هشدار: بنزین فله ای نخرید آلوده است

مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه اهواز نسبت به خریداری بنزین فله ای که در بشکه های پلاستیکی در جوار جایگاههای بنزین در اهواز و برخی شهرهای استان عرضه می شود هشدار داد و گفت: این نوع بنزین آلوده است و برای خودروها می تواند خطرساز باشد.
عبدالصاحب شمخانی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا از دارندگان خودروها خواست از خرید این نوع بنزین که به طور قطع دارای مشکل کمی و کیفیتی است خودداری کنند و با قدری حوصله از جایگاههای بنزین که فراورده های آنان تحت نظارت مستمر شرکت پخش فراورده های نفتی می باشد بنزین خریداری کنند.
وی گفت: در موارد متعددی مشاهده شده که بنزین فله ای که به صورت غیرمجاز توسط برخی سودجویان عرضه می شودبا نفت سفید مخلوط است و خریداران این نوع بنزین توجه چندانی به آن ندارند.
شمخانی با بیان اینکه بنزین یورو 4 به رنگ سبز در همه جایگاههای کلانشهر اهواز توزیع می شود افزود: در بسیاری از موارد، بنزین به رنگ قرمز توسط سودجویان عرضه می شود که اصولا’ این نوع بنزین در اهواز وجود ندارد و احتمال اینکه این نوع بنزین به مواد غیرمجاز مخلوط باشد بسیار زیاد است.
مدیرشرکت پخش فراورده های نفتی منطقه اهواز در ادامه با بیان اینکه هر لیتر بنزین فله ای نیز 10هزار ریال به فروش می رود و در جایگاهها نیز همین قیمت عرضه می شود افزود: متاسفانه با وجود هشدارهای مکرر برای جمع آوری محل های عرضه بنزین غیرمجاز ، تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.
شمخانی در ادامه با بیان اینکه عرضه کنندگان غیرمجاز بنزین بدون هیچ مزاحمتی به کار خود ادامه می دهند اظهار کرد: چنانچه شهروندان از خرید بنزین غیرمجاز و آلوده خودداری کنند بساط این سودجویان خود به خود جمع می شود.
وی گفت: برای جمع آوری محل های عرضه بنزین آلوده کارگروهی در استان تشکیل شده که شرکت پخش فراورده های نفتی منطقه اهواز یکی از اعضای آن است و این شرکت در حد توان برای جمع آوری محل های عرضه بنزین آلوده و غیرمجاز تلاش می کند.
شمخانی افزود: جمع آوری محل های عرضه بنزین آلوده که به نوعی با سلامت مردم سر وکار دارد در حیطه کاری شرکت ملی پخش فراورده های نفتی نیست بلکه سایر دستگاههای اجرایی در این خصوص مسئولیت دارند.