نخستین تمرین تیم ملی در سال جدید

نخستین تمرین تیم ملی در سال جدید

نخستین تمرین تیم ملی در سال جدید و اردوی نهایی پیش از مسابقه برابر هند برگزار شد.

پرتال خبری واکنش: به نقل از خبرگزاری صداوسیما، امروز از ساعت 15:30 نخستین تمرین تیم ملی در اردوی نهایی پیش از مسابقه برابر هند با حضور 22 بازیکن برگزار شد.
در این تمرین که در زمین شماره یک ورزشگاه آزادی برگزار شد، تنها کریم انصاری فرد و علیرضا جهانش حضور نداشتند. این دو پس از پایان وظایف باشگاهی‌شان مانند سایر بازیکنان به تیم ملی اضافه خواهند شد.
امروز پس از تمرینات مقدماتی شامل دویدن، گذر از موانع و … کی روش بازیکنان را به دو گروه سفید و قرمز تقسیم کرد تا 19 بازیکن در دو سوم زمین فوتبال بین شش دروازه کوچک بازی درون تیمی انجام دادند. تاکید سرمربی تیم ملی در این قسمت بازی تحت فشار با کمترین ضربه به توپ با بیشترین سرعت ممکن بود. او بارها با قطع تمرینات آنچه مدنظرش بود را به بازیکنان یادآوری می کرد.
کی روش به بازیکنان در فاز تهاجمی تاکید می کرد که باید بازی رو به جلویی را به نمایش بگذارند و با استفاده از فضاهایی خالی، بازیکنان مهاجم را در موقعیت گلزنی قرار دهند. او از مدافعان هم می خواست با حرکت به سمت بازیکن صاحب توپ، حریف را در گرفتن تصمیم تحت فشار قرار دهند.
همزمان با این بازی جدی، سه دروازه بان حاضر در اردوی تیم ملی هم تمرینات متنوع را انجام دادند. دن گاسپار با مخلوطی از تمرینات شامل مهار توپهای هوایی و واکنشهایی سریع، بیرانوند، اخباری و مظاهری را آماده می کرد.
پس از 45 دقیقه بازی درون تیمی با استفاده از دروازه های کوچک، دروازه بانها هم به سایر بازیکنان اضافه شدند تا در فضایی بزرگتر از قبل و با استفاده از دروازه های بزرگ بازی درون تیمی دیگری برگزار شود.
کی روش هم مثل همیشه در میانه میدان حضور داشت و به دقت کار بازیکنانش را زیر ذره بین قرار داده بود.
در بخش بعدی، بازیکنان به دو گروه تقسیم شدند. مهاجمان در حضور اخباری و مظاهری به سرعت به دروازه حمله می بردند. کی روش عملکرد بازیکنان تهاجمی و این دو دروازه بان را نظارت می کرد. وظیفه تغذیه مهاجمان را هم خودش انجام می داد.
سایر بازیکنان هم که شامل مدافعان و بازیکنان میانی می شدند زیر نظر آقاجانیان و اوسیانو تمرینات تخصصی را در حضور علیرضا بیرانوند در دروازه دیگر پشت سر گذاشتند.
این جلسه تمرین پس از  110 دقیقه به پایان رسید.