کافه گردش
اخبار
۲۱ آذر ۱۳۹۵, ۱۰:۲۸ ق.ظ

هوای تهران باز هم آلوده شد

پرتال خبری واکنش: معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای تهران با افزایش تمام آلاینده های جوی با عدد ۱۲۸ برای گروه های حساس در شرایط ناسالم قرار دارد.

بر اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی، شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.
محمد رستگاری افزود: کیفیت هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح یکشنبه، با افزایش ۵۶ رقمی میزان غلظت میانگین آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون، فراتر از حد سلامت بوده و بر روی عدد ۱۲۸ قرار گرفت.
وی گفت: میزان غلظت آلاینده منواکسید کربن نیز از ۳۶ به ۴۴ و ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۳۹ به ۷۱ افزایش داشتند.
رستگاری افزود: ایستگاه های پارک قائم (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۷۶ و شهرری (منطقه ۲۰) و شهرداری منطقه ۴ با شاخص عدی ۱۵۵، آلوده ترین هوا را در ۲۴ ساعت گذشته بین مناطق شهری تهران داشتند.
وی با اشاره به اینکه در این مدت شاخص کیفیت هوا فقط در سه ایستگاه در حد مجاز بوده است، گفت: ایستگاه های گلبرگ، پونک و پارک رز در مناطق ۸، ۵ و ۲۲ با شاخص های عددی ۸۸، ۹۲ و ۹۸ تنها مناطق در شرایط سالم شهر تهران در این مدت بودند.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران افزود: براساس پیش بینی هواشناسی، با توجه به شرایط جوی و کاهش دما و بروز پدیده وارونگی هوا انتظار می رود شاخص کیفیت هوا تا فردا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس باقی بماند.
رستگاری به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، زنان باردار، سالمندان و کودکان توصیه کرد از فعالیت های طولانی مدت و ورزش در فضای باز خودداری کنند.
رهـــــــــــــا مسعودی
247 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *