نوبخت: در دولت قبل فقط برای پروژها کف زدند!

محمد باقر نوبخت

پرتال خبری واکنش: محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، گفت: پرونده بابک زنجانی پرونده دو نفر نیست. اینکه بگويد شماره حساب داده نشده است، بهانه جویی است.

 وی درباره حذف تصویر حسین فریدون از صداوسیما نیز گفت: آقای فریدون در سفر بنده به مناطق سیل زده همراه بودند و زحمات زیادی هم کشیدند. اما از اینکه رسانه ملی تصویر وی را در مصاحبه بنده حذف کرده اند، چیزی نشنیدم و اگر اینطور بوده، حتما توضیح خواهند داد.
سخنگوی دولت گفت: در سفرهای استانی رییس‌جمهور، ما در برابر خواسته ها و مطالبات مردم حق انتخاب نداریم، بلکه پول هایمان را صرف پروژه هایی می‌کنیم که “صل علی محمد” و “کف زدن هایش” برای گذشته ها -دولت هاي قبل- زده شده است. ما به دنبال اتمام پروژه های ناتمام هستیم، اما اینکه همه اتفاقات از جمله سیل های اخیر را به دولت گذشته ربط دهیم، حرف نادرستی است و چنین حقی نداریم. اما تا ده سال آینده هم گفته خواهد شد که رشد اقتصادی منفی8 / 6 بوده است.
اهم سخنان نوبخت به نقل از خبرگزاری ها به شرح زیر است:
**”13 آبان یک روز تاریخی است و نفرت و کینه‌مان نسبت به عملکرد امریکا در آن زمان به دلیل حمایت از شاه حفظ خواهیم کرد و مثل همه ایرانی ها خودمان را در برابر توطئه های آمریکا حفظ خواهیم کرد.
** ما آمادگی خود را به شرکت های آمریکایی و اروپایی که در چارچوب منافع ملی جمهوری اسلامی ایران سرمایه گذاری می کنند اعلام و از آن استقبال می‌کنیم.
** آغاز اعطای تسهیلات به بخش های صنعتی از روزهای آینده آغاز می شود. یک شرکت اروپایی برای احداث چهار نیروگاه سیکل ترکیبی به ظرفیت سه هزار و 250 مگاوات و احداث یک نیروگاه بادی در مجموع به مبلغ شش میلیارد دلار؛ قراردادی با وزارت نیرو امضا کرد.
**قیمت خرید تضمینی گندم در سال آینده را یکهزار و 270 تومان خواهد بود. در سال جاری این قیمت یکهزار و 150 تومان بود و دولت امسال نه هزار و 300 میلیارد تومان گندم از گندم کاران خریده است.
** رشد اقتصادی شش ماهه اول سال در بخش کشاورزی مثبت 5.7در صد است. این رقم در بخش صنعت منفی 1/1 در صد و در خدمات مثبت 0.9 در صد بوده است. در مجموع مرکز آمار رشد اقتصادی را در شش ماهه اول مثبت 1 درصد اعلام کرده است.با اخبار سیاسی سایت واکنش همراه باشید.