کافه گردش
اخبار
۱۹ مهر ۱۳۹۵, ۸:۲۷ ق.ظ

وضعیت هوای پایتخت در روزهای تاسوعا و عاشورا

پرتال خبری واکنش: مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه دیروز(یکشنبه ۱۸ مهر) در اکثر نقاط کشور جوی آرام برقرار بود، وزش باد و باران پراکنده را برای برخی استان‌ها در روزهای آینده پیش‌بینی کرد.

احد وظیفه با اشاره به اینکه براساس تحلیل داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، در روز یکشنبه ۱۸ مهر، در غالب مناطق کشور جوی پایدار پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: از بعدازظهر روز دوشنبه ۱۹ مهر، در استان‌های یزد، سمنان و شمال کرمان و شرق اصفهان افزایش ابر، وزش باد و احتمال بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

وی افزود: با نفوذ جریان‌های شمالی از بعدازظهر روز دوشنبه، ابتدا در سواحل غربی خزر و بتدریج در روز سه‌شنبه ۲۰ مهر، در سایر بخش‌های ساحلی، افزایش ابر، وزش باد و رگبار پراکنده باران، کاهش دما و مواج بودن دریا شروع خواهد شد. همچنین در روز سه‌شنبه آسمان استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و شمال سمنان نیمه ابری، گاهی ابری با بارش باران در پاره‌ای نقاط همراه با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

به گفته مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی، در شمال آذربایجان شرقی و خراسان شمالی نیز بارش پراکنده‌ای رخ خواهد داد و در این روز استان‌های یزد، شمال کرمان و شرق اصفهان نیز در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق خواهند داشت و در استان‌های سمنان، خوزستان، ایلام، خراسان جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان و اصفهان وزش باد دوراز انتظار نیست.

وظیفه با اشاره به اینکه در روز چهارشنبه ۲۱ مهر نیز بارش در استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و زنجان پیش‌بینی می‌شود، گفت: وزش باد در این روز در جنوب غرب و غرب کشور همچنین استان‌های خراسان رضوی، سمنان، سیستان و بلوچستان و با شدت کمتر در تهران و قزوین رخ خواهد داد.

وی در پایان در مورد وضعیت هوای استان تهران طی روزهای آینده  با اشاره به اطلاعیه سازمان هواشناسی برای روزهای سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی، اظهار کرد: آسمان تهران در روزهای دوشنبه ۱۹ مهر، صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد با حداکثر و حداقل دمای ۲۸ و ۱۸ درجه سانتیگراد و روز سه‌شنبه ۲۰ مهر مصادف با تاسوعای حسینی و همزمان با برگزاری مسابقه تیم ملی فوتبال ایران و کره جنوبی، مشابه روز قبل، صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد با حداکثر و حداقل دمای ۲۷ و ۱۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود، علاوه بر این آسمان تهران در روز چهارشنبه ۲۱ مهر مصادف با عاشورای حسینی، نیمه ابری همراه با وزش باد خواهد بود.

رهـــــــــــــا مسعودی
240 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *