ورود نخستین حجاج به فرودگاه امام خمینی

پرتال خبری واکنش:براساس اعلام مدیر کل فرودگاه‌ امام خمینی (ره) در حدود ساعت 11:30 امروز نخستین پرواز حامل حجاج ایرانی از جده عربستان به مقصد فرودگاه امام خمینی (ره) پرواز کرده و در باند این فرودگاه خواهد نشست.

براساس صحبت‌های حمیدرضا سیدی پرواز شماره 5077 به عنوان نخستین پرواز حجاج ایرانی به حساب می‌آید که در ظهر دوشنبه وارد کشور خواهند شد.

پس از آن بناست از طریق پروازهای سه ایرلاین ایران‌ایر، ماهان و هواپیمایی سعودی تا 25 مهرماه تمام گروه زائران ایرانی به کشور باز گردند.

هرچند هنوز سازمان حج و زیارت برنامه دقیق و قطعی خود برای بازگرداندن اجساد حجاج جان باخته در فاجعه منا را اعلام نکرده اما براساس پیش‌بینی‌های ابتدایی بخش قابل توجهی از این اجساد صبح فردا سه شنبه وارد کشور خواهند شد.

طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته در مراسم استقبال از این جان‌باختگان که احتمالا با حضور رییس جمهوری برگزار خواهد شد، پس از تشییع جنازه امکان خاکسپاری این اجساد با موافقت مقام معظم رهبری در قطعه شهدای بهشت زهرا (س) امکان پذیر خواهد بود.

مدیر کل فرودگاه امام خمینی (ره) گفت‌: با توجه به محدودیت این فرودگاه در فضای استقبال از زائران و همچنین ترافیک احتمالی خودروهای سواری در اطراف این فرودگاه مستقبلان باید با حداقل وسیله نقلیه به سمت این فرودگاه حرکت کنند تا فرآیند ترخیص بار حجاج و خارج شدنشان از فضای فرودگاهی با بیشترین سرعت انجام شود.

همچنین فرودگاه امام خمینی (ره) اعلام کرده با توجه به حادثه اخیر برنامه استقبال از حاجیان شامل تغییرات عمده شده و در این مراسم خبری از جشن و مراسم شادی نخواهد بود.