل ایوبی در موقعیت خوب گلزنی قرار گرفت اما ضربه او به راحتی در اختیار دوجکوویچ قرار گرفت.
دقیقه ۱+۴۵: حرکت فرید کریمی از جناح راست او را در موقعیت خوبی مقابل دروازه سایپا قرار داد اما این بازیکن به عقب پاس داد اما او در عقب اسلامی را در موقعیت گل قرار داد که شوت پای چپ این بازیکن با فاصله زیادی از کنار دروازه سایپا  عبور کرد.
دقیقه ۵۱: نفوذ مهدی ترابی از سمت راست محوطه جریمه و شوت او را فراهانی دفع کرد.
دقیقه ۵۵: سانتر اکبر صادقی از روی  کرنر را ماچادو در موقعیت خوبی از مقابل دروازه سایپا به اوت زد.
دقیقه ۶۰: شوت ترابی از گوشه محوطه جریمه را میداوودی از ۶ قدم زد اما فراهانی به زیبایی توپ او را در دو مرحله جمع کرد.
دقیقه ۶۱: ضربه آزاد قاضی از پشت محوطه جریمه را فلاح زاده در اختیار گرفت.

در حاشیه

* هیچ یک از دو تیم محرومی ندارند ولی علی‌محمدی از صبا و تیموریان از سایپا به دلیل مصدومیت قادر به همراهی تیم‌هایشان در این بازی نیستند؛ البته علی‌محمدی امروز از روی سکوها نظاره‌گر دیدار تیمش است.
* مسعود حق‌جو پس از سه هفته آسیب‌دیدگی‌اش بهبود یافته و جزء فهرست صبا قرار دارد.
* حامد لک که نیمکت نشین صبا در این بازی است قبل از مسابقه با دسته گل به طرف جلالی رفت.
* عزیزی خادم، منصور قنبرزاده و بهاروند این بازی را از نزدیک تماشا می کنند.
* علی دایی به صحنه مشکوک به پنالتی که دقیقه ۲۹ روی فرید کریمی اتفاق افتاد اعتراض زیادی به داور داشت.
* پیش از شروع مسابقه علی دایی و کادرفنی صبا به استقبال مجید جلالی و دستیارانش رفتند.
* اینترنت ورزشگاه یادگار قم برای چهارمین بازی پیاپی قطع است و خبرنگاران برای ارسال اخبار با مشکل مواجه هستند.
* عباسی مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تماشاگر ویژه این مسابقه است.
* سه دقیقه وقت اضافه برای نیمه دوم منظور شد.
* بعد از پایان مسابقه تمام بازیکنان صبا به سمت تماشاگران رفتند و پیراهن هایشان را به آنها دادند.

 ورود نفتی ها به مربع صدرنشین ها

 نفتی ها که در نیم فصل دوم توانستند بازی ها و امتیازات از دست رفته در نیم فصل اول را جبران کنند در این بازی به مانند دو بازی قبلی خود به پیروزی رسیدند، آنها می دانستند برای امیدواری به کسب سهمیه آسیا و حضور در بین مدعیان قهرمانی نیاز دارند سه امتیاز مربوط به این بازی را به دست بیاورند و همین اتفاق هم افتاد، در طرف مقابل پدیده ای ها در این بازی بر خلاف نتایج درخشان خود در دور برگشت لیگ پانزدهم علی رغم تحت فشار قرار دادن حریف، نتوانستند با نتیجه تهران را ترک کنند.

هفته بیست و پنجم لیگ برتر ، ساعت ۱۷:۳۰  ورزشگاه تختی تهران       تماشاگر : ۱۰۰ نفر
داور: یاسر همرنگ              کمک‌ها : محمدرضا منصوری، علی دودانگه

نفت تهران:

علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، مهدی شیری، سیامک کورشی، سعید لطفی، زکی پور(۱+۹۰ عیسی آل کثیر)، علیرضا عزتی، حمید بوحمدان، وحید امیری (۶۸ رضا علیاری)، علی قربانی و عباس بوعذار(۷۶ ایمان مبعلی)
سرمربی: علی رضا منصوریان

پدیده مشهد:

مجتبی روشنگر، محمود خمیسی، کریم احمدی (۸۶ حسین بادامکی)، رضا ناصحی، احمد آل نعمه، یونس شاکری، محسن یوسفی، میثم نقی زاده، مسعود نظرزاده، معین عباسیان (۷۵ مهدی خیری) و محمد علی فرامرزی (۵۳ محمدعلی مردانی)
سرمربی: رضا مهاجری

اخطار

احمد آل نعمه (۴۵) – یوسفی(۶۲) از پدیده

علی رضا عزت کرامت(۸۳) – سیامک کوروشی(۸۳) از نفت

شرح گل ها:

نفت تهران ۱ پدیده مشهد ۰ (دقیقه ۵، علی قربانی) : یکی از اولین حملات نفتی ها از جناح راست با حرکت سریع بازیکنان این تیم آغاز شد و با ارسال آنها ادامه یافت و در نهایت در بین بازیکنان حاضر در محوطه جریمه توپ به قربانی رسید تا او نیز با ضربه ای دقیقه دروازه پدیده را باز کند.

نفت تهران ۲ پدیده مشهد ۰ (دقیقه ۱۶، حمید بوحمدان) : عباس بوعذار صاحب توپ شد و با حرکت به موقع خود توانست پاس به موقعی برای بازیکنان خود ارسال کند و در نهایت بوحمدان به زیبایی و با ضربه سر شیرجه ای دروازه پدیده ای ها را برای بار دوم باز کرد.

نفت تهران ۲ پدیده ۱ (دقیقه ۸۳، محسن یوسفی) : فشار شدید پدیده ای ها در نیمه دوم یک گل برای این تیم در بر داشت و در دقیقه ۸۳ خطای هندی که توسط بازیکن حریف انجام شد باعث دریافت یک ضربه پنالتی شد و محسن یوسفی نیز پشت این توپ ایستاد و آن را وارد دروازه نفتی ها کرد.

شرح بازی:

بازی دو تیمی که برای حضور در جایگاه بهتر نیاز به سه امتیاز این بازی داشتند در نهایت با پیروزی شاگردان منصوریان به پایان رسید و آنها توانستند بازهم در بازی های اخیر خود به پیروزی برسند.
این بازی با حملات نفتی ها آغاز شد، تیمی که این روزها اوضاع مالی به هم ریخته ای دارد با حملات ابتدای بازی توانست حریف را خیلی زود به زانو دربیاورد و در دقیقه پنجم بازی برای اولین بار دروازه حریف را باز کند. پس از این گل بازهم این نفتی ها بودند که بازی را در دست داشتند و باز هم در این نیمه به گل رسیدند، آنها در دقیقه ۱۵ آب پاکی را روی دست حریف ریختند و خود را با اختلاف بیشتری پیش انداختند.
پس از این گل پدیده ای ها نیز چشم به دروازه نفتی ها داشتند و تلاش خود را برای باز کردن دروازه این تیم کردند اما در نهایت موفق به انجام این اتفاق نشدند ضمن اینکه حملات و حرکات نفتی ها نسبت به حریفان موثرتر بود و آنها را می توان حاکم بازی در نیمه اول دانست.
اما در نیمه دوم اوضاع تغییر کرد و این پدیده ای ها بودند که توانستند خود را به حریف دیکته کنند، آنها تقریبا از ابتدای نیمه دوم حملات خود را آغاز کردند و با گذشت زمان بازی این تیم حملات خود را روی دروازه نفت بیشتر کرد، البته شاگردان منصوریان نیز در این میان سعی داشتند با استفاده از ضدحملات حریف را از دروازه خود دور کنند.
شاگردان مهاجری که در این نیمه سعی داشتند هرطور که شده بازی را به تساوی بکشانند در نهایت به یک ضربه پنالتی دست پیدا کردند و تنها گل خود را وارد دروازه حریف کردند.
نفتی ها با این پیروزی ۴۱ امتیازی شدند و به رده چهارم جدول (با یک بازی بیشتر نسبت به ذوب آهن و تراکتورسازی) رسیدند و در طرف مقابل تیم پدیده نیز ۳۳ امتیازی باقی ماند تا در نهایت در رده دهم جدول رده بندی باقی بمانند.

بهترین بازیکن:

عباس بوعذار و سیدجلال حسینی را می توان جزء بهترین بازیکنان این بازی دانست، بوعذار به مانند قبلی خود برای بازیکنان این تیم پاس گل ارسال کرد و در طرف دیگر سیدجلال حسینی نیز در نیمه دوم و در برابر حملات پدیده ای ها مقاومت کرد، ضمن اینکه می توان در این تیم از حمید بوحمدان نیز نام برد، بازیکنی که گل دوم نفتی ها را به ثمر رساند. البته در تیم پدیده نیز می توان از محسن یوسفی و رضا ناصحی به عنوان بهترین بازیکنان این تیم نام برد.

اتفاق ویژه:

نفتی ها که این روزها حال و روز خوشی در اوضاع مالی ندارند و بازهم اردوی پیش از بازی خود را به دلیل مشکلات مالی لغو کردند توانستند به سومین پیروزی پیاپی خود دست پیدا کنند، آنها که در نیم فصل اول در جدول رده بندی موقعیت خوبی نداشتند به مرور و در نیم فصل دوم توانستند جبران مافات کنند و اکنون تا رده چهارم جدول بالا آمدند.

دقایق حساس

در دقیقه ۲۶ بازی زکی پور در دور کردن توپی که روی دروازه نفتی ها آمده بود تعلل کرد و این حرکت او با اعتراض سیدجلال حسینی روبرو شد. *در دقیقه ۳۰ این دیدار خطایی روی یکی از بازیکنان پدیده انجام شد که با اعتراض شدید رضا مهاجری، سرمربی این تیم روبرو شد، او معتقد بود داور باید به بازیکن تیم نفت کارت زرد نشان می داد.
در دقیقه ۳۰ این دیدار خطایی روی یکی از بازیکنان پدیده انجام شد که با اعتراض شدید رضا مهاجری، سرمربی این تیم روبرو شد، او معتقد بود داور باید به بازیکن تیم نفت کارت زرد نشان می داد.
دقیقه ۴۰ – عباس بوعذار که یکی از بهترین بازیکنان حاضر در این بازی بود در این دقیقه با دریبل سه، چهار بازیکن پدیده ضربه محکم خود را راهی دروازه این تیم کرد اما توپ شوت زده شده توسط او با فاصله کمی از سه کنج دروازه به بیرون رفت.

حاشیه

*ایمان مبعلی برای دومین هفته متوالی به دلیل مصدومیت در ترکیب نفت حضور ندارد.
*علی قربانی مهاجم نوک نفتی ها در این بازی است و امید اول گلزنی نفتی ها به حساب می آید.
*عباس بوعذار پس از مدت ها مصدومیت در بازی قبل به میدان آمد و پاس گل سه امتیازی تیمش را داده بود در این بازی نیز به عنوان یار اصلی در زمین حضور دارد.
*حسین بادامکی به مانند بازی قبل پدیده مقابل استقلال اهواز در ترکیب پدیده حضور ندارد.
* مارکار آقاجانیان، مربی تیم ملی، عبدالله ویسی، سرمربی تیم استقلال خوزستان، سعید اخباری، آنالیزور این تیم و محمد مومنی از افرادی هستند که با حضور در ورزشگاه از این بازی دیدن می کنند.
*پس از به ثمر رسیدن پنالتی پدیده ای ها بازیکنان دو تیم برای برداشتن توپ به سمت دروازه هجوم بردند و همین موضوع باعث درگیری میان آنها شد. درگیری که با دخالت داور به اتمام رسید.

رهـــــــــــــا مسعودی
535 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *