کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۰ آذر ۱۳۹۵, ۱۰:۳۰ ق.ظ

وزیر نفت: قیمت بنزین افزایش نمی‌یابد

پرتال خبری واکنش: بیژن زنگنه؛ وزیر نفت با بیان این که افزایش قیمت بنزین در بودجه سال ٩۶ پیش بینی نشده است، گفت: دولت مجاز است هر تصمیمی بگیرد اما تاکنون وزارت نفت برای افزایش هیچ سوختی در سال ٩۶ تصمیمی اتخاذ نکرده است.

وی با اشاره به بهره برداری از واحد تقطیر فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس، افزود: این پالایشگاه سه فاز دارد که فاصله افتتاح هرفاز۶ ماهه است و بهره برداری کامل از پالایشگاه پس از طی این دوره‌ها انجام می شود.

وزیر نفت محصولات واحد تقطیر پالایشگاه ستاره خلیج فارس را نفت سفید، نفتا، نفت گاز  عنوان کرد و گفت: واحد تولید بنزین و بنزین سازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا پایان امسال افتتاح می شود.

تولید واحد تقطیر فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس ٢٧ مهرماه امسال به طور رسمی آغاز شد و تا زمان بهره برداری از فاز نخست پالایشگاه بصورت مداوم ادامه خواهد داشت.

واحد تقطیر پالایشگاه ستاره خلیج فارس ظرفیت پالایش روزانه ١٢٠ هزار بشکه میعانات گازی، تولید روزانه بنزین یورو ۴ با ظرفیت ١٢ میلیون لیتر، تولید اولیه روزانه چهار میلیون و ۵٠٠ هزار لیتر گازوئیل، تولید اولیه یک میلیون لیتر نفت سفید و تولید اولیه روزانه ٣٠٠ تن گاز مایع (ال‎پی‎جی) دارد.

پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس، متعلق به شرکت نفت ستاره خلیج فارس، نخستین پالایشگاه در حال ساخت کشور است که از خوراک میعانات گازی استفاده می کند.

این پالایشگاه با ظرفیت پالایش ٣۶٠ هزار بشکه در روز سومین پالایشگاه و با ظرفیت تولید ٣۶ میلیون لیتر بنزین با کیفیت یورو ۴ و ۵، بزرگترین پالایشگاه تولید بنزین کشور به شمار می آید که معادل ۵۵ درصد مجموع تولید دیگر پالایشگاه‎های کشور، بنزین تولید می کند و با تکمیل همه فازهای آن مجموع تولید بنزین کشور به بیش از ١٠٠ میلیون لیتر خواهد رسید.

رهـــــــــــــا مسعودی
286 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *