وزیر بهداشت: تمام دریافتی‌ام مشخص است

وزیر بهداشت: تمام دریافتی‌ام مشخص است

 

وزیر بهداشت گفت: دریافتی من از جمهوری اسلامی همین فیش‌های منتشر شده است و هیچ حاشیه و کارانه و مبلغ دیگری دریافت نمی‌کنم.

پرتال خبری واکنش:وزیر بهداشت با بیان اینکه شفافیت فرهنگ است ولی افشاگری ابزار، تاکید کرد: دولت تدبیر و امید همواره سعی داشته و دارد فضای امید و آرامش را در جامعه گسترش دهد و نباید آرامش کنونی مردم را با ابزار افشاگری که ممکن است برای برخی مقاصد سیاسی باشد، دچار التهاب کرد.

دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه بازدید از بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در مصلی امام خمینی(ره) تهران با حضور در جمع خبرنگاران درباره تاثیر انتشار فیش حقوقی خود بر رفتار سیاسیون در شفاف‌سازی در کشور، گفت: فیش حقوقی وزیر بهداشت را خودم منتشر نکردم و رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران این کار را کردند که سپاسگزارشان هستم.

وی در مورد انتشار و افشای فیش‌های حقوقی در کشور، افزود: اگر هدف شفافیت باشد، این اقدام ایده‌آل است. زیرا هدف از انقلاب، ایجاد شفافیت در کشور بود و مال حرام، ویژه خواری، سوء‌استفاده و فساد نباید در زندگی مردم و مسئولان وجود داشته باشد.

هاشمی با بیان اینکه شفافیت برای پیشگیری از اتفاقات و رخدادهای ناگوار، ضروری است، ادامه داد: البته باید توجه کرد که افشاگری مغایر با دستورات دین و قرآن کریم است. زیرا خداوند متعال و ستارالعیوب است و این البته به معنی نادیده گرفتن تخلفات نیست. هر فرد و نهادی حتما باید پاسخگوی رفتار خلافش باشد، اما اگر نتوانیم یک مورد از افشاگری‌های اخیر را ثابت کنیم، در پیشگاه خداوند و خانواده‌های آنها مسئول هستیم و به نوعی، حق‌الناس است.

با افشاگری ابزاری مخالفم

وزیر بهداشت تاکید کرد: من با شفاف‌سازی موافق و با افشاگری ابزاری مخالف هستم و اعتقاد دارم اگر رتبه ایران از نظر فساد اداری در دنیا مطلوب نیست، به دلیل عدم وجود شفافیت در کشور است بنابراین نباید شفافیت و افشاگری ابزاری را با هم اشتباه گرفت.

هاشمی با اشاره به نگارش نوشته خود در خصوص افشاگری‌های اخیر فیش‌های حقوقی، گفت: برداشت برخی افراد که نمی‌خواستند حقیقیت را ببینند این بود که من مخالف شفافیت هستم، در حالی که ما همان فرزندان انقلاب هستیم که واقعا مطالبه‌گر هستیم و معترضیم که چرا سرنوشت انقلاب به چنین وضعی دچار شده که تخلف‌ها و جرایم چند هزار میلیاردی از آن بیرون می‌آید.

بنابر اعلام وب‌دا، وی ضمن تاکید بر مخالفت خود با رفتار غیر اسلامی در افشاگری‌های اخیر ، اظهار کرد: در کشوری که قانون بر آن حاکم است و برای حل مشکلات قضایی می‌توان به قوه قضاییه مراجعه کرد؛ چرا باید رفتاری را انجام دهیم که با دستورات دین، اخلاق، آیین و مرام بزرگان انقلاب اسلامی همخوانی ندارد؟ چراکه اگر حقی از فردی ضایع شود، به سختی می‌توان آن حق را جبران کرد.

وزیر بهداشت در پایان گفت: دریافتی من از جمهوری اسلامی همین فیش‌های منتشر شده است و هیچ حاشیه و کارانه و مبلغ دیگری دریافت نمی‌کنم.