کافه گردش
اخبار
۱۳ آبان ۱۳۹۴, ۹:۱۷ ق.ظ

نوبخت: در دولت قبل فقط برای پروژها کف زدند!

محمد باقر نوبخت

پرتال خبری واکنش: محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، گفت: پرونده بابک زنجانی پرونده دو نفر نیست. اینکه بگوید شماره حساب داده نشده است، بهانه جویی است.

 وی درباره حذف تصویر حسین فریدون از صداوسیما نیز گفت: آقای فریدون در سفر بنده به مناطق سیل زده همراه بودند و زحمات زیادی هم کشیدند. اما از اینکه رسانه ملی تصویر وی را در مصاحبه بنده حذف کرده اند، چیزی نشنیدم و اگر اینطور بوده، حتما توضیح خواهند داد.
سخنگوی دولت گفت: در سفرهای استانی رییس‌جمهور، ما در برابر خواسته ها و مطالبات مردم حق انتخاب نداریم، بلکه پول هایمان را صرف پروژه هایی می‌کنیم که “صل علی محمد” و “کف زدن هایش” برای گذشته ها -دولت های قبل- زده شده است. ما به دنبال اتمام پروژه های ناتمام هستیم، اما اینکه همه اتفاقات از جمله سیل های اخیر را به دولت گذشته ربط دهیم، حرف نادرستی است و چنین حقی نداریم. اما تا ده سال آینده هم گفته خواهد شد که رشد اقتصادی منفی۸ / ۶ بوده است.
اهم سخنان نوبخت به نقل از خبرگزاری ها به شرح زیر است:
**”۱۳ آبان یک روز تاریخی است و نفرت و کینه‌مان نسبت به عملکرد امریکا در آن زمان به دلیل حمایت از شاه حفظ خواهیم کرد و مثل همه ایرانی ها خودمان را در برابر توطئه های آمریکا حفظ خواهیم کرد.
** ما آمادگی خود را به شرکت های آمریکایی و اروپایی که در چارچوب منافع ملی جمهوری اسلامی ایران سرمایه گذاری می کنند اعلام و از آن استقبال می‌کنیم.
** آغاز اعطای تسهیلات به بخش های صنعتی از روزهای آینده آغاز می شود. یک شرکت اروپایی برای احداث چهار نیروگاه سیکل ترکیبی به ظرفیت سه هزار و ۲۵۰ مگاوات و احداث یک نیروگاه بادی در مجموع به مبلغ شش میلیارد دلار؛ قراردادی با وزارت نیرو امضا کرد.
**قیمت خرید تضمینی گندم در سال آینده را یکهزار و ۲۷۰ تومان خواهد بود. در سال جاری این قیمت یکهزار و ۱۵۰ تومان بود و دولت امسال نه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان گندم از گندم کاران خریده است.
** رشد اقتصادی شش ماهه اول سال در بخش کشاورزی مثبت ۵٫۷در صد است. این رقم در بخش صنعت منفی ۱/۱ در صد و در خدمات مثبت ۰٫۹ در صد بوده است. در مجموع مرکز آمار رشد اقتصادی را در شش ماهه اول مثبت ۱ درصد اعلام کرده است.با اخبار سیاسی سایت واکنش همراه باشید.
رهـــــــــــــا مسعودی
496 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.
این کار در توسعه وردپرس کمک شایانی خواهد کرد. برای نوشتن دیدگاه اینجا را کلیک کنید

  1. االرر در تاریخ ۱۴ آبان ۱۳۹۴:

    مگر این مطلب قبل از ورود به قدرت نمیدانستید؟وعده ۱۰۰ روزه چه بود؟ این دو کاملا نقیض یکدیکر وتنها نشانه ضعف وناتوانی شماست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *