کافه گردش
اخبار
۱۳ بهمن ۱۳۹۴, ۱۱:۴۱ ق.ظ

ورشکستگی ۱۳۰۰ هتل در ترکیه

کارشناسان با عنوان کاهش چشمگیر شمار گردشگران خارجی در ترکیه گفتند: این امر موجب ورشکستگی ۱۳۰۰ هتل در این کشور شده است.

پرتال خبری واکنش: به نقل از پایگاه خبری «آکتیف خبر» ۱۳۰۰ هتل در مناطق ساحلی ترکیه به دلیل زیان دهی در لیست فروش قرار گرفته است.

این امر در چند ماه گذشته به ویژه پس از بروز تنش میان ترکیه و روسیه و تشدید اختلافات میان ترکیه با سوریه و عراق بیشتر به چشم می خورد.

موضوع کاهش حضور جهانگردان بیشتر در ارتباط با مسائل سیاسی است و هتلها در مجتمع های ساحلی دریای مدیترانه و دریای اژه با مشکل مالی رو به رو شده اند.

«عبدالرحیم کارامان اوغلو’ یکی از هتلداران ترکیه عقیده دارد، ساقط شدن جنگنده روسی توسط ترکیه که منجر به تنش میان آنکارا و مسکو شد، تنها در منطقه آنتالیا موجب ورشکستگی چندین هتل شد.

در پی ساقط شدن جنگنده روسی توسط ترکیه، روابط مسکو- آنکارا دچار تنش شد و روسیه برای مجازات آنکارا، تحریم هایی را در زمینه های گردشگری، تجاری و آموزشی علیه ترکیه به مورد اجرا گذاشت.

بر اساس تازه ترین گزارش موسسه آمار دولتی ترکیه که امروز منتشر شد، درآمدهای گردشگری در ترکیه در تمامی ماههای سال ۲۰۱۵ میلادی با ۸٫۳ درصد کاهش به معادل ۳۱٫۴۶۴ میلیارد دلار رسید.

بر اساس داده های موسسه آمار دولتی ترکیه درآمدهای صنعت توریسم در این کشور در سه ماه آخر سال ۲۰۱۵ میلادی با ۱۴٫۳ درصد کاهش، بیشترین کاهش نسبت به فصلهای گذشته را داشت.

میانگین مخارج هر گردشگر که به ترکیه سفر کرده است ۷۱۵ دلار بر آورد شده است.

در سال گذشته تنش در روابط ترکیه با روسیه آغاز و اختلاف نظرها و خصومتها میان این کشور با سوریه، مصر و عراق ادامه داشت.

در سال گذشته چندین انفجار تروریستی در ترکیه به وقوع پیوست که آخرین آن در مرکز منطقه توریستی سلطان احمد استانبول رخ داد و بر اثر آن دست کم ۱۰ جهانگرد آلمانی کشته و ۱۵ نفر هم زخمی شدند.

ناآرامیهای خونین در داخل ترکیه و درگیریهای مسلحانه میان نظامیان و عناصر ‘پ.ک.ک’ ادامه داشت و هزاران تن کشته و زخمی شدند.با اخبار بین الملل سایت واکنش همراه باشید.

رهـــــــــــــا مسعودی
440 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *