واشنگتن پست: آغاز انتفاضه‌ای دیگر مقامات اسرائیل را نگران ساخته است

139304161247434923154513

افزایش خشونت و افراط‌گرایی در میان شهرک‌نشین‌های اسرائیلی مساله‌ای است که مقامات این رژیم را نسبت به آغاز انتفاضه‌ای دیگر نگران ساخته است.

به گزارش گروه بین‌الملل واکنش به نقل از واشنگتن پست؛ مقامات اسرائیلی درپی کشته شدن یک نوجوان فلسطینی به دست تعدادی از شهرک نشینان افراطی  6 مظنون را بازداشت کرد و همین مساله نگرانی‌ها درباره افزایش خشونت و افراط‌گرایی در داخل اسرائیل را تشدید کرده است.

بازداشت این مظنونان درپی تشدید ناآرامی‌ها و اعتراضات مسلمانان در شرق بیت‌المقدس و مناطق شمال اسرائیل صورت گرفته و مقامات این رژیم را نسبت به آغاز انتفاضه‌ای دیگر نگران ساخته است. سازمان‌های حقوق بشری پیش از این نسبت به افزایش خشونت علیه مسلمانان از سوی افراطی‌های یهودی هشدار داده بود.

زیپی لیونی، وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی در این باره اعلام کرد: ” این اتفاق یک شوک برای یهودیان اسرائیلی است و به نظرم نوعی هشدار به شمار می‌رود. این مساله‌ای است که دید مردم را تغییر می‌دهد و به درک بهتر از نیاز ما به چگونگی مواجهه با این خشونت‌ها منجر خواهد شد. ” به اعتقاد وی این خشونت‌ تنها میان اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها نیست بلکه در بین خود شهرک‌نشین‌ها نیز وجود دارد.

فلسطینی‌ها معتقدند که افراطی‌های اسرائیل بدون هراس از تحت تعقیب قرار گرفتن از سوی نیروهای نظامی اسرائیلی اقدام به حمله به مسلمانان می‌کنند. حسین ابو خضیر، پدر نوجوان فلسطینی که توسط اسرائیلی‌ها زنده در آتش سوزانده شد معتقد است که  اقدام مقامات اسرائیلی در تحت تعقیب قرار دادن  قاتلان وی تنها به دلیل فشارهای بین‌المللی است.