هراس دشمنان از قابلیت‌های نهفته سپاه

2469284_411

به نقل از سپاه نیوز؛ دریادار پاسدار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع فرماندهان این نیرو با تاکید بر رصد تحرکات دشمن گفت: آنچه امروز موجب ارتقای قدرت بازدارندگی ما شده است، توانمندی دفاعی، اقدامات مستحکم و پشتوانه‌مندی است که معادلات فکری و ذهنی دشمن را به هم ریخته است.

وی با اشاره به جهش‌های صورت گرفته در تولید ادوات و ابزارهای دفاعی و توجه به تاکتیک‌های با رویکرد دفاعی در حوزه امنیتی، تصریح کرد: رشد توانمندی‌های دفاعی ما باید همچنان تابعی از احتمالات، متغیر‌ها و سناریوهای گوناگون باشد.

سردار فدوی گفت: توجه به مقتضیات زمانی در حوزه دفاع و امنیت و به موازات آن، متعادل سازی و متناسب سازی توانمندی یک ضرورت و نیاز بدیهی و عقلانی است.

وی افزود: هر تحرک و اقدام دشمن می‌تواند معنا و مفهوم خاص خود را داشته باشد که درک این معنا و مفهوم یک اصل حیاتی است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطر نشان کرد: اشراف اطلاعاتی ضامن موفقیت در امر دفاع و صیانت از امنیت است و لذا در هیچ شرایطی نباید خدشه‌ای به جایگاه این مؤلفه وارد شود.

سردار فدوی افزود:‌‌ همان طور که ما تحرکات دشمن را با دقت دنبال می‌کنیم، آن‌ها نیز همین روند را دنبال می‌کنند، از این رو به رغم رعایت اصول حفاظت و صیانت از اطلاعات دفاعی، چیزی که قدرت بازدارندگی ایجاد کرده است، توانمندی دفاعی، اقدامات مستحکم و پشتوانه‌مندی است که معادلات فکری و ذهنی دشمن را به هم ریخته است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در ادامه خاطر نشان کرد: آنچه مایه هراس دشمن است، اقدامات و تاکتیک‌های قابل محاسبه و قابل پیش بینی نیست.

وی افزود: ما اگر همه ظرفیت‌ها و قابلیت‌های نهفته در ساختار و توان دفاعی خود را شناسایی، استخراج و در آزمون‌های عملیاتی مورد توجه قرار دهیم، نیروی خلاق، مبتکر، مؤمن، متعهد و پرانگیزه ما می‌تواند از همین ظرفیت چنان بهره‌ای ببرد که بزرگ‌ترین قدرت‌های مدعی را به اعجاب و استیصال وادار سازد.

دریادار فدوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت مادی و معنوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در پرتو انقلاب فراهم آمده است، گفت: انعطاف‌پذیری سازمانی یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد سپاه است که این نهاد مقدس را به یک قدرت بی‌نظیر تبدیل کرده است.

وی شرایط منطقه‌ای را حساس و مهم توصیف کرد و افزود: ما پاسدار انقلاب اسلامی هستیم و در هر جایگاهی که نیاز انقلاب ایجاب و اقتضا کند، باید آماده اجرای مأموریت باشیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: سپاه از بدو پیدایش با بهترین فرزندان این ملت شکل و سازمان پیدا کرده است و امروز نیز مزیت سپاه بهره گیری از همین عناصر زبده، متعهد و از جان گذشته‌ای است که منشأ خدمات و مایه افتخار و عظمت برای انقلاب اسلامی هستند.

وی افزود: سپاه با تکیه بر همه مؤلفه‌های قدرت خود که نیروی انسانی خدامحور و تکلیف مدار سرآمد آن است، در شدید‌ترین مخاطرات و میدان‌های سخت و دشوار آماده انجام خدمت و مأموریت است.