کافه گردش
اخبار
۲۹ شهریور ۱۳۹۵, ۸:۵۶ ق.ظ

پایان کار کاروان منا با ۲۴ مدال رنگارنگ و ۱ شهید

پایان کار کاروان منا با 24 مدال رنگارنگ و 1 شهید

کاروان ورزشی کشورمان در پانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک موفق شد ۲۴ مدال رنگارنگ کسب کند و دوچرخه‌سوار کشورمان هم در این بازی‌ها به درجه رفیع شهادت رسید. پانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک هم برای کاروان ورزشی کشورمان به پایان رسید و ورزشکاران جانباز و معلول کشورمان موفق شدند در این دوره از بازی‌ها ۲۴ مدال رنگارنگ کسب کنند.
تفکیک مدالی ورزشکاران کشورمان در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو ۸ مدال طلا، ۹ نقره و ۷ برنز بود که پرافتخارترین ورزشکار کشورمان هم ساره جوانمردی در تیراندازی بود که موفق شد دو مدال طلا کسب کند. ضمن اینکه این دوره از بازی‌ها یک اتفاق بسیار تلخ و ناگوار هم داشت که آن هم درگذشت بهمن گلبارنژاد، تنها نماینده دوچرخه‌سواری ایران بود که در این بازی‌ها دچار سانحه شد و جان خود را از دست داد.گلبارنژاد جزو رزمندگان و جانبازان ۸ سال جنگ تحمیلی بود که با از دست دادن جام خود برای بالا بردن پرچم ایران و در راه موفقیت وطن شهید شد.
مدال‌های کاوران ایران که در رتبه نوزدهم جدول رده‌بندی بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو قرار گرفت، به شرح زیر است:
طلا: ساره جوانمردی (۲ طلا در تیراندازی)، مجید فرزین (وزنه‌برداری)، محمد خالوندی (پرتاب نیزه) و غلامرضا رحیمی (تیراندازی با کمان)، سیامند رحمان (وزنه‌برداری)، زهرا نعمتی (تیراندازی با کمان) و تیم والیبال نشسته
نقره: سامان پاکباز (پرتاب وزنه)، علیرضا قلعه‌ناصری (پرتاب دیسک)، نعمتی و رنجبر (میکس ریکرو تیمی)، سجاد محمدیان (پرتاب وزنه) و عبدالله حیدری (پرتاب نیزه)، سجاد نیک پرست (پرتاب نیزه)، حامد امیری (پرتاب وزنه)، تیم فوتبال هفت نفره و تیم فوتبال پنج نفره
برنز: پیمان نصیری (دوی ۱۵۰۰ متر)، ابراهیم رنجبر (تیراندازی با کمان)، علی صادق زاده (وزنه برداری)، اسدالله عظیمی (پرتاب وزنه)، جواد حردانی (پرتاب نیزه)، محسن کائیدی (پرتاب نیزه) و جاوید احسانی شکیب (پرتاب وزنه)
پانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو از ۱۸ شهریور ماه با حضور چهار هزار و ۳۵۰ ورزشکار از ۱۵۹ کشور جهان به‌میزبانی شهر ریودوژانیروی برزیل آغاز شد و تا امروز، (یکشنبه، ۲۸ شهریورماه) ادامه داشت.
در این دوره از مسابقات که به مدت ۱۱ روز در ۲۳ رشته ورزشی برگزار می‌شود، کاروان ورزشی کشورمان با عنوان «شهدای منا» متشکل از ۱۱۰ ورزشکار در ۱۲ رشته ورزشی حضور داشت.
سارا ابراهیمی
299 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *