کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۰ بهمن ۱۳۹۴, ۹:۲۴ ق.ظ

واکنش آیت‎‌الله نمازی به انتقادات مردم نسبت به سخنان‌اش علیه معتمدآریا

نماینده ولی فقیه در کاشان گفت: ما روی حفظ اصول و آرمان ها محکم ایستاده ایم و اجازه نمی دهیم این ارزش ها که ثمره خون هزاران شهید است مورد هتک حرمت قرار گیرد.
پرتال خبری واکنش: آیت الله عبدالنبی نمازی نماینده ولی فقیه در کاشان امروز در خطبه های این هفته نماز جمعه کاشان در مصلای بقیه الله الاعظم(ع) این شهرستان با اشاره به حوادث روز یکشنبه هفته جاری گفت: براساس گزارشات رسیده اعلام شد که قرار است یک بازیگر زن در سینمای بهمن حضور پیدا کند، بعد از بررسی هایی که انجام شد اداره فرهنگ و ارشاد اعلام کرده بود کتبا که این برنامه مجاز نیست و نباید برگزار شود و خیال ما راحت شد و از نگرانی بیرون آمدیم.
وی افزود: در جلسه شورای فرهنگ عمومی نیز  موضوع مطرح شد، مسؤولان قول دادند چنین برنامه ای برگزار نخواهد شد اما متأسفانه عصر روز یکشنبه گزارش شد این خانم وارد کاشان شده و در محل اجرای برنامه حضور یافته است و تعدادی از حزب اللهی ها و جوانان متدین و بانوان محجبه که رفته بودند تا شاهد و ناظر امور باشند نسبت به بانوان محجبه و حزب اللهی ها بی احترامی و هتک حرمت می شود و آنها را از صحنه و فضای سینما بیرون می کنند.
آیت الله نمازی یاد آورشد: شرایط بسیار تأثر آوری را منابع گزارشی اطلاع دادند و من خیلی متأثر شدم که چرا در شهر علم و ادب و فرهنگ و دین و شهادت کاشان بدون هماهنگی از تهران افرادی را برای برنامه هایی که در شأن شهر دارالمومنین کاشان نیست اعزام می کنند و من خیلی متأثر شدم.
وی گفت: ما روی حفظ اصول و آرمان ها و ارزشها محکم ایستاده ایم و اجازه نمی دهیم کسی ارزش ها را که نتیجه و ثمره خون هزاران شهدا و جانبازان و ایثارگران و آزادگان است مورد هتک قرار بگیرد. سیاست و تدبیر من و مسؤولان شهرستان مختومه شدن پرونده است
نماینده ولی فقیه در کاشان یاد آورشد: روز دوشنبه استاندار به کاشان آمدند و به ایشان گفتم این حرکات در کاشان برای ما قابل قبول نیست و من معترض هستم و به عنوان اعتراض می خواهم روز جمعه را روز عزای عمومی در کاشان اعلام کنم و مردم نیز اعتراض و راهپیمایی کنند.
آیت الله نمازی گفت: ممکن است برخی ظاهر ماجرا را توجیه کنند اما عمق ماجرا تأسف بار است که من نمی خواهم اینجا در رابطه به پشت صحنه و پشت پرده مسائل وارد شوم و سیاست و تدبیر بنده و مسؤولان شهرستان و شورای تأمین شهرستان این است که این پرونده بسته و مختومه شود، اما یک حق الناسی در این ماجرا مورد تعرض واقع شده است و تعدادی از خانم ها به من و دادستان نامه نوشتند که به ما توهین و اهانت کردند و برخی از بچه حزب اللهی ها را بیرون انداختند که قابل قبول نیست.این حق مردم کاشان بود تا یک اطلاعات اجمالی از آنچه در شهرستان کاشان گذشته را بدانند که برخی ها برای مقابله با ارزش ها خواب هایی را می بینند.برخی تشکل ها با دفتر تماس گرفته و اعلام کردند ما به عنوان عزای عمومی می خواهیم برخی از میادین شهر را سیاه پوش و بنرهایی را با عنوان ‹‹شب سیاه کاشان›› در سطح شهر نصب کنیم اما با این درخواست موافقت نکرده و اعلام کردیم تا همین جا کفایت می کند و نیازی به این کارها نیست.
آیت الله نمازی با اشاره به این که، این حرکت و حادثه در برخی از رسانه ها و فضای مجازی تبلیغ و تکثیر شد گفت: مراجع بزرگوار، حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی از قم تماس گرفتند و از مردم کاشان و حزب اللهی های کاشان که در برابر این حرکت نامطلوب ایستادگی کردند و سخنرانی هایی که انجام شد تقدیر کردند. برای دفاع از اسلام و ولایت و ارزش ها تا پای جان ایستاده ایم.
وی یاد آورشد: برخی از فضلا و مدرسین قم نیز تماس گرفتند در کاشان چه خبر است که برخی در فضاهای مجازی نسبت به شما توهین و هتک حرمت و بی احترامی می کنند و من اعلام کردم نگران نباشید، ما که وارد میدان انقلاب شدیم همه مسائل و اتفاقات را به جان خریدیم و نگران اهانت ها و هتک حرمت ها نیستیم  و برای دفاع از اسلام و ولایت و ارزش ها تا پایان جان ایستاده ایم چرا که ما در دوران دفاع مقدس و حتی قبل از دفاع مقدس و بعد ازدفاع مقدس بارها  تا مرز شهادت رفته ایم  اما خداوند حافظ  بوده و هرچه مصلحت باشد همان است چون ما فرزند عاشورا و کربلا هستیم و از هیچ خطر و تهدیدی خائف نیستیم و نمی ترسیم.
ایشان افزود: دیگران که این فضاها را ایجاد کردند به آنها تذکر می دهیم و به آنها نصحیت می کنیم این کارها عاقبت خوبی ندارد و هرکس در طول تاریخ ۱۴۰۰ ساله اسلام در برابر اسلام و ارزش ها و ولایت و امامت ایستادگی کرد بی حیثیت و بی آبرو و ضایع شد و از بنی امیه و بنی عباس و سلاطین گرفته تا خاندان سلطنتی رضا شاه پهلوی همه می خواستند با ارزش ها مبارزه کنند اما آنها رفتند و اسلام روز به روز قوی تر و فروزان ترشده است.
آیت الله نمازی یاد آورشد: با توجه به این در آستانه جشن های دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ورود امام به میهن اسلامی هستیم و از سوی دیگر در آستانه برگزاری دو انتخابات مهم مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی هستیم و آرامش و امنیت و صفا و صمیمیت در سراسر کشور باید حاکم باشد و از حرکت و گفتار و نوشتاری که باعث ایجاد اختلاف شود همگان باید پرهیز کنند در جلسه ای که با حضور اعضای شورای تأمین تشکیل شد تصمیم بر این شد که این پرونده مختومه شود و به دادستان ارجاع داده شود و به کسانی که بی احترامی شده است در مسیر قضایی رسیدگی شود و از امروز این پرونده مختومه است.
وی از همه افرادی که برای عزای عمومی و راهپیمایی و برخورد با این مسائل همراهی کردند تشکر و از بانوانی که به آنها بی احترامی شده عذر خواهی کرد.با اخبار سیاسی سایت واکنش همراه باشید.
رهـــــــــــــا مسعودی
696 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *