کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۱ بهمن ۱۳۹۴, ۹:۳۳ ق.ظ

هیلاری کلینتون در مقابل سندرز شکست خورد

هیلاری کلینتون در مقابل سندرز شکست خورد
سی ان ان نوشت: در انتخابات مقدماتی در ایالت نیوهمپشایر در روز سه شنبه نهم فوریه سناتور برنى سندرز، در انتخابات مقدماتی درون حزبى دمکرات‌ها با پشت سر گذاشتن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ نیز با شکست رقبای جمهوریخواه خود به پیروزی رسیده‌اند.

پرتال خبری واکنش: انتخابات در ایالت نیوهمپشایر آمریکا برای تعیین نامزدهای دو حزب دمکرات و جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر  ۲۰۱۶ ساعت ۱۹  روز سه شنبه به پایان رسید.
رسانه های خبری آمریکا حضور و مشارکت مردم در این انتخابات مقدماتی را بالا توصیف کرده اند.
با آغاز شمارش آرا شبکه های خبری سی ان ان و آسوشیتدپرس پیشی بینی کردند که برنی سندرز  از حزب دمکرات و دونالد ترامپ از حزب جمهوریخواه به پیروزی می رسند.
در انتخابات مقدماتی حزب جمهوریخواه در نیو همپشایر  و با شمارش نزدیک به ۴۰ درصد آرا، دونالد ترامپ با ۳۴ درصد اول، جان کیزیک، فرماندار ایالت اوهایو، با ۱۶ درصد آرا دوم  و تد کروز با ۱۲ درصد آرا سوم شده اند.
شمارش اولیه آرا حزب دمکرات نشان می دهد که برنی سندرز ۵۹ درصد آرا و هیلاری کلینتون ۳۹ درصد آرا را به خود اختصاص داده اند.
طبق این گزارش هیلاری کلینتون ضمن پذیرش شکست گفته است که دلایل نتیجه به دست آمده در انتخابات نیوهمپشایر را مورد بررسی قرار خواهد داد.
این نخستین پیروزی دونالد ترامپ در رقابت های درون حزب جمهوریخواه برای تعیین نامزد نهایی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ است.
ترامپ در انتخابات مقدماتی هفته گذشته در ایالت آیووا به ۲۴ درصد آرا به مکان دوم دست یافته بود. دراین انتخابات سناتور تد کروز با ۲۸ درصد آرا اول شده بود.
​انتخابات برای تعیین نامزد نهایی هر حزب، در برخی ایالت‌ها به صورت انجمن حزبی (کاکس )، یعنی تجمع هواداران حزب، و در برخی دیگر از ایالت‌ها به صورت انتخابات مقدماتی، با رای مستقیم شهروندان، برگزار می شود.
انتخابات مقدماتی ایالت آیووا  هفته گذشته به صورت انجمن حزبی، کاکس، برگزار شد و انتخابات نیوهمشایر به صورت مقدماتی امروز برگزار شد.
 تاکنون انتخابات مقدماتی در دو ایالت آمریکا برگزار شده است و رقابت در این ماراتن انتخاباتی در تابستان سال ۲۰۱۶ در «کنگره‌های ملی» برای انتخاب نامزد نهایی هر حزب به اوج خود خواهد رسید.با اخبار بین الملل سایت واکنش همراه باشید.
رهـــــــــــــا مسعودی
764 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *