کافه گردش
اخبار
۴ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۱:۱۱ ق.ظ

هوای تهران امروز پاک است

پرتال خبری واکنش: معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اشاره به افزایش اندک آلاینده های جوی گفت: شاخص کیفیت هوای تهران همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

محمدرستگاری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، در شرایط سالم قرار گرفته است.

وی گفت: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون، نسبت به روز گذشته با سه عدد افزایش بر روی عدد ۶۰ قرار دارد.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اشاره به کاهش میزان غلظت آلاینده منواکسید کربن از ۳۲ به ۲۸ گفت: در همین مدت غلظت ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون از ۴۵ به ۵۰ افزایش یافته است.

به گفته وی ایستگاه های پاسداران (منطقه سه) با ۸۷، شهرداری منطقه ۱۵ با ۸۶ و شهرداری منطقه ۱۰ با شاخص عددی ۸۳ آلوده ترین مناطق در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

رستگاری خاطرنشان کرد: ایستگاه های شهرداری منطقه ۲، اقدسیه (منطقه یک) و تهرانسر (منطقه ۲۱) به ترتیب با شاخص های ۳۳، ۳۹ و ۴۳ پاک ترین مناطق پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.

بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

رهـــــــــــــا مسعودی
312 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *