کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۰ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۳۷ ق.ظ

نگاه بلومبرگ به انتخاب لاریجانی برای ریاست مجلس

بلومبرگ نوشت: علی لاریجانی، از قانون گذاران با نفوذ که از حامیان توافق هسته ای با قدرت های جهان بود، برای بار سوم به ریاست مجلس ایران رسید، و در جایگاهی تاثیرگذار قرار گرفت تا چنان که به نظر می رسد به روحانی در جذب سرمایه گذاری کمک کند.
پرتال خبری واکنش: لاریجانی، اصولگرای عمل گرایی که به روحانی کمک کرد با وجود مجلسی متخاصم برابر توافق هسته ای، آن را به سرانجام برساند، او با کسب ۱۷۳ رای از ۲۸۱ رای  توانست جایگاه خود در ریاست مجلس را حفظ کند. تنها رقیب لاریجانی، محمدرضا عارف، ۱۰۳ رای به دست آورد.
به گفته ی یک تحلیلگر ارشد حوزه ایران، انتخاب مجدد لاریجانی می تواند با همراهی با دولت روحانی رشد اقتصادی ایران را با ورود میلیاردها دلار سرمایه گذاری خارجی به شدت بالا ببرد، و از سوی دیگر زمینه را برای انتخاب مجدد روحانی در دور بعدی ریاست جمهوری فراهم کند.
وی گفت: «او رابطه کاری خوبی با رئیس جمهور دارد، و حمایت بی اندازه ای از توافق هسته ای داشت. او فرصت بهتری برای کمک به دولت در ایجاد اجماع نظر میان طیف ها و لابی های مختلف دارد».
مجلس اخیر که روز شنبه آغاز به کار کرد، میانه رو ترین مجلس از سال ۲۰۰۸  است که لاریجانی به ریاست آن رسید. ائتلافی از اصطلاح طلبان طرفدار روحانی و عملگرا ها به ناکام ماندن تندروهای منتقد توافق هسته ای در کسب کرسی مجلس در انتخابات ۲۶ فوریه کمک شایانی کرد.
رهـــــــــــــا مسعودی
285 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *