هویت برخی از عاملان حملات تروریستی در پاریس مشخص شد

پرتال خبری واکنش:رسانه های فرانسوی گزارش دادند که هویت دو عامل انتحاری حملات تروریستی شب گذشته پاریس مشخص شد.

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه نوشت، پلیس فرانسه اعلام کرد که هویت دو تن از عاملان انتحاری حملات شب گذشته پاریس مشخص شد. یکی از آنها سوری و دیگری ملیتی فرانسوی داشت.

اسپوتنیک نوشت، پلیس فرانسه پیش از این اعلام کرده بود که در کنار یکی از عاملان انتحاری حملات شب گذشته، گذرنامه سوری کشف شده است.

براساس گزارش رسانه های فرانسوی، شش عملیات تیراندازی و دو عملیات انتحاری انفجاری که در هفت نقطه از خاک پاریس شب گذشته رخ داد، تاکنون 128 قربانی و 200 مجروح بر جای گذاشته است.

این در حالی است که شبکه تلویزیونی سی.ان.ان آمریکا اعلام کرد که تاکنون دست کم 153 نفر در حملات تروریستی دیشب در پاریس کشته شدند.

در تیراندازی هایی که در مناطق 10 و 11 و همچنین در دو رستوران پاریس صورت گرفت، تعدادی از مردم جان باختند.

بر اساس گزارشها، دو انفجار در نزدیکی استادو فرانس در منطقه «سن دنی» رخ داد که در جریان آن ده ها نفر کشته شدند. انفجار نخست زمانی رخ داد که «فرانسوآ اولاند» رئیس جمهوری فرانسه برای تماشای بازی دوستانه فرانسه و آلمان در استادیوم حضور داشت.

همچنین در جریان گروگانگیری در سالن کنسرت «باتاکلان» که با مداخله پلیس و نیروهای امنیتی پایان یافت، بیش از80 تن کشته شدند.

به دنبال وقوع این حملات تروریستی در پاریس، مقامات جهان این حادثه مرگبار را محکوم کردند.با اخبار سیاسی سایت واکنش همراه باشید.