همکاری نکردن خودرو سازان برای خروج تاکسیهای فرسوده از خط.

01
01

 

 

 

 

 

 

 

رئیس ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت با بیان اینکه ایران خودرو تضمینی برای تامین خودروهای تاکسی مورد نظر ما یعنی خودروی سمند نمی‌دهد، گفت: این شرکت تعدادی محدودی را پیشنهاد داده که کمتر از نیاز موجود در حمل‌ونقل عمومی است.

سیدمجتبی شفیعی اظهار کرد: در حال حاضر با ایران خودرو درباره خودروی سمند رایزنی کرده‌ایم اما از طرف آن‌ها هنوز هیچ عکس العملی دریافت نشده است و باید خودرویی به عنوان تاکسی معرفی شود تا خصوصیات لازم را داشته باشد.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با تاکید بر اینکه مشکل اصلی ما تامین خودروی تاکسی است، گفت: تمام زیر ساخت‌ها از جمله ظرفیت‌های نرم‌افزاری، تسهیلات بانکی و افزایش مبلغ کمک بلاعوض دولت برای از رده خارج کردن خودروهای فرسوده را آماده کردیم اما در کنار تمامی موارد، نیازمند همکاری خودروسازان هستیم.

شفیعی از وجود ۶۰ هزار خودروی تاکسی فرسوده در کشور خبر داد و گفت: این خودروها باید نوسازی شود که نیازمند همکاری خودروسازان و دستگاه‌های متولی است.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت گفت: به صنعت خودروسازی نمی‌توان آرمانی نگاه کرد؛ چرا که خودروسازان به دلیل توجیه اقتصادی نمی‌توانند خودروی با کیفیت تر ارائه دهند.