واژگونی کامیون روی پژوی حامل چهار روحانی/تصویر

در این حادثه دلخراش، کامیون میکسر پس از واژگون شدن بر روی خودرو پژو جان چهار تن از طلاب مجتمع علمی فرهنگی سلطان‌العلما بندرلنگه که همگی از روستای توریان قشم بودند را گرفت.

این طلبه‌ها در حال برگشت از خانه به مدرسه دینی بودند، دیگر سرنشینان این خودرو جهت مداوا به بیمارستان بندرلنگه اعزام شدند.

شیخ عبدالرحیم خطیبی امام جمعه اهل سنت شهرستان قشم در مراسم تشییع جنازه این طلاب که بیش از ۵ هزار نفر از اقصی نقاط قشم حضور داشتند اظهار داشت: این امر تصمیم الهی است که ما انسان‌ها حکمت آن را نمی‌دانیم و خداوند اعلام کرده که بندگان خود را در مقابل از دست دادن جان و مال مورد آزمایش قرار می‌دهد.

وی افزود: خداوند گویا آنها را برای خودش دست‌چین و انتخاب کرده و پروردگار به کسانی که در هم چنین مصیبت‌هایی دچار می‌شوند با دو نکته خود را تسلی می‌دهند، اول اینکه همه ما متعلق به خداوند هستیم و تمام نسبت‌ها از جمله پدر، پسر، مادر و خویشاوند روابطی است که خداوند برای بشر قرار داده و هیچ گونه ملکیتی نمی‌تواند باشد و ملکیت واقعی متعلق به پروردگار است.

خطیبی بیان داشت: برای خداست آن چه را که داده و آن چه را گرفته و زمانی که اجل انسان فرا می‌رسد یک لحظه هم جلو و عقب نخواهد شد و ما انسان‌ها بر اساس آن حکمت زندگی می‌کنیم و از دنیا می‌رویم.

وی ادامه داد: تسلی دیگری که خداوند بشارت داده این است که ما به سوی او بر خواهیم گشت یعنی دنیا جای امتحان بوده و جای ماندگاری و جای بقا نخواهد بود و دیر یا زود به آخر خط خواهیم رسید و لی در نهایت به جهان آخرت خواهیم رفت و در پیشگاه خداوند حاضر خواهیم شد.

امام جمعه اهل سنت قشم خاطرنشان کرد: آنهایی که در مقابل مصیبت‌ها صبر پیشه کنند و در مقابل نعمات شکر گزار باشند اجر و پاداش خود را بی حساب دریافت خواهند کرد و بزرگ‌ترین پاداش بستگی به بزرگی مصیبت دارد و هر چه مصیبتی بزرگ‌تر باشد اجر و پاداش بیشتری نصیبشان خواهد شد.