کافه گردش
اجتماعی
۲۵ آبان ۱۳۹۳, ۱۲:۳۹ ب.ظ

نقشه سیاه سرنشینان تاکسی‌قلابی برای زن جوان

CCCCCCCCCCCCCCCCCCC

۳ مرد شیطان صفت که با تغییر رنگ یک خودروی شخصی آن را به شکل تاکسی در آورده بودند، بعد از آنکه توانستند زنی را به‌عنوان مسافر سوار خودروی‌شان کنند نقشه شوم خود را عملی کردند.


به گزارش همشهری، رسیدگی به این پرونده از روز سوم آبان‌ماه آغاز شد. در آن روز زنی ۲۷ساله به یکی از کلانتری‌های شرق تهران رفت و از وقوع اتفاقی وحشتناک خبر داد. او گفت که ساعتی قبل سوار یک تاکسی پژو۴۰۵زرد رنگ شده اما ۳سرنشین تاکسی او را به جاده تلو کشانده و اموالش را زورگیری کردند. این همه آنچه اتفاق افتاده نبود زیرا زن جوان گفت که ۳مرد شیطان صفت با تهدید چاقو او را مورد آزار و اذیت قرار داده و در بیابان رهایش کردند.

دام سیاه

این زن در ادامه، ماجرا را اینطور شرح داد: ساعت ۸صبح از خانه بیرون آمدم تا سرکارم بروم. در بلوار ارتش منتظر تاکسی بودم تا به سمت فلکه چهارم تهرانپارس بروم که یک تاکسی زرد رنگ که به‌جز راننده ۲مرد دیگر هم سوارش بودند جلویم توقف کرد و سوار شدم. همان ابتدای مسیر بودیم که راننده مسیرش را به سمت جاده تلو تغییر داد. من که ترسیده بودم به او اعتراض کردم اما ناگهان مردی که کنارم نشسته بود با چند مشت، جوابم را داد و در ادامه چاقویی زیر گلویم گرفت و مجبورم کرد ساکت شوم.

تاکسی هنوز در حال حرکت بود که آنها شروع به وارسی وسایل داخل کیفم کردند. چون فکر می‌کردم قصد آنها فقط سرقت است پول‌هایی که همراهم بود را به آنها دادم اما راننده همچنان به مسیرش ادامه می‌داد تا اینکه در جایی خلوت بالاخره خودرو متوقف شد. می‌خواستم با آنها درگیر شوم اما آنها ۳نفری به طرفم هجوم آوردند و با تهدید چاقو من را مورد آزار و اذیت قرار دادند و سوار بر خودروی‌شان از آنجا دور شدند.

تاکسی قلابی

به‌دنبال اظهارات تکان‌دهنده این زن کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تحقیقات خود را برای یافتن ۳شیطان صفت آغاز کردند. شاکی سوار تاکسی زرد رنگ شده بود و مسئولان تاکسی‌رانی می‌توانستند در این‌باره به پلیس کمک کنند. بررسی‌ها در این‌باره نشان می‌داد روز حادثه مأموران گشت تاکسی‌رانی در نزدیکی لشگرک به یک دستگاه پژو ۴۰۵زرد رنگ که شماره پلاک آن شخصی بود اما ظاهرش کاملا شبیه تاکسی بود دستور ایست داده‌اند اما راننده متواری شده است. با وجود این مأموران گشت تاکسی‌رانی شماره پلاک این خودرو را یادداشت کرده بودند.

سوابق ثبت شده از این شماره پلاک متعلق به یک دستگاه پژو ۴۰۵ سبز رنگ و مالک آن فردی به نام هومن بود. وقتی تصویر صاحب خودرو به شاکی نشان داده شد او گفت هومن یکی از ۳نفری است که وی را مورد آزار و اذیت قرار داده است. به این ترتیب مأموران در عملیاتی ضربتی وی را در منطقه پاکدشت دستگیر و خودروی پژو۴۰۵ زرد رنگ را نیز توقیف کردند. هرچند این مرد ابتدا منکر دست‌داشتن در این جنایت بود اما در ادامه به آزار و اذیت زن جوان اعتراف کرد و همدستانش به نام‌های ولی -۳۲ساله- و حسین -۲۷ساله- را به پلیس معرفی کرد.

به این ترتیب ۲متهم دیگر نیز همان روز در قیام‌دشت و پاکدشت دستگیر شدند. سرهنگ آریا حاجی‌زاده، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد خودروی متهمان شخصی و سبز رنگ بوده که آنها برای اجرای نقشه شوم‌شان رنگ خودرو را به زرد تغییر داده و وانمود می‌کردند تاکسی است. 

وی با اشاره به آغاز تحقیقات درخصوص شناسایی دیگر جرائم ارتکابی از سوی متهمان گفت: با توجه به اعتراف صریح هر سه متهم به سرقت به عنف منجر به آزار و اذیت شاکی، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر و هر سه متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرائم ارتکابی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند. 

وی همچنین از افرادی که با این شیوه و توسط سرنشنیان یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵زردرنگ طعمه سرقت، زورگیری و… قرار گرفته‌اند دعوت کرد برای شناسایی متهمان به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کنند.

سپیده تدین
504 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *