والی خودخوانده طالبان در «بدخشان» زنده است

139304181016155803167623

در پی انتشار اخباری مبنی بر کشته شدن والی خودخوانده طالبان در ولایت بدخشان سخنگوی این گروه در پیامی این اخبار را تکذیب کرد.

به گزارش گروه بین الملل واکنش، سخنگوی امارت اسلامی طالبان خبر کشته شدن «مولوی فصیح‌الدین» والی امارت اسلامی به همراه تعدادی دیگر از طالبان در ولایت بدخشان را تکذیب کرد و نشر این خبر را توطئه‌ای علیه طالبان دانست.

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی امارت اسلامی طالبان اذعان داشت: ما این ادعای دروغین دشمن را عاری ازحقیقت خوانده و آن را با کلمات قاطع رد می‌نماییم و اعلام می‌کنیم مولوی فصیح الدین والی امارت در بدخشان سلامتی کامل دارد و در حال انجام وظایف خود می‌باشد و این حرکت به هیچ عنوان با معیارها و اصول خبر سازگار نیست.

وی در ادامه همکاری بعضی از رسانه‌ها را که در انتشار این خبر دست داشتند محکوم کرد و آن‌ها را همکاران دشمن عنوان نمود و تأکید کرد: باید در مورد مواضع و پیام‌هایی که ما می‌دهیم هوشیار و در برابر واکنش‌های ما حساس باشند تا بتوانند اخبار صحیح از وضعیت ما منتشر کنند نه اینکه بخواهند خبرسازی کنند و دست به جریان‌سازی خبری بر علیه طالبان بزنند.

لازم به ذکر است که روز گذشته مقامات امنیتی افغانستان اعلام کردند که والی خودخوانده طالبان در ولایت بدخشان به همراه تنی چند از همراهنش در عملیات پاکسازی ارتش پاکستان کشته شده است.

طالبان افغانستان در برخی ولایات این کشور والی خودخوانده منسوب کرده‌اند که البته این تنها نام است و قدرت اجرایی و نظامی در پشت این نام برای والی خودخوانده در آن ولایات وجود ندارد.