کافه گردش
اخبار
۲۴ دی ۱۳۹۴, ۱۱:۰۹ ق.ظ

هوای تهران باز هم آلوده شد

پرتال خبری واکنش: معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اشاره به کیفیت نامطلوب هوای تهران در هفته جاری گفت: شاخص کیفیت هوای پایتخت نسبت به روز گذشته با کاهش آلاینده های جوی همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

محمد رستگاری روز پنجشنبه افزود: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به هشت صبح امروز، برای گروه های حساس ناسالم است.
وی خاطرنشان کرد: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون نسبت به روز گذشته با ۲۰ عدد کاهش همچنان غیرمجاز بوده و بر روی عدد ۱۲۸ قرار دارد.
رستگاری با اشاره به کاهش میزان غلظت آلاینده های منواکسیدکربن از ۵۲ به ۵۰ دراین مدت تصریح کرد: میزان غلظت ذرات کمتر از ۱۰ میکرون نیز از ۸۴ به ۷۴ کاهش داشته است.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاهای پارک شکوفه، فرمانداری شهر ری و شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص اعداد ۱۶۰، ۱۵۶ و ۱۵۴ آلوده ترین نقاط جوی تهران و ایستگاه های گلبرگ منطقه ۸، پارک رز و ژئوفیزیک نیز با شاخص اعداد ۸۸، ۱۰۲ و ۱۰۶ از سالم ترین مناطق شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
وی به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و تنفسی، سالمندان و کودکان توصیه کرد تا از فعالیت و تردد غیرضروری در مناطق آلوده سطح شهر خودداری کنند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.
کیفیت هوای تهران در روزهای شنبه و یکشنبه هفته جاری در شرایط ناسالم برای گروه های حساس، دوشنبه در شرایط ناسالم برای تمام گروه ها و سه شنبه و چهارشنبه نیز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.
رهـــــــــــــا مسعودی
391 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *