کافه گردش
اخبار
۲۳ خرداد ۱۳۹۵, ۱:۴۹ ب.ظ

هوای تهران آلوده ماند

هوای تهران آلوده ماندمعاون پایش و نظارت اداره‌کل محیط زیست استان تهران گفت: کیفیت هوای استان تهران برای هفتمین روز در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.

پرتال خبری واکنش: محمد رستگاری درباره آخرین وضعیت کیفیت هوای استان تهران اظهار کرد: در حال حاضر کیفیت هوای استان تهران در شرایط ناسالم برای گروههای حساس است و این آلودگی هوای استان تهران به‌علت توده گرد و غبار عراقی است که از هفته گذشته مرکز و برخی از استانهای غرب کشور را در بر گرفت.

وی ادامه داد: این گرد و غبار که در ظاهر از کشور عبور کرده در سطح شهر باقی مانده و باعث ایجاد آلودگی هوا شده است؛ این آلودگی به‌مرور از استان تهران عبور خواهد کرد و کیفیت هوا بهبود پیدا می‌کند.

معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران تصریح کرد: دستگاههای سنجش آلودگی استان تهران امروز شنبه عدد ۱۰۳ را نشان می‌دهد که بیانگر وجود ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون در هوا است و این وضعیت به‌معنای شرایط ناسالم برای گروههای حساس، بیماران قلبی و ریوی و سالمندان است.

رستگاری آلوده‌ترین نقطه تهران را منطقه ۴ دانست و گفت: دستگاههای سنجش آلودگی در محدوده علم و صنعت تهران عدد ۱۳۰ را نشان می‌دهد که نشان‌دهنده آلوده بودن این محدوده است که امیدواریم در روزهای آتی وضعیت هوای استان تهران بهبود پیدا کند.

توده گرد و غباری که در روزهای گذشته از سمت عراق و عربستان مهمان کشورمان شده نیمه‌ غربی، شمال غربی و مرکز کشور را تحت تأثیر قرار داد به‌طوری که بیش از ۱۵ استان کشور دچار این پدیده ناخواسته شدند و کیفیت هوای استان تهران نیز پس از ۷۷ روز در شرایط ناسالم قرار گرفت.

رهـــــــــــــا مسعودی
296 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *