هزینه صعود به بلندترین قله های جهان چقدر است؟(+عکس)

ss93-02-92

صعود موفقیت آمیز به بلندترین قله های هر قاره به عنوان بزرگ ترین موفقیت هر کوه نوردی محسوب می شود. هرفرد با هر هدفی که بخواهد به بلندترین نقطه هر قاره صعود کند باید آماده باشد تا هزینه چند هزار دلاری این ماجراجویی را متقبل شوند.

 

مبلغی که در این سفرها هزینه می شود، صرف غذا، راهنما، لوازم و تمرینات ضروری می شود. در هیچ کدام از این سفرها شما به اتاقی خوابی لوکس دسترسی ندارید و هرشب باید در یک کیسه خواب کوچک استراحت کنید. اما افراد علاقه مند به این ورزش حاضر هستند تا این سختی ها و هزینه گران را متحمل شوند تا بتوانند به قله بلندترین کوه های جهان صعود کنند.
Aconcagua
هزینه: ۱۰ هزار دلار
کوهی واقع در آرژانتین که بلندترین قله آمریکای جنوبی محسوب می شود. این کوه چند مسیر برای صعود دارد، اما امن ترین آن راه شمالی است که کوهنوردان بیشترین استفاده را از آن می کنند. با این که کشور آرژانتین آب و هوایی گرم و معتدل دارد قله ی این کوه دمایی در حدود -۲۵ درجه سلسیوس دارد.

 

 

 

Mount Elbrus
هزینه: ۱۰ هزار دلار
این روزها شاید از آخرین روزهای فرصت برای صعود به قله کوه البروس باشد. این کوه آتشفشانی ۲ هزار سال پیش فعال بوده و پیش بینی شده که در ۵۰ سال آینده دوباره فعال می شود. این کوه بلندترین قله اروپا محسوب می شود که در روسیه واقع شده است.این کوه از معدود قله های بزرگی است که یک نفر می تواند بخشی از مسیر را با استفاده از تله کابین بپیماید.این کوه در افسانه های یونانی نقش بسیار مهمی دارد و گفته شده که محل قرارگیری یکی از خدایان یونانی با نام پرومته است.

 

 

 

Mount McKinley / Denali
هزینه: ۱۵ هزار دلار
فرقی ندارد که شما این کوه را با چه نامی بخوانید ، این کوه با ارتفاع ۶٫۱۹۴ متر بلندترین کوه آمریکای شمالی است و هرسال علاقه مندان بسیاری برای صعود به این مکان مراجعه می کنند. افرادی که علاقه مند هستند تا در آینده به صعود قله های بلند رشته کوه های هیمالیا بپردازند در ابتدا به این کوه می روند تا آمادگی خود را بسنجند. هزینه صعود به این قله در برابر سایر کوه ها چندان زیاد نیست و یک تیم کوچک می تواند با ۱۵ هزار دلار به راحتی این سفر را انجام دهد.

 

 

 

Kilimanjaro
هزینه: ۱۰ هزار دلار
برخلاف کوه های سایر قاره ها که چند هفته زمان برای صعود نیاز دارند، شما می توانید در عرض یک هفته به بلندترین نقطه این کوه آتشفشانی صعود کنید. با ارتفاعی ۵۸۹۵ متری این کوه از قله اورست علاقه مندان بیشتری را جذب خود می کند و به همین دلیل احتمالا مسئول مرگ و میرهای بیشتری است.

 

 

 

Annapurna
هزینه: ۲۰ هزار دلار
با ۸۰۹۱ متر ارتفاع، کوه آناپورنا دهمین قله بلند جهان محسوب می شود. افرادی که برای صعود به این بالاترین ارتفاع این قله اقدام می کنند در میان حرفه ای ترین کوه نوردان هستند و تقریبا یک سوم افرادی که سعی کرده اند تا این کار را انجام دهند جان خود را از دست داده اند. یک فرد سویسی که رکورد دار صعود سرعتی به قله های جهان است در ۲۸ ساعت به قله این کوه رفت و پس از آن به پایین بازگشت. سفری که برای بیشتر افراد ۲۹ روز زمان می برد.

 

 

 

Vinson Massif
هزینه: ۴۵ هزار دلار
در جنوب کره زمین شما می توانید این قله بزرگ را بیابید که دما در آن به صورت متوسط منفی ۳۰ درجه است. با این که صعود به آن برا کوه نوردان موضوع افتخار آمیزی نیست اما هرکسی نمی تواند سختی ها و دشواری های راه این صعود را تحمل کند. له دلیل محل قرارگیری این کوه خورشید در طول زمستان غروب نمی کند و این منطقه همیشه از نور خورشید بهره می برد. به دلیل دشواری راه و کمبود امکانات هزینه صعود، بدون در نظر گرفتن وسایل، بیش از ۴۰ هزار دلار است.

 

 

 

K2
هزینه: ۵۰ هزار دلار
قله اورست شاید بلندترین قله جهان باشد اما با این حال K2 شرایط بسیار سخت تری برای صعود دارد. این کوه که در مرض پاکستان و چین واقع شده است در زمستان به دلیل آب و هوای بسیار سرد غیرقابل دسترس است. به دلیل مسیرهای باریک تر و سطح بسیار ناهموار تر این کوه، صعود به قله آن بسیار سخت تر است و از هر ۵ نفری که اقدام به انجام این کار کرده اند یکی جان خود را از دست داده است.

 

 

 

اورست
هزینه: ۱۱۰ هزار دلار
نپال امسال هزینه مجوز صعود به قله اورست را از ۲۵ هزار دلار به ۱۱ هزار دلار کاهش داد. تیم های کوه نوردی به عنوان بخش بزرگی از اقتصاد کشور نپال محسوب می شوند. اولین صعود به قله اورست در سال ۱۹۵۳ انجام شد و پس از آن نزدیک به ۷۰۰۰ نفر به این بالای این کوه صعود کرده اند. یک سفر به بالترین نقطه کره زمین نزدیک به ۳۰ روز زمان نیاز دارد. این سفرهای دراز مدت از ۵۰ هزار تا ۱۱۰ هزار دلار برای هر فرد هزینه خواهد برد.