کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۹ آبان ۱۳۹۵, ۹:۴۸ ق.ظ

هشدار جدی کره شمالی به کره جنوبی

خبرگزاری مرکزی کره شمالی (کی سی ان ای) روز شنبه گزارش داد که دولت این کشور به کره جنوبی هشدار داد از استقرار افزارهای جنگ روانی در مرز مشترک دو کشور خود داری کند.

پرتال خبری واکنش: این گزارش به نقل از بیانیه ارتش کره شمالی اعلام کرد که دولت سئول با مستقر کردن و به نمایش گذاشتن حجم عظیمی از جنگ افزار های الکترونیکی در مناطق مرزی دو کشور زمینه جنگ روانی جدیدی برای کشاندن اختلافات به سمت جنگ مستقیم نظامی آغاز کرده است.
براساس این گزارش، ارتش این کشور به دولت سئول هشدار داد پیونگ یانگ این اقدام خطرناک جنوبی ها را بر نمی تابد و حق خود می داند واکنش مناسبی در برابر آن از خود نشان دهد.

کره جنوبی از روز پنج شنبه یک نمایشگاه ۱۰ در ۱۸ متری تجهیزات الکترونیکی در منطقه غیر نظامی شئورون، در استان گانگ ون در راستای مرز نظامی مشترک با کره شمالی برگزار کرد.
به همین دلیل پیونگ یانگ، ضمن انتقاد شدید از برگزاری این نمایشگاه، آن را زمینه ساز کشاندن اختلافات به یک مرحله خطرناک توصیف کرد.
به گزارش ایرنا، سئول در ماه آوریل (اواخر اردیبهشت) خبر داده بود که این کشور قصد دارد تا پایان سال جاری میلادی (آذرماه) از بلندگوهای بیشتر و با سیستم قوی‌تری در مرز با کره شمالی برای جنگ روانی علیه پیونگ‌یانگ استفاده کند.
مدیریت مالی وزارت دفاع ملی کره جنوبی نیز روز چهار آوریل درباره استفاده از بلندگوهای قوی‌ از جمله ۲۴ بلندگوی ثابت و ۱۶ بلندگوی متحرک با قدرت بیشتر را تا آخر ماه نوامبر خریداری و تا پایان سال میلادی ۲۰۱۶ به کارگیرد.
سئول اعلام کرده بود قصد این کشور از تعویض بلندگوها برای وضوح صداست تا شنونده‌ها پیام‌هایی را که در راستای تبلیغات ضدحکومت کره شمالی منتشر می‌شوند، به خوبی و به وضوح بشنوند.
این در حالیست که تنش‌ها میان دو کره رو به افزایش گذاشته است؛ از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۵ دو کشور توافق کرده بودند از بلندگوهای مرزی در تبلیغات علیه یکدیگر استفاده نکنند اما سئول سال گذشته این توافق را بر هم زد.
سئول با استفاده از این بلندگوهای مرزی شعارها و جملاتی به همراه موسیقی، علیه کره شمالی در نزدیکی مرز این کشور پخش می‌کند.
رهـــــــــــــا مسعودی
279 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *