کافه گردش
اخبار
۱۳ مهر ۱۳۹۵, ۸:۴۴ ق.ظ

هدیه به ثبت نام کنندگان در سرشماری اینترنتی

پرتال خبری واکنش: حسین پیشقدم عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران استان گلستان با اشاره به نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۰ وضع فعالیت‌های مردم کشور ایران و اشتغال ۷۵ میلیون جمعیت اظهار کرد: از این تعداد جمعیت ۱۹ میلیون نفر شاغل هستند که شامل ۳ میلیون زن و ۱۸ میلیون نفر مردم می‌باشند.

وی تصریح کرد: ۱۲ میلیون نفر هنوز به سن کار نرسیدند و ۳ میلیون نفر درآمد بدون درآمد هستند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گلستان گفت: براساس نتایج این سرشماری ۱۹ میلیون نفر خانه‌دار، ۱۲ میلیون نفر محصل، ۴ میلیون نفر بیکار و ۵ میلیون نفر سایر موارد هستند.

پیشقدم در خصوص توزیع افراد شاغل در گروه‌های عمده شغلی خاطرنشان کرد: ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از شاغلان کشور در گروه کشاورزی، ماهیگیری، و جنگلداری مشغول به کار هستند.

وی ادامه داد: ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در بخش صنعت، ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر کارگر خدماتی و ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در گروه رانندگان و مشاغل مربوط به ماشین‌آلات هستند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گلستان گفت: براساس این سرشماری یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در گروه متخصص، یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در گروه تکنسین، ۹۰۰ هزار نفر کارمندان اداری، ۷۰۰ هزار نفر در گروه مدیران و قانونگذار و یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر سایر مشاغل و اظهار نشده قرار دارند.

پیشقدم با اشاره به نتایج کاربردی سرشماری نفوس و مسکن گفت: برنامه‌ریزی برای توزیع عادلانه منابع، شناخت جمعیت فعال، شناخت وضعیت موجود مسکن و تولید آمارهای اختصاصی و پایه‌ای جمعیت و بروزرسانی نقشه‌های شهری و روستایی از مهم‌ترین نتایج سرشماری است.

وی شناخت جمعیت در حال تحصیل، تعیین اندازه جمعیت جوان و سالمند، تدوین برنامه‌های توسعه‌ی شهری و عمران روستایی، شناخت تفاوت‌های اجتماعی زنان و مردان و برنامه‌ریزی برای برابری جنسیتی نیز از مهم‌ترین نتایج سرشماری است.

سرشماری اینترنتی مراجعه خانوار به سایت سرشماری (Sarshomari95.ir) و تکمیل اطلاعات و دریافت و حفظ کد آماری توسط خانوار در فاصله زمانی سوم تا ۲۴ مهر و سرشماری حضوری (مراجعه مستقیم مأمور در فاصله زمانی ۲۵ مهر تا ۲۵  آبان، دریافت کد آماری خانوارهای که اینترنتی تکمیل کرده‌اند و تکمیل سایر خانوارها با تبلت و همچنین توزیع اطلاعیه خانوار غایب برای خانوارهایی که حضور ندارند، از مهمترین فرآیند اجرای سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ در استان است.

خانوارهای غایب (در پنج روز آخر سرشماری که با هدف دسترسی به خانوارهای غایب در نظر گرفته شده است، مراجعه مأمور و اینترنت وجود دارد از طرفی مأمور تلفنی در شهرستان برای پاسخگویی در نظر گرفته می‌شود) انجام خواهد شد.

رهـــــــــــــا مسعودی
288 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *