کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۶ بهمن ۱۳۹۴, ۹:۲۰ ق.ظ

نشست مطبوعاتی مشترک بین ایران و ایتالیا

دکتر حسن روحانی و ماتئو رنزی نخست وزیر ایتالیا پس از امضای یادداشت تفاهم همکاری های مشترک در یک نشست مطبوعاتی شرکت کردند.

پرتال خبری واکنش: حسن روحانی در این نشست با تاکید بر اینکه ایران و ایتالیا از هزاران سال پیش دارای تمدن های بزرگ بوده اند گفت:  هرگز نمی توان نسبت به تمدن های بشری بی تفاوت بود.

رئیس جمهور ادامه داد: خوشحال هستیم که در شرایط نوین پسابرجام و پساتحریم به اروپا آمده ایم و نخستین مقصد ما ایتالیاست زیرا مردم ایران سابقه خوبی از همکاری با مردم و مدیران ایتالیایی دارند و مطمئن هستیم که همکاری های خوبی با یکدیگر خواهیم داشت.
نشست مطبوعاتی مشترک بین ایران و ایتالیا
حسن روحانی به نقش دو کشور برای تامین صلح و امنیت اشاره و تصریح کرد: صلح و ثبات در خاورمیانه، مدیترانه و شمال آفریقا هم از نظر انسانی و هم از نظر وظایف سیاسی و بین المللی مهم است و نقش ایران در مبارزه با تروریسم در منطقه نقشی بی بدیل است.

رئیس جمهور در پایان گفت: محصول این سفر می تواند فقط گرم شدن روابط دوجانبه نباشد بلکه کمک به صلح و ثبات منطقه و جهان باشد.
نشست مطبوعاتی مشترک بین ایران و ایتالیا
ماتئو رنزی نخست وزیر ایتالیا نیز در این نشست مطبوعاتی با اشاره به اینکه ارزش این قراردادها ۱۸/۴ میلیارد دلار است گفت: ایتالیا با این قراردادها می تواند اقتصاد خود را که سالهاست درگیر رکود است احیا کند.با اخبار سیاسی سایت واکنش همراه باشید.

رهـــــــــــــا مسعودی
457 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *