کافه گردش
اخبار
۱۶ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۱۸ ب.ظ

هوای تهران امروز ناسالم است

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: کیفیت هوای تهران با توجه به افزایش ۴۴ عددی شاخص غلظت آلاینده ها نسبت به روز گذشته، در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

پرتال خبری واکنش: محمد رستگاری افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز، در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون با ۴۴عدد افزایش نسبت به روز گذشته در حد غیرمجاز بوده و بر روی عدد ۱۰۲ قرار دارد.

رستگاری گفت: در این مدت میزان میانگین غلظت آلاینده های ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون از ۳۸ به ۶۷ و منوکسید کربن از ۲۲۷ به ۳۷ افزایش یافته است.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران افزود: ایستگاه های ستاد بحران(منطقه ۷) و شریف (منطقه ۲) با عدد ۱۲۸، شهرداری منطقه ۱۵ با ۱۲۴ و شهرک چشمه (منطقه ۲۲) با ۱۲۱ آلوده ترین نقاط جوی تهران در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

وی یادآور شد: ایستگاه های بوستان رز (منطقه ۲۲)، بوستان شکوفه (منطقه ۱۴) و دانشگاه شهید بهشتی (منطقه یک) به ترتیب با ۵۶، ۶۶ و ۶۷ کمترین حجم آلاینده های جوی را در این مدت داشتند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان توصیه کرد از فعالیت های طولانی مدت و ورزش در فضای باز خودداری کنند.

شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.

بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

رهـــــــــــــا مسعودی
266 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *