نیروهای اسرائیلی در مرز غزه برای یورش زمینی

n00348241-b
گزارش‌های رسانه‌ای رژیم صهیونیستی حاکی از صف آرایی نیروهای ارتش این رژیم در مرز نوار غزه برای اجرای عملیات زمینی در نوار غزه است.به گزارش واکنش،خبرگزاری سما نوشت: لشگر «ناحال» و دو لشگر پیاده نظام دیگر از چند روز پیش در مرز نوار غزه مستقر شده اند.

تحلیلگران اسرائیلی بر این عقیده اند که اسرائیل عملیات گسترده نظامی در نوار غزه انجام نخواهد داد بلکه تنها به یورش محدود بسنده خواهد کرد و دلیل آن هم ترس از تلفات نیروهای ارتش است.

در همین رابطه «نفتالی بنیت» وزیر اقتصاد رژیم صهیونیستی شب گذشته در مصاحبه با کانال دهم تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت که اشغال نوار غزه ممکن است اما ارتش به سیطره بر نوار غزه اهتمام ندارد.

وی افزود که ما خواهان توقف شلیک موشک ها هستیم و می خواهیم که حماس شلیک موشک ها و حفر تونل ها را متوقف کند.

از سوی دیگر «جدعون ساعر» وزیر امور داخلی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ارتش اسرائیل مجبور خواهد شد دست به عملیات زمینی بزند.

وی گفت که ارتش اسرائیل حملات هوایی را متوقف خواهد کرد تا دست به عملیات های زمینی بزند اما سوال درباره حجم این یورش ها و مدت زمان آن مطرح است.

این در حالی است که «بنی گانتز» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در نشست با تیم نظامی غزه که مسئول مدیریت جنگ در غزه است، اظهار داشت: چه بسا در غزه با برخی حوادث غافلگیرکننده مواجه شویم و یا با دشواری هایی روبرو گردیم بنابر این بایستی برای همه احتمالات خود را آماده کنیم و ماموریت خود را برای یک دوره زمانی که مورد نیاز ماست، ادامه می دهیم.

تنش‌ها بین رژیم اسرائیل و فلسطینی‌ها پس از آن شدت گرفت که هفته گذشته یک نوجوان فلسطینی به نام محمد ابو خضیر در شرق بیت‌المقدس (اورشلیم) زنده زنده سوزانده شد. این اتفاق پس از آن رخ داد که جسد سه شهرک‌نشین اسرائیلی حوالی روستای حلحول در شهر الخلیل واقع در کرانه باختری پیدا شد. تل‌آویو حماس را مسئول مرگ این سه نفر می‌داند. با این وجود، حماس این اتهام را رد می‌کند.