کافه گردش
اخبار
۴ آبان ۱۳۹۴, ۱:۰۲ ب.ظ

نوبخت: شمارش معکوس برای رفع تحریم‌های بانکی

پرتال خبری واکنش:محمدباقر نوبخت امروز در همایش و نمایشگاه تراکنش اظهار داشت: هم اکنون آغاز شمارش معکوس برای رفع تحریم نظام بانکی و بانک مرکزی شروع شده است و از این رخدادی که در آینده‎ای نزدیک به وقوع خواهد پیوست باید با یک نگاهی به گذشته نظام بانکی کشور، توانست برنامه مدونی را تدوین کرد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور افزود: شاید برنامه‌های مورد نظر طی دو سال گذشته به درستی تحقق نیافته است اما با توجه به فضای سخت تحریم و محدودیت های ایجاد شده در فعالیت‌های بانکی، لغو تحریم بسیار ارزشمند بوده است.
محمدباقر نوبخت همچنین ادامه داد: مرکز آمار ایران شاخص تورم مهر ماه گذشته را روند کاهشی اعلام کرده و گفته است که در حال حاضر روند نرخ تورم به ۱۳٫۳ درصد تقلیل پیدا کرده همچنین تورم نقطه به نقطه نیز به ۱۰٫۹ و ماهانه به ۰٫۸ درصد رسیده است که این نشان از سنجیده عمل کردن بانک‎های کشور است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت: تا آغاز لغو تحریم ها بانک مرکزی باید همت کند تا با ابزار پولی و مالی به سرعت‌بخشی خروج از رکود و ایجاد رشد اقتصادی دست یابد.
نوبخت افزود: نکته مهم دوران پساتحریم همزمانی آن با برنامه ششم توسعه است که موضع تأمین مالی و ابزارهای مالی مورد توجه برای دست یافتن به رشد ۸ درصدی اقتصادی در مرکز توجه قرار می گیرد.
وی خاطرنشان کرد: برای دست یافتن به چنین رشدی سالانه حدود ۸۰۰ هزار میلیارد تومان تا هزار و ۶۳ میلیارد تومان نیاز است بنابراین باید در عرصه فناوری اطلاعات و تأمین مالی از همه ابزارها کمک گرفت.
رهـــــــــــــا مسعودی
524 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *