کافه گردش
اخبار
۶ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۳۰ ق.ظ

واکنش خانواده‌ها به تعطیلی مدارس تیزهوشان

واکنش خانواده‌ها به تعطیلی مدارس تیزهوشان

معاون سازمان پرورش استعدادهای درخشان گفت: نبود امکانات کافی و مناسب برای دانش آموزان و اجرای سیاست کاهش تعداد مدارس تیزهوشان، علت تعطیلی برخی از این مدارس است.
پرتال خبری واکنش: تجمع کنندگان که تعداد آن‌ها به حدود ۱۰۰ نفر می رسد به تعطیلی دبیرستان دخترانه فرزانگان یک در خیابان ایتالیا و در منطقه ۶ آموزش و پرورش اعتراض دارند.تعدادی از تجمع کنندگان اعلام کردند که با تعطیلی این مدرسه برای سال تحصیلی آینده بلاتکلیف هستند و قرار است ساختمان این مدرسه در اختیار اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران قرار بگیرد.

یکی از دانش آموزان گفت: آموزش و پرورش شهر تهران علت تعطیلی دبیرستان دخترانه فرزانگان یک را ادغام آن با مدرسه دیگر اعلام کرده و آن مدرسه به محل مدرسه اول بسیار دور بوده و از جهتی باعث شلوغی مدرسه دوم شده است.طرح تعطیلی برخی از مدارس استعدادهای درخشان سال گذشته با تعطیلی ۵ مدرسه در شهر تهران کلید خورد و امسال نیز با شروع فصل تابستان و تعطیلی مدارس، برخی از این مدارس نیز در طرح تعطیلی برای سال تحصیلی آینده قرار گرفته اند.

معاون سازمان پرورش استعدادهای درخشان تعطیلی برخی از مدارس استعدادهای درخشان را نبود امکانات کافی و مناسب برای این دسته از دانش آموزان و اجرای سیاست کاهش تعداد مدارس تیزهوشان بیان کرد.

محمد نستوه افزود: دبیرستان های دوره دوم استعدادهای درخشان شهر تهران امسال دانش آموز جدید نمی پذیرد و دانش آموزان مدارس دوره اول به دوره دوم وارد خواهند شد.وزیر آموزش و پرورش چندی پیش این اقدام را در جهت کیفی سازی مدارس استعدادهای درخشان اعلام کرد و گفت: مدارس استعدادهای درخشان تعطیل نمی شود بلکه با یکدیگر ادغام خواهد شد.

سارا ابراهیمی
377 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *