کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱ تیر ۱۳۹۵, ۹:۴۸ ق.ظ

ورود هواپیمایی بویینگ به ایران قطعی شد

هواپیمای بویینگ
هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از امضای تفاهمنامه خرید هواپیما بین این شرکت و هواپیما سازی بوئینگ آمریکا خبر داد و اعلام کرد: براساس این تفاهمنامه هواپیماهای بوئینگ از خانواده ۷۳۷ نسل جدید و مدل‌های ER۳۰۰ و ۹۰۰ از سری بوئینگ ۷۷۷ خواهد بود.
پرتال خبری واکنش:روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: در پی صدور مجوزهای لازم از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت آمریکا تفاهمنامه خرید هواپیما بین ایران ایر و کمپانی بوئینگ امضا شد. در پی اعلام رسمی تاریخ اجرای توافق ۱+۵ اقدامات گسترده‌ای از طرف کمپانی‌های بزرگ سازنده هواپیما برای حضور فعال در بازار ایران و همزمان اراده جدی از طرف مدیریت ارشد وزارت راه و شهرسازی در جهت بازسازی ناوگان هوایی کشور صورت پذیرفت.

در این بین پس از سفر نمایندگان کمپانی بوئینگ به ایران و چند دور مذاکره سر انجام در خرداد ماه تفاهمنامه‌ای بین هما و کمپانی بوئینگ به امضا رسید در این تفاهمنامه مقرر شده در صورت اخذ مجوزهای لازم توسط دو طرف تعدادی هواپیما بوئینگ عموماً از خانواده ۷۳۷ نسل جدید و مدل‌های ER300 و ۹۰۰ از سری بوئینگ ۷۷۷ توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به صورت اجاره به شرط تملیک خریداری می‌شود. نهایی شدن این قرارداد و اجرایی بودن آن منوط به اخذ مجوزهای نهایی از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت آمریکا خواهد بود.

سارا ابراهیمی
328 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *