وزیر نیرو: افشای فیش‌های حقوقی به نفع کشور شد

وزیر نیرو: افشای فیش‌های حقوقی به نفع کشور شد

وزیر نیرو گفت: افشای فیش های حقوقی چندین میلیونی که چند سالی از سوی برخی مسئولان رده بالای قوا و دستگاه های اجرایی مغفول مانده بود، به نفع کشور تمام شد.

پرتال خبری واکنش:«حمید چیت چیان» شامگاه دوشنبه در پایان آیین تجلیل از دانشمندان برتر عرصه برق کشور در پژوهشگاه نیرو در پاسخ درباره فیش های حقوقی چندین میلیون تومانی برخی مدیران و مسئولان کشور افزود: «نمی دانم چه کسانی این کار را انجام دادند و انگیزه شان از این افشاگری چه بود، اما هرچه بود این مساله به نفع کشور تمام شد».
به گفته این مقام مسئول، مساله ذکر شده چندین سال بود که از دید مسئولان رده بالای قوای کشور و دستگاه های اجرایی مورد غفلت واقع شده بود، اما با افشاگری انجام شده و شفاف شدن موضوع، اینک دولت و سایر قوا تصمیمات خوبی را اتخاذ می کنند و به جبران اشتباهات می پردازند.
وی در ادامه در پاسخ به پرسشی دیگر درباره مطرح شدن مجدد ادغام وزارتخانه های نفت و نیرو، خاطرنشان کرد: این اقدام در شرایط کنونی به نفع کشور نیست.
چیت چیان با اشاره به مطرح شدن موضوع پیش گفته در دولت های پیشین و مخالفت با آن، بیان داشت: حوزه فعالیت این دو وزارتخانه با هم متفاوت است و شاید 10 تا 15 سال دیگر بتوان به صورت جدی به آن پرداخت.
وی همچنین درخصوص برخی اعتراضات مردمی به قبوض آب و برق، خاطرنشان کرد: شفافیت کامل بر مبالغ این قبوض حاکم است و محاسبه آنها بر مبنای قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی انجام می شود.
وزیر نیرو یادآور شد: بطور نمونه عوارض 30 ریالی به ازای هر کیلو وات ساعت برق مصرفی از مردم اخذ می شود که به منظور ارتقای کاربرد انرژی های تجدید پذیر و توسعه شبکه های برق روستایی دریافت می شود.
وی همچنین با اشاره به درج 9 درصد از مبالغ مصرفی آب و برق به عنوان ارزش افزوده، تصریح کرد: این مبلغ حتی عاید وزارت نیرو هم نمی شود، بلکه بطور مستقیم به حساب خزانه در وزارت اقتصاد و دارایی واریز می شود.چیت چیان در مورد ارائه رایگان برق به واحدهای کوچک و متوسط ابراز بی اطلاعی کرد. شامگاه دوشنبه پنج نفر از دانشمندان برتر صنعت برق کشور در آیینی با حضور وزیر نیرو تجلیل شدند.