هواپیمای سرگردان به زمین نشست/همه مسافران سالم هستند

براساس مشاهدات میدانی خبرنگار شفاف در فرودگاه مهرآباد یک فروند هواپیمایی بوئینگ ۷۲۷ شرکت هوایپمایی آسمان بعد از بلند شدن از باند فرودگاه امام خمینی (ره) دچار نقص فنی شده و بیش از ۷ دقیقه است که برای فرود مجدد در فرودگاه مهرآباد تلاش می کند.
بنابر اخبار رسیده از فرودگاه مهرآباد حالت اضطراری در فرودگاه اعلام شده و گروه آتش نشانی و امداد به محل اعزام شده اند.

یک منبع خبری با تایید این خبر اعلام کرد، این هواپیما حدود ۱۵۰ مسافر دارد و ظاهرا به علت بازنشدن چرخها مجبور به فرود اضطراری شده است.
این هواپیما فرودگاه امام خمینی را به مقصد ارمنستان ترک می کرده که دچار نقص فنی شده و مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در حال خالی کردن بنزین برای جلوگیری از انفجار احتمالی برای فرود بوده است.
لحظاتی پیش محمدعلی ایلخانی، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌‌های کشور، در گفتگو با خبرگزاری فارس از فرود ایمن‌ هواپیمای آسمان‌ایر مسیر تهران-ایروان که دچار نقص فنی شده بود، در باند فرودگاه مهرآباد خبر داد.
وی اظهار داشت: هواپیمای آسمان مسیر تهران-ایراوان که به دلیل نقص فنی دچار مشکل شده بود، پس از مدتی چرخش در آسمان تهران و کاهش سوخت خود، در فرودگاه مهرآباد فرود اضطراری داشت اما به سلامت به زمین نشست.

وی ادامه داد: شرکت فرودگاه‌‌های کشور همه تجهیزات و امکانات لازم برای فرود ایمن این هواپیما را فراهم کرده بود.
ایلخانی بیان کرد: همچنین در این راستا با ستاد مدیریت بحران هماهنگی‌‌های لازم به عمل آمده بود.
حسن عباسی، مدیر روابط عمومی اورژانس تهران در گفتگو با خبرگزاری فارس اعلام کرد: یچکدام از مسافران بوئینگ دچار مصدومیت نشده و همگی در سلامتی کامل هستند.

وی ادامه داد: گزارشی از مصدومیت و مجروح شدن مسافران به دست ما نرسیده و می‌توان گفت همگی در سلامت کامل به سر می‌برند.

ماجرا از چه قرار بود؟

یک فروند هواپیمای متعلق به شرکت هواپیمایی آسمان که از فرودگاه امام خمینی (ره) به قصد ایروان به پرواز درآمده بود، به دلیل نقص فنی در فرودگاه مهرآباد فرود اضطراری موفق داشت.

این هواپیما پس از مدتی چرخش در آسمان تهران و کاهش میزان سوخت خود، در فرودگاه مهرآباد فرود موفق‌ داشت و به سلامت به زمین نشست.‌

طبق اطلاعات واصله به دلیل نقص فنی سیستم نمایشگر وضعیت چرخ‌ها، خلبان از وضعیت چرخ‌های هواپیمای خود اطلاعی نداشته است که این نقص فنی را به برج اعلام می‌کند.

برج مراقبت فرودگاه مهرآباد با دوربین‌های مخصوص چرخ‌های این هواپیما را هنگام پرواز رصد کرده و به خلبان اعلام می‌کنند چرخ‌ها باز است و می‌تواند در فرودگاه مهرآباد به زمین بنشیند.

بنا به گفته مدیرعامل شرکت فرودگاه‌‌های کشور کارشناسان، هواپیما را روی هوا بازدید کرده و تایید کردند که بنشیند.‬

پس از این باند فرودگاه برای فرود این هواپیمای آسمان‌ایر آماده شده و هواپیما با موفقیت فرود می‌آید.