کافه گردش
اخبار
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۹:۱۲ ق.ظ

هشدار جدید درباره تغییرات آب و هوایی در جهان

یک مرکز خیریه بریتانیایی هشدار داد تا سال ۲۰۶۰ بیش از یک میلیارد انسان در سرتاسر جهان در شهرهایی سکونت خواهند داشت که به واسطه تغییرات اقلیمی در معرض خطر جدی سیل‌زدگی قرار دارند.

پرتال خبری واکنش: مرکز کریستین اید با انتشار نتیجه پژوهشی جدید اعلام کرد آمریکا،‌کانادا و هندوستان کشورهایی هستند که بیشترین خطر متوجه آنها است و شهرهای کلکته و مومبای در دسته خطرناک‌ترین و آسیب‌پذیرترین شهرهای جهان قرار دارند.

هشت شهر که بیش از دیگر شهرها در معرض آسیب‌دیدگی ناشی از سیل قرار دارند، همگی در آسیا واقع شده‌اند و پس از آنها شهر میامی در آمریکا نهمین شهر در معرض خطر جهان اعلام شده‌است.

این گزارش از دولت‌ها می‌خواهد تا در راستای کاهش میزان گرمایش جهانی قدمی بردارند و در زمینه برنامه‌های کاهش فجایع طبیعی سرمایه‌گذاری کنند.

آلیسون دویگ نویسنده این گزارش می‌گوید انسان‌هایی که در شهرهای ساحلی بزرگ سکونت دارند به صورت ویژه در خطرند. یکی از این شهر‌ها فلوریدا است که درصورت وقوع سیل، کل این شهر به خطر خواهد‌افتاد.

براساس این گزارش اولویت دولت‌ها باید کاهش میزان انتشار کربن و محدود‌سازی افزایش دمای جهانی به واسطه تغییر منبع سوخت از فسیلی به منابع کم کربن باشد. همچنین مجامع آسیب‌پذیر باید به خانه‌های محافظت‌شده و ایمن‌تر مجهز شوند.

رهـــــــــــــا مسعودی
462 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *