نشست مطبوعاتی مشترک بین ایران و ایتالیا

دکتر حسن روحانی و ماتئو رنزی نخست وزیر ایتالیا پس از امضای یادداشت تفاهم همکاری های مشترک در یک نشست مطبوعاتی شرکت کردند.

پرتال خبری واکنش: حسن روحانی در این نشست با تاکید بر اینکه ایران و ایتالیا از هزاران سال پیش دارای تمدن های بزرگ بوده اند گفت:  هرگز نمی توان نسبت به تمدن های بشری بی تفاوت بود.

رئیس جمهور ادامه داد: خوشحال هستیم که در شرایط نوین پسابرجام و پساتحریم به اروپا آمده ایم و نخستین مقصد ما ایتالیاست زیرا مردم ایران سابقه خوبی از همکاری با مردم و مدیران ایتالیایی دارند و مطمئن هستیم که همکاری های خوبی با یکدیگر خواهیم داشت.
نشست مطبوعاتی مشترک بین ایران و ایتالیا
حسن روحانی به نقش دو کشور برای تامین صلح و امنیت اشاره و تصریح کرد: صلح و ثبات در خاورمیانه، مدیترانه و شمال آفریقا هم از نظر انسانی و هم از نظر وظایف سیاسی و بین المللی مهم است و نقش ایران در مبارزه با تروریسم در منطقه نقشی بی بدیل است.

رئیس جمهور در پایان گفت: محصول این سفر می تواند فقط گرم شدن روابط دوجانبه نباشد بلکه کمک به صلح و ثبات منطقه و جهان باشد.
نشست مطبوعاتی مشترک بین ایران و ایتالیا
ماتئو رنزی نخست وزیر ایتالیا نیز در این نشست مطبوعاتی با اشاره به اینکه ارزش این قراردادها 18/4 میلیارد دلار است گفت: ایتالیا با این قراردادها می تواند اقتصاد خود را که سالهاست درگیر رکود است احیا کند.با اخبار سیاسی سایت واکنش همراه باشید.