کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۴ خرداد ۱۳۹۵, ۹:۵۶ ق.ظ

هاشمی: اصولگرایان چهره‌های خود را برای انتخابات رو نمی‌کنند

هاشمی: اصولگرایان چهره‌های خود را برای انتخابات رو نمی‌کنند

نماینده سابق تهران می گوید معتقد است که جریان اصولگرایی چهره‌های موجه و بسیاری را برای رویاروی با روحانی در اختیار دارد و بنا بر مصلحت فعلا نمی‌توان از این چهره‌ها رونمایی کرد.

پرتال خبری واکنش:سیدمهدی‌هاشمی نماینده مجلس نهم در مجلس شورای اسلامی در خصوص برنامه اصولگرایان و جریان‌ها برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۶ گفت: انتخابات سال آینده نباید تبدیل به یک دغدغه برای بدنه جامعه و مسئولین اجرایی کشور شود.

وی با بیان اینکه برای مسئولین و جریان‌ها پرداختن به بحث انتخابات طبیعی است، خاطرنشان کرد: نباید انتخابات موضوعی شود که بخواهیم از سال اقدام و عمل دور شویم. اکنون زمان آن است که به مسائلی همچون فرهنگ و اقتصاد بپردازیم.

هاشمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اصولگرایان چهره‌ای برای رقابت با روحانی را دارند یا خیر، گفت: حتما چهره و چهره‌هایی در میان اصولگرایان وجود دارد. اما معتقدم طرح چهره‌ها و رو کردن آنها به نوعی به ضرر اصولگرایان باشد. زیرا هم دشمنان خارجی و هم رقبای داخلی سعی بر تخریب این افراد را دارند و این کار اصولی نیست.

این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به احمدی‌نژاد و عدم حمایت اصولگرایان از وی، تصریح کرد: اصلا این سخنان را نمی‌توان مبنا قرار داد. آنچه واقعیت دارد این است که احمدی‌نژاد باید یک رفع شبه‌ای انجام دهد و با اصول و مبنای اصولگرایان تجدید میثاق کند، شاید اصولگرایان بتوانند وی را به در میان گزینه‌ها خود قرار دهند.

وی با بیان این موضوع که هیچکس معصوم نیست، ادامه داد: همه افراد ممکن است خطا و اشتباه داشته باشند، مهم این است که خطا و اشتباه خود را بپذیرند. طبیعی است که اصولگرایان هیچگونه عنادی با شخص خاصی ندارند.

هاشمی افزود: چه بسا اگر آقای روحانی تفکر و روش خود را اصلاح کند ، جمعی از اصولگرایان از وی حمایت خواهند کرد.مهم این است که همه امور طبق چارچوب اصولی و منطبق بر ارزش‌ها باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با بیان اینکه نمی‌توانیم به طور مطلق فردی را نفی و تایید کنیم، یادآورشد: ممکن است فردی را تایید کنیم و بعد شاهد خروج وی از چارچوب‌ها باشیم. پس طبیعتا نمی‌توان فردی را نفی و تایید کرد.هاشمی با اشاره به مباحثی در خصوص گزینه‌های اصولگرایان مانند قالیباف و جلیلی، گفت: اصلاح‌طلبان بهتر است که گزینه‌های ما را بیشتر از این مباحث بدانند.سیدمهدی هاشمی به توضیح در مورد حمایت اصلاح‌طلبان از روحانی پرداخت و خاطرنشان کرد: این موضوع دلایل بسیاری دارد، می‌توان نبود نیرو در میان آنها و یا ایمان داشتن به روحانی را نیز مطرح کرد، اما شاید از دلایل دیگر این باشد که یک دوره‌ای بودن دولت را خیلی شاخص قابل قبولی ندانند.

وی ادامه داد: اصلاح طلبان باید اشتباهات خود را اصلاح و جبران کنند و نشان دهند که در مقابل اشتباهات و ایرادات جسارت اصلاح را دارند. نه اینکه روی مواضع اشتباه خود پافشاری کنند و بخواهند آن راه را ادامه دهند.این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه بخش قابل توجهی از اقدامات دولت یازدهم موفقیت‌آمیز نبوده است ، تصریح کرد: البته دولت توفیقاتی نیز داشته است اما در ابعاد فرهنگی، اجتماعی و سیاسی موفق نبوده است.

وی افزود:با توجه به اینکه اکثر مردم اعم از اصولگرا و غیر اصولگرا بحث اقتصاد را به عنوان مطالبه اصلی خود می‌دانند؛ اگر دولت در اندک زمان باقی مانده اقدامات اساسی انجام ندهد و اعتماد مردم را جلب نکند،بدانند که مردم با هیچ فرد و گروهی عقد اخوت نبسته‌اند.

سارا ابراهیمی
337 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *