کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱ شهریور ۱۳۹۵, ۹:۰۳ ق.ظ

وزیر دفاع: ایران در هیچ شرایطی به روسیه پایگاه نظامی نخواهد داد

وزیر دفاع: ایران در هیچ شرایطی به روسیه پایگاه نظامی نخواهد داد

 وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: با یک برنامه ۳ ساله به طراحی موتور جت سنگین هم دست خواهیم یافت ولی دوستان زمان کمتری را برای این طراحی مد نظر دارند ولی بنده برای تحقق این امر، سه سال در نظر گرفته ام.
پرتال خبری واکنش: سردار حسین دهقان، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مورد دستاوردهای صنعت دفاعی کشور و نیز بحث موتورهای جت هواپیما در برنامه گفت و گوی ویژه خبری سخن گفت.

وی بیان کرد: جنگنده قاهر که یکی از دستاوردهای صنعت دفاعی کشور است از مزایای طراحی سبک و ارزان قیمت است که در پشتیبانی مرزی قابل استفاده است.

دهقان تصریح کرد: طراحی و تولید موتورهای پیشرفته تر از توربو جت اوج در دستور کار وزارت دفاع قرار دارد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: سامانه موشکی باور ۳۷۳ می تواند در ارتفاع ۲۷ کیلومتر با هدف درگیر شود؛ این موشک در منطقه پرتاب رفته و تست های میدانی نیز آزمایش شده و رئیس جمهور خواست تا اولین تست موشک آن علیه موشک بالستیک باشد که تا پایان سال انجام خواهد شد.

وی ادامه ادامه داد: رایزنی برای خرید جنگنده سوخو ۳۰ از روسیه همچنان در دستور کار وزارت دفاع قرار دارد. ایران در هیچ شرایطی به روسیه پایگاه نظامی نداده و نخواهد داد.

دهقان بیان داشت: با تشدید  عملیات در حلب، آمریکا و عربستان پشتیبانی  از تروریست ها را افزایش داده اند.

وی تاکید کرد: دروغگویی های آمریکایی ها در اراده و عزمشان برای مبارزه با داعش، اثبات شده است؛ به طوری که  آمریکایی ها اقدام موثری برای مبارزه با داعش انجام نداده اند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه تصریح کرد: امروز ارتش سوریه در عرصه عملیاتی، در موضع تهاجمی قرار دارد.

دهقان خاطرنشان کرد: زیردریایی فاتح از فناوری بالایی برخوردار است که قرار بود در سوم خرداد به مجموعه الحاق شود اما دوستان نداجا تردیدهایی داشتند که در حال رفع آنها هستیم.

سارا ابراهیمی
1,223 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *